епидурална упойка във Варна

  • 932
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 431
Здравейте !
Предстои ми да раждам-надявам се по естествен път, във Варна.Въпросът ми е насочен към всички варненски мами,които са родили с епидурална упойка и по-точно за АГ болница-точно определен анестезиолог ли се вика или е на разположение в болницата ?Изобщо има ли такъв добър специалист в града,защото тази упойка,като че ли не се прилага толкова масово като в София,а мисля че е от голяма полза newsm78...
Ще съм ви благодарна за вашите мнения  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 586
Здравей, аз раждах на Вип етажа в АГ болница и когато си поисках упойка ми дадоха само болкоуспокояващи,по-късно се говореше,че нямали такъв добър анестезиолог,който да се осмели да я постави,незнам дали се е променило нещо от тогава.Иначе знам,че в Майчин дом слагат.Успех!

# 2
  • Мнения: 431
Благодаря,Елена !Аз също знам за Майчин дом,обаче в АГ не са толкова смели или по-скоро не са достатъчно подготвени в това отношение Tired

# 3
  • Мнения: 55
Да, в Майчин дом обезболяват с епидурална упойка естествените раждания / по желание на родилката/. Единият от анестезциолозит - Д-р Мичонов е супер. Аз раждах със секцио със спинална упойка, която той ми постави. Накараха ме да прибера коленете и главата към корема, т.е да застана в ембрионална поза, и за ок. 30 сек. бях готова, усетих леко убождане, което дори не беше болезнено. Упойката ме хвана за по-малко от минута. Епидуралната упойка се поставя по същия начин, само че остава с катетър, защото течността се подава периодично, в зависимост от нуждата. Д-р Мичонов е постоянно до родилката.

# 4
  • Мнения: 431
И аз мисля,че е крайно време да се възползваме  от тези упойки,защото именно заради болката при ест. раждане немалко момичета избират секцио(когато няма реална причина).
А дали може да ангажирам този анестезиолог или работи само в МД?Ако имате някакви координати- Hug

# 5
  • Мнения: 55
До колкото знам, работи само в Майчин дом. Съжелявам, че нямам негови координати, но в Майчин дом анестезиолозите са двама, така че, лесно ще го откриете.

# 6
  • Мнения: 431
Благодаря,ще проуча въпроса !Аз реших да раждам в АГ и ако само в МД могат да поставят епидурална,ще е жалко,но-няма пълно щастие Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 2 960
clover_d  ,по въпроса ти за епидурална упойка-първо в АГ нямат никакъв опит/или почти никакъв/ с поставянето и. Затова и самите лекари се дърпат ,като стане въпрос за това. Аз раждах през март- там  в АГ -секцио и предпочетох пълна упойка ,защото изказването за другата беше ,че за тях е риск /понеже явно не са я практикували много и са без опит/. Въпросът е не толкова в самата упойка ,а да си избереш много опитен лекар и с него да решите как ще раждаш и как ще те обезболяват-кое е най-добре и за бебо и за теб.Аз съм страшнооо доволна от моя лекар, раждах във ВИП-а и нямам никакви проблеми нито със секциото ,нито с това че са ми сложили пълна упойка. Ако искаш повече инфо.за добри лекари и координати пиши на ЛС. Успех.

# 8
  • Мнения: 431
Благодаря,daninka !
Аз избрах д-р Георгиев,той в момента е завеждащ на ВИП ет.,аз също искам да раждам на ВИП-а,но не се знае дали ще има места,защото основно там са секции.Много ми се ще да се пробвам нормално ако всичко е наред Praynig
Ти при кой доктор беше ?
(не мога да ти пиша на ЛС,защото ти е пълна кутията Wink )

Общи условия

Активация на акаунт