давате ли дъвка на 2 годишните си деца?

  • 2 646
  • 53
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
здравейте момичета Hugисках да ви попитам за дъвките.аз започнах от скоро да давам по малко на кики.баща й  и даде веднъж да опита и от тогава само това и е в главата.давам и от детските ''орбит''.проблема  е ,че от няколко дни започна да ги гълта.отначало като и омръзнеше дъвката ми я даваше ,а сега само ги гълта.опитвам се да обясня ,че е само за дъвчене,но уви не ме разбира.притеснявам се да не и стане нещо от това ,че гълта дъвката.

# 1
  • Мнения: 982
Здравей,Мони!
Данчо никога не е успявал и за минута да дъвче.Лапа и гълта.За това се отказах да му давам дъвка.Но съм виждала дете на година и половина да дъвче много успешно Simple Smile.

# 2
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
Здравей,Мони!
Данчо никога не е успявал и за минута да дъвче.Лапа и гълта.За това се отказах да му давам дъвка.Но съм виждала дете на година и половина да дъвче много успешно Simple Smile.
мерси за бързият отговор Grinningи между другото затъжихме се за вас Heart Eyes

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Пробвах веднъж, но тръгна да я гълта. Отказах се да й обяснявам че се дъвче, предпочитам да не знае как става  Grinning

# 4
  • Мнения: 645
Избягвам да му давам, защото уж дъвче, а след минутка вече я е глътнал. И всеки път обещава, че ако му дам дъвка няма да я глътне. Wink

# 5
  • Мнения: 27 524
Не, разбира се. Да не съм малоумна  Crazy
С дъвките и малките деца е налице винаги рискът от задавяне и сплитане на червата, апендикс...
Не разбирам подобно слабоумие, не се сърдете, но дъвка на почти бебе... и за какво... какво му носи дъвката, освен риск от задавяне, задушаване, смърт, усложнения.... не ме корете за силните думи, но подобни малоумщини не ме сдържат  Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 582
Все още не съм си помисляла да й давам-не мисля, че е изпуснала нещо ...

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Не давам. Веднъж без да се усетя лапнах дъвка пред детето, та в чудо се видях- не миряса, докато не й дадох да опита. Дъвка я сравнително дълго време, после я изплю. Не се сеща да поиска дъвка, не се натискам да давам. Рано е още  Naughty

# 8
  • Мнения: 982
Не, разбира се. Да не съм малоумна  Crazy.......
Хм,думите ти наистина са много силни.Ще рече човек,че цианкалий им даваме Crazy
Че не е полезна,че не е нужна,знам,не трябва някой да ми казва,че съм слабоумна Stop!
Два,три пъти съм дала дъвка,когато другата възможност е била да реве и да се тръшка.
Винаги се намират "досетливи" хора,които черпят с дъвки и шоколадчета!

# 9
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Има други неща, за които приемам да ме наричат малоумна Laughing
Давам понякога. Но не му е любимо.

# 10
  • Хасково
  • Мнения: 726
не давам, на баткото също

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Давам отскоро. Гледам постоянно да ми е пред очите, за да следя да не се задави. Не гълта/щото ще й залепне за дупето/.

# 12
  • Мнения: 4 496
Малкият е почти на три години, давам му розов Орбит, но често я гълта.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Не бих дала в скоро време.Първо ще ме е страх от задавяне,пък и не виждам нищо полезно в нея.

# 14
  • Мнения: 139
Не, не съм давала и ще отложа това колкото мога повече.

Общи условия

Активация на акаунт