Въпрос за зеленчуковото пюре

  • 956
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте мили майки,
пак съм аз Grinning
Моля не ме корете , а ми отговорете Praynig
Когато давам за първи път зеленчуково пюре,то само от един зеленчук ли трябва да бъде? Какъв най-често - картоф,морков? Вие какъв давате?
На 2рия ден пак от същия като първия или друг зеленчук?
И още един въпрос понеже не срещам никъде из фирмите-има ли пюре само от картоф,после картоф и нещо друго,картоф+2-3 зеленчука? Но само картоф има ли?
Прочетох на едно место,че ако си го приготвя сама трябва да слагам и масло-дали е вярно това? newsm78
Много съм ви признателна Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 1 586
Аз започнах само с картофено пюре,сама го направих с неговото АМ и малко масло.След като посвикна започнах да слагам и морков но тоъ много се запече и започнах да добавям и други зеленчицу - спанак,чушки и др. Peace

# 2
  • Мнения: 27 524
Масло се дава след 8-ми месец най-рано, не може да се захранва със зеленчук и да се сложи масло  ooooh!
Хип предлагат само морков и само тиква.
Само картофено пюре готово не съм виждала досега.
Нутрисия също предлагат еднокомпонентни зеленчуци, но май ги няма в България.
Само един трябва да бъде, да. Аз започнах с млади морковчета на Хип.
Както ти казах вчера в другата тема - всяко ново нещо в менюто на бебето се дава с интервал от две седмици. Всяко.

Няма да те корим,  Hug , ама все пак не питай едно и също всеки ден  Simple Smile

Всяко ново нещо в менюто на бебето е добре да се въвежда с интревал от две седмици.

# 3
  • Мнения: 1 477
Различните зеленчуци  въвеждам един по един с интервал от седмица.Масло не съм добавяла.Повечето пюрета са с по два зеленчука комбинирани.

# 4
  • Мнения: 887
Щом ще даваш за пръв път пюрето трябва да е от един вид зеленчук, за да следиш за евентуална алергична реакция. Най-често се започва с картоф, като добавиш към него от млякото на детето (Ам или кърма). За маслото - зависи на колко месеца сте. Аз започнах да слагам след 6 месеца на сина си по малко масло в зеленчуковите пюрета. Впоследствие можеш да добавяш и други зеленчуци, подходящи за съответната възраст.

# 5
  • Мнения: 1 596
Благодаря,
мога ли да направя така.
Един сварен картоф,30 грама вода с една мерителна лъжичка АМ? Пасирано.
И това цяла седмица.

# 6
  • Мнения: 887
Благодаря,
мога ли да направя така.
Един сварен картоф,30 грама вода с една мерителна лъжичка АМ? Пасирано.
И това цяла седмица.
Да. Peace

# 7
  • Мнения: 1 596
Благодаря Цвети Heart Eyes Heart Eyes
А по-нататък например същото само че с прибавен 1 морков?

# 8
  • Мнения: 63
Да, после към двете можеш да сложиш трети зеленчук или нова комбинация: да речем моркова с тиква, или с ябълка, после към картофа чушка и така:) Аз изчаквам 1 ден след 4 дни даване на новото и после въвеждам следващото:)

# 9
  • Мнения: 438
Правилото е да не даваш 2 или повече продукта едновременно,а през не по-малко от 4 дни.2 седмици са прекалено много. Ако вече си захранила с няколко зеленчука спокойно можеш новия да го дадеш с някой,с който си захранила.Дори можеш да го дадеш с няколко зеленчука. Успех  в захранването  Simple Smile Плод и зеленчук не се дават на едно ядене!

# 10
  • Мнения: 27 524
през не по-малко от 4 дни.2 седмици са прекалено много.

Не мисля, че има нещо прекалено в идеята за здравето на децата  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 596
Правилото е да не даваш 2 или повече продукта едновременно,а през не по-малко от 4 дни.2 седмици са прекалено много. Ако вече си захранила с няколко зеленчука спокойно можеш новия да го дадеш с някой,с който си захранила.Дори можеш да го дадеш с няколко зеленчука. Успех  в захранването  Simple Smile Плод и зеленчук не се дават на едно ядене!

Благодаря много:)
Аз все още не съм започнала,но събирам мнения,защото след 1 седмица започвам със зеленчуковите Simple Smile

# 12
  • Мнения: 438
през не по-малко от 4 дни.2 седмици са прекалено много.

Не мисля, че има нещо прекалено в идеята за здравето на децата  Simple Smile
За всяка една майка различни неща са правилни...   Wink За мен не че не е правилно изчакване от 2 седмици,а просто е излишно..   Simple Smile

# 13
  • Мнения: 27 524
За всяка една майка различни неща са правилни... 

Така е, разбира се  Hug

# 14
  • Мнения: 5 940
Ако изчакваш по две седмици и при примерно захранване на 6 месеца, няма ли до една годинка детето ти да познава около 12 вкуса или греша?

Общи условия

Активация на акаунт