Не иска да суче от лявата гърда и не иска да яде от шише

  • 620
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте, писах и на друго място, но искам да помоля и за вашите мнения по моя проблем. Синът ми е на 3 месеца. Кърмим се на поискване, като най-често това е между 6 и 10 пъти за денонощие. Кърмя го и нощем. Преди около месец се появи следния проблем: при слагане на лявата гърда засуква за около 1 минута, след което се дърпа от нея, после я захапва пак, пак се дърпа, започва да се извива, да нервничи и се разревава. Не желае да суче от нея. Първото, за което си помислих е дали нещо не го боли като го слагам на тази страна - нищо не го болеше. Смених позата, имаше съвсем леко частично подобрение. Проблема продължи около ден-два. Не открих причина, а със сигурност беше гладен, защото след като опитам всичко и той упорито не желае да яде от тази гърда и плаче, слагам го на другата и той яде. Пробвах да се изцедя и да му дам с шише и за съжаление той не пожела да яде от шишето. Пробвах кърмата да е топла, да е студена, да е току що изцедена - нищо не помага. С шишето се държи горе долу така, все едно е лявата ми гърда.
Проблема отмина, но след около 10 дни се появи отново. Отново опитах всички тези неща и отново нямах успех.
И така в рамките на месец, проблема се появи около 4 пъти.
В момента пак сме в такъв период, но той вече продължава 7-ми ден.
Интересното е, че нощем ядеше от тази гърда, не се дърпаше. И тези дни практикувах така - денем яде от дясната, нощем от лявата. Но това не ме удовлетворява като решение, защото се получава, че яде много повече от дясната, а лявата започва да ме боли и все по-често да я чувствам напрегната. Освен това забелязах, че след като яде от нея е по-неспокоен.
Пробвах и да го кърмя със силиконово зърно, пробвах и първо да изцедя гърдата, за да омекне и след това да му я предложа, но нищо не помага.
Тази нощ обаче след като сука малко от лявата я пусна и започна да мрънка и да търси, дадох му другата и яде от нея.
Когато е неспокоен винаги го слагам на гърда и нещата се поуспокояват. Но сега дефакто предлагам само дясната.
Не знам какво да правя вече, направо се отчайвам. Предлагах му и адаптирано мляко със шишето (да не би случайно кърмата да е с по-особен вкус), но резултата беше същия.
Имам усещането, че проблема е психологически, защото гърдата си пуска доста добре, едва ли проблема е в количеството, което пуска. Дори много често се дави като засуче от нея, по същия начин се дави и от шишето.
Моля ви, дайте ми някакъв съвет, какво да правя.
Освен това следващата седмица ще ми се наложи да го оставя за няколко часа, как ще яде с шише не знам. Не ми се мисли какъв рев ще пада.
Последните няколко дни е много неспокоен, вече си мисля че наистина има по-скоро психологически проблем, може би асоциира яденето от тази гърда с някакъв лош спомен, но изобщо не мога да се сетя какво може да е.
Стана доста дълго, за което се извинявам, но наистина се видях в чудо вече.
Благодаря предварително за вашите мнения и съвети.

# 1
  • Мнения: 1 117
Ферди , имах същият проблем като при теб и то на същата възраст на бебчо. Бъди спокойна преди всичко.Всичко ще се нормализира Simple Smile Аз писах тук и някои мами ми дадоха кураж. Това доколкото успях да си обясня е някакъв вид стачка на бебоците. Не се притеснявай и не се стреми на всяка цена да засуче от лявата гърда. Ще споделя какво правих аз по съвет на мамите.
- давах лявата гърда ,когато е сънен или само на нощните кърмения, съответно през другото време я цедях
- пробвах да го кърмя легнала - до известна степен успявах
- слагах го на възглавница и така го поставях на лявата гърда да суче и през това време му подрънквах с една любима дрънкалка от лявата страна с ръка / дано си ме разбрала ,че объркано го обясних /  Embarassed
- понякога го милвах по главичката и му тананиках нежна песничка - обожаваше " аз съм сънчо ..."
- първо го слагах на дясната гърда и като усетех ,че млякото потича / рефлекса на потичане / веднага го местех на лявата
Ако се сетя нещо друго ще пиша пак .
При нас проблема след четвъртия месец отшумя и продължавам да го кърмя успешно. Simple Smile
Стискам палци Hug

# 2
  • Мнения: 1 037
Ферди,все едно за моето бебе говорищ,но при нас лявата гърда е любимата.Ще следя темата с итерес.И моя бебок отказва каквото и да е в шише,това ме притеснява повече,налага се понякога да отсъствам повече време от дома,а храненето....??????Дано повече мами споделят опита си!Успех!

# 3
  • Мнения: 3 092
И аз преминах през това .  Simple SmileЩе разкажа какво помогна при мен."Стачката" беше насочена към дясната гърда .Първо цедях , за да подържам лактацията , защото успяваше силно да ме заболи .Първата поза , която "работеше " бе да я кърмя коленичила над нея, а втората бе да я   гушвам  да суче от лявата гърда и леко да я  приплъзна  към дясната без да променям позицията на телцето и .Дано го обясних свястно  EmbarassedИ двете хитрости помогнаха и го преодоляхме.
Успех  на вас!   Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 545
Лора още от родилното"недолюбва"лявата ми гърда и това си продължава и до днес(тя вече е почти на шест месеца)!Та си яде детето предимно от дясната.Лявата я приема само
-ако е прегладняла;
-ако сме легнали;
-през нощта когато спи;
Определено поради тази причина,лявата ми гърда се пълни по-малко и е видимо доста по-малка от дясната.Не я изцеждам.Слава Богу дясната се пълни редовно! Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 418
Здравей Ферди,
И аз имам подобен проблем макар и не толкова силно изразен.Дъщеря ми предпочита да суче от дясно.Това което правя аз е първо да я слагам от дясно докото се позасити (10-тина минути).После я оригвам и я местя от ляво.Тя вече е набрала инерция,а и млякото вече е потекло и за това продължава да суче за още около 7 минути и от ляво.След това пак я връщам от дясно и после пак от ляво.Всичо продължава за около 20-25 минути.Единствено за ранното сутрешно кърмене,когата гърдете ме са доста пълни, почваме направо с лявата гърда.
Аз мисля,че възможните проблеми са два.Първо: каналите от ляво са по широки и за тово млякото идва в твърде големи дози.Случвало се е дъщеря ми да се задави,когато пие от ляво.Второ: задното мляко от ляво излиза по-трудно и за да го достигне на бебо са му нужни повече усилия.Това обяснява и нежеланието да суче дълго от проблемната гърда.
Относно проблема с пиенето от шише не мога да разбера защо някои бебета не приемат шишето.При нас няма такъв проблем и аз редовно давам но бебето да пие изцедена кърма (основно кърмата от лявата ми гърда).Ние използваме шишета Авент.Не зная дали това има някакво значение.Мисля,че трябва да си по-упорита и да предлагаш шишето по-често без да насилваш детето все пак.Друг вариант е да даваш кърмата с лъжица.Така или иначе е хубаво да се научи да я ползва от по-рано.Повярвай ми тово е много важно при захранването.Ако знае как да я ползва ще плюе много по-малко  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 043
Здравей , явно има доста майки с този проблем.
Аз съм една от тях и досега не намерих адекватно обяснение , даже си помислих че си втълпявам глупости и така и влияя по някакъв начин , при мен лявата е любим гърда и е с два номера по голяма от другата  Rolling Eyes , опитвам се да регулирам като кърмя нощем от дясната , и се опитвам като вас да хитрея , но ето на - на година и два месеца почти досега решение не намерих , има си претенции и това си е, понякога преминава и все си мисля че ще се регулира кърмата  и двете ми гърди ще са еднакви  Crazy но определено още си имам разлика
Дано се справите и да го израстете бързо  Hug , и аз ще следя темата току виж излезе решение на проблема  Peace

# 7
  • Мнения: 168
И ние сме така.
Ева суче само от дясната, в резултат на което лявата почти не произвежда мляко.
Естествено дясната ми гърда е видимо по-голяма.
Стискам палци като спре кърменето да се уеднаквят!

# 8
  • Мнения: 62
Боже, прочетох собствената си история Shocked
И аз в общи линии правех тарикатлъците на Бопси и винаги първо предлагах лявата - понякога беше в кондиция и я захапваше. Този проблем отминава когато минем на две цици, обаче ако сме на една  Rolling Eyes
Най- много ми помага нощното кърмене. Понякога когато се събудя я взимам и я слагам на лявата грда, даже без да се е събудила. В повечето случаи пак зацоцва. И при нас проблема е периодичен. Освен това ние цоцаме биба и някога я залъгвам като лягам до нея вадя бибата и бързо пъхам цицата, а когато това не работи сме заставали в поза аз към нейните крака, а тя към моите. Така тя си обръща главицата по навик наналяво. Дано си ме разбрала, че аз малко неясно пиша ... newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 1 362
И ние имаме подобен проблем, само че недолюбваната гърда е дясната. И аз я давам нощно време най-вече, или пък я люлям малката, докато я кърмя и тя така се прилъгва все още.
А, за пиенето от шише - просто тя отказва каквито и биберони да ползвам - реве и плюе биберона и аз се отказах и я научих да яде с лъжичка. И сега понякога като не и достига кърмата и додавам с лъжичка и тя зяпа и яде. Е, малко се пооливаме, ама това е нормално - важното е, че не и се сърди на лъжичката.

Общи условия

Активация на акаунт