Защо тестват парфюмите на хартия/картон?

  • 2 402
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Прави ми впечатление, че в повечето парфюмерийни магазини тестват парфюмите пред клиентите като пръскат върху малки хартиени (картонени) лентички. Разбира се най-добре е пръскането върху самата кожа, но така не могат да се пробват повече аромати едновременно.
Проблемът е, че хартията след като престои напарфюмирана в съответното целофанено пликче, придава към аромата на парфюма една много неприятна тежка миризма.
Не е ли по-добре вместо хартия да използват парченца плат от естествена материя?

# 1
  • Мнения: 17 402
И аз това се чудя- ако си си харесал примерно 4-5 парфюма, пръскат на картонче и от тях вече трбва да си избереш кой да ти пръснат на ръката.

# 2
  • Мнения: 4 496
Като се пръска на хартия- това е истинската миризма. Говоря за пръскане на момента, а не престояло в пликче. Като се пръсне на ръката миризмата се променя малко. Парфюма на моя позната на моята кожа не мирише по съвсем същия начин. Поне аз така мисля.

# 3
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Пръскат и на  ленти4ки от плат(сатенени  или отпрозра4на материя) на които е изписано името на съответния парфюм...(това само в луксозните магазини) в останалите е на ленти4ки,  като задължително има по няколко буркана с кафе на зърна, когато ве4е си омесил ароматите, да ти се върнат възприятията..) а за6то ги слагат в целофан4ета newsm78?..

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 415
sl, до сега никъде не са ми пръскали на лентичка с името на парфюма...обикновено ми пръскат на лентичка с името на парфюмерията  Laughing...аз си взимам картончетата и си ги душа...даже си мислих, че ще ми е много по-лесно като реша да си купя парфюма, който ми харесва, ако на лентичката пише името на парфюма ... Peace
един и същ парфюм мирише на различните кожи по различен начин и с различна трайност  bowuu

# 5
  • София
  • Мнения: 5 289
Точно така,един парфюм стои по различен начин,на различна кожа.Много пъти ми се е случвало на някой парфюма да ми харесва,но аз като се напръскам ароматът ми се струва  променен или пък обратното.

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 01:24 от КАРЧЕВА

# 6
  • Мнения: X
Еми като искаш да помиришеш 5-6 парфюма е гадно да се изпонапръскаш цялата, за това на лентички е удобно. После вече като се спреш на някой, или 2 примерно отиваш и си пръскаш на ръката да прецениш колко е траен и тн.

# 7
  • Мнения: 5 500
На мен пък досега никъде не са ми предлагали да си отмирисвам носа с кафе!
И на всякъде пръскат на картончета!
Че и пръскат те!
Ти ако посегнеш, прас пръчката през пръстите #2gunfire!
Обаче чужденките как пипат и нашите как гледаш, адски се кефя  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 5 289
Ами искай си го кафето,аз ако не ми дадат си искам,а ако нямат им казвам-"как може да нямате". Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 386
Тук пръскат или на хартиени лентички с името на парфюма (по-евтиния вариант, предполагам), или върху малко парченце плат, но пък не бях чувала за кафето..
И възвръща ли се обонянието наистина?  Grinning

# 10
  • Мнения: 35 892
избягвам да пръскам на листче, защото на листче 75% от ароматите ми харесват, а на кожа - по-малко от 25%; покрай листчетата имам някои не-добри покупки  Joy
иначе "по-на-запад" си има листчета с името на аромата, кафе и свобода на пипане  hahaha
у нас кафе не съм виждала, пръска се на листче с името на магазина, единствено покрай разни промоции съм мяркала девойки да раздават листчета с името на парфюма  Laughing

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
На мен пък досега никъде не са ми предлагали да си отмирисвам носа с кафе!
И на всякъде пръскат на картончета!
Че и пръскат те!
Ти ако посегнеш, прас пръчката през пръстите #2gunfire!
Обаче чужденките как пипат и нашите как гледаш, адски се кефя  Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Странно!
В по-големите парфюмерии (Бюти зона, Драка..) пръскам сама , но под зоркото наблюдение на девойките  Joy
По други места, където парфюмите са във витрини, никога не са ми отказали да пръснат на ръката, вместо на листче.
Предпочитам всеки ден да тествам по 2 аромата на ръката си, отколкото да избирам сред листчета. Много парфюми ме отблъскват в началото и се отказвам  без да пробвам на кожа, а после се оказва, че ми подхождат. Пък и с 5-6 листчета се обърквам кое какво беше.  Crazy

# 12
  • Видин
  • Мнения: 168
Последният път избирах парфюм и продавачката ме напълни с картончета.Накрая се изнервих защото и тя самата накрая не можеше да ми каже от кои е напръскала.Поисках на ръката да пръсне и чух как другата продавачка си мърмори под носа как всички идвали да се пръскат без пари. #2gunfire Знам ,че ако не си осещаш парфюма, а другите да -значи е за теб т.е кожата го възприема

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Цитат
Знам ,че ако не си осещаш парфюма, а другите да -значи е за теб т.е кожата го възприема
това е много интересно...не го знаех Crazy

# 14
  • Мнения: 17 402
Това за кожата е така, обаче аз вс епак за себе си избирам обикновено. Афродита, разсмя ме.
В ГЕрмания, например, никой не ти пречи да си се пръскаш, има и лентички, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт