странен секрет от гърдите

  • 1 815
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
 ние сме ве4е на цели 2  и 1/2 годинки ..аз  кърмих едва само до 4-ия месец, защото кърмата ми съвсем спря..и сега забелязвам 4е  като си натисна рязко зърната ,  излиза нещо като жълто-прозра4ен секрет Sad..много се за4удих и утре ще ходя на мамолог да ме видят....миналата година ходих на мамолог и ме гледаха на ехограф и казаха, 4е вси4ко е наред...странно, какво ли е това newsm78

# 1
  • Мнения: 257
нещо се присетих, дали не е някакъв остатък вид-лактация, защото аз не пих никакви хап4ета или други разни процедури след приключването на кърменето.

# 2
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Надали е това което си мислиш. Възможно е да е от хормоните. Отиди на ендокринолог или може и на гинеколог за да ти каже, кои хормони да изследваш. По принцип това е хормонът Пролактин, който при завишени нива започва да тече коластра, но и да си го пуснеш сама някой после трябва да ти погледне резултатите.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не се притеснявай - най-вероятно всичко е наред. При повечето жени при веднъж задействана лактация (колкото и кратко да е било кърменето), такъв секрет си има с месеци и години, без да е нещо патологично. Невинаги може да се види, но около овулация и менструация покрай хормоналните промени количеството му леко се увеличава и може да се появи при стискане.
Аз си имах така капчици чак до раждането на второто дете 5,5 г по-късно, хем първия път съм кърмила само месец и половина.
За твое успокоение си мини на профилактичните прегледи, но се се шашкай - вероятно всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт