Забелване на пишката.

  • 7 917
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Може ли да споделите опит до кога забелвахте пишката на вашите малчугани. Нашето момченце стана 1г. и 7мес. и сега вече хич не дава да го пипаме по пишката само като чуе и започва да се тръшка, да плаче и буйства. Като го насилим двамата с татко му, я забелваме както преди, но той много плаче, не знам боли ли го вече, притеснявам се да не се усложнят нещата.

# 1
  • Мнения: 581
Аз си мисля, че ако педиатырката ви е дала този сывет сыс забелването, тя трябва и да може да каже кога да се спре. Консултацията в Холандия не само не препорычва забелването, но и много категорично ни предупреди да не си и мислим да го правим, и че нещата ще си стават от самосебе си (както и си станаха). Мисля че някыде имаше много голяма дискусия выв форума по тази тема - ако потырсиш на тырсачката може и да намериш инфо. Успех.

# 2
  • Мнения: 728
на една моя приятелка детенцето и е на 1 годинка и няколко месеца, понеже ципичката на пишлето му е по дебела се наложи хирургическа намеса, ние също чакаме момче и от сега са ме предупредили че е мн важно докато се къпе да се  забелва пишлето защото после може да се наложи да го резнат, защото дето почва да го боли докато пишка. защо не попитате педиатъра, той ще ви даде най добър съвет

# 3
  • Мнения: 10 758
Синът ми е на 3 години и все още продължавам да си го забелвам.Събира се достатъчно мърсотия през деня и ако не го забеля вечерта, след два дни се е зачервил целия.

# 4
  • Мнения: 1 371
Всяка вечер по време на банята. Събира се мърсотия.
 
Знам, че ние трябва да го правим, докато не се научи той самостоятелно да извършва тази дейност!

# 5
  • Мнения: 581
Аз мислех, че вырпоса е за забелването с цел отлепване на кожата. Ако става выпрос за миенето - да при всяко кыпане, но само дотам докыдето кожата сама се е отлепила вече. Забелване с цел отлепване на кожата не правя, и тя сама си се отлепя вече.

# 6
  • Мнения: 7 186
Забелване съм правила единствено, колкото за почистване, но насилствено- не. Пишката му се забели напълно някъде 1- 2 месеца, преди да навърши 2 г. А още като беше на 1 г. педиатъра искаше да ми дава направление за хирург да го цепнат, ама добре че има къде да чета и не се навих Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 596
Почват се упражнения още от 3-4 ти месец на бебето.
На нашия се забели без проблем и болка,с упражнения на 4 месеца.
И....Слава Богу Heart Eyes
Че било голяма мъка за дечицата.

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Хм, все пак трябва да има някакъв момент, в който интимните му части да си станат негови интимни, нали? Ако няма някакъв проблем и съответно необходимост да се продължава с тази манилулация (според педиатър), дали пък не е редно дори от чисто морална гледна точка да оставите вече детето на мира?

# 9
  • Мнения: 27 524
Никога не сме пипали. Няма такова нещо по света като забелване, всичко това са български недомислици. Не се пипа нищо, не издевателствайте над детето и не насилвайте природата.  Naughty

# 10
  • Мнения: 581
Никога не сме пипали. Няма такова нещо по света като забелване, всичко това са български недомислици. Не се пипа нищо, не издевателствайте над детето и не насилвайте природата.  Naughty
Peace

напылно сым сыгласна, за мен това е все едно някой от бебе да ми отлепи кожичката на ноктите и да почне да ги отлепя всеки ден превантивно. Все пак природата не го е направила и да е казала " майки, отлепяте кожата насилствено". Това си действа като естествен защитен механизым против инфекций и т.н. Нито една от близките ми приятелки с момчета не е забелвала пишлето и искам да подчертая, че никоя никога не е имала и най-малык проблем с това. Иначе според мен цяла Холандия и по-голяма част от Европа би била по болници с проблеми от незабелване на пишлета. Проблемите като че ли, се появяват ако насилствено е забелена вендыж и после зарастне като рана.

# 11
  • Мнения: 536
И аз не съм пипала и не смятам да го правя. Педиатърката на малкия е на същото мнение.

# 12
  • Мнения: 311
Никога не сме пипали. Няма такова нещо по света като забелване, всичко това са български недомислици. Не се пипа нищо, не издевателствайте над детето и не насилвайте природата.  Naughty

Странно изказване?!?!?!
Мога ли да попитам за коя част от света говорите? Вижда ми се невероятно да познавате целия свят и педиатричната практика навсякъде.
Лично аз имам впечатления от Швейцария и там тази практика съществува (не се възприема като недомислица). Ако не се забелва има вероятност нещата да не станат от самосебеси. При нас забелването беше еднократно от лекар, когато малкия беше на 2 месеца.

# 13
  • Мнения: 10 758
Никога не сме пипали. Няма такова нещо по света като забелване, всичко това са български недомислици. Не се пипа нищо, не издевателствайте над детето и не насилвайте природата.  Naughty
Искаш да кажеш, че изобщо не му я дърпаш като го миеш ли?

# 14
  • Мнения: 2 818
напылно сым сыгласна, за мен това е все едно някой от бебе да ми отлепи кожичката на ноктите и да почне да ги отлепя всеки ден превантивно.

Ех, чак пък толкова....

Инак и аз не пипам - ще чакам естевените опознавателни дейности и развитието на физиологията да си свършат работата  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт