Corel Draw - тема 1

  • 76 566
  • 658
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 743
Добре дошли в първата тема за Corel Draw  Hug


Събирам желаещи да обсъждаме тази програма и да се учим  Hug
Обещавам да посъбера сега линкове и да постна мялко като за начало на темата.
Надявам се и вие да помогнете и който се познава с програмата да започне да споделя опит  Mr. Green
За жалост аз самата никога не съм се сблъсквала с нея, но се надявам скоро да се опознаем и да направя първите си стъпки  Hug
И за да не пускам за сега отделни теми, ще събирам инфо и за  Illustrator , а по-натам и други интерсни програмки  Hug

http://www.vector-training.com/  - видео уроци за Корел
http://www.insidegraphics.com/corel_draw/default.asp   уроци за Корел
http://studio-bg.com/  пак уроци


Това е като за начало.Сега се надявам някой да разкаже от къде трябва да се започне  Praynig

Ще събирам още инфо и линкове  Hug



# 1
  • Мнения: 11 607
Дамаянти, супер! PeaceПоздравления!

Удоволствието е изцяло мое,че съм първа - пу, пу.....

Да ви кажа....Тук учителки могат да бъдат ани69 и Джулис. Особено Джулис, уверявам ви, със затворени очи се оправя с Корел-а и за нея няма тайни в тази програма...Дано има време(защото е много натоварена по това време на годината) за да ни учи. От нея поназнайвам нещо, но има още много, много какво да се желае при мен........

Аз съм с Корел 11 и са ми казвали,че нечетните версии са добри(дали е вярно - незнам!). И както и Фотошопа е на ...руски език.

Ето и коя е Джулис..

р.р. не е съвпадение,че и трите имаме по три деца.....

# 2
  • София
  • Мнения: 6 743
Eeeee, радвам се да те видя тук Цоцоланке  Hug
И аз чакам Ани да се появи  Hug Джулис не я познавам  Blush
Много искам някой сега да разкаже:
Отваряш Корела и.....
какво и? Освен да си отворя нов документ , нищо друго не ми е ясно  Sad Бутоните, както и част от опциите на менютата са ми тъмна Индия  Embarassed Sad
Помощ  Laughing

# 3
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
И аз се радвам, че има такава тема.   bouquet Не съм много профи, но навремето работех с Корел 8 и 9. Сега вкъщи съм с Корел 11, но така и не съм я разучила подробно.

# 4
  • у нас
  • Мнения: 5 715
хайде и аз да се запиша, щом ще учим нещо ново. А и за ФШ скоро не ми е оставало време. Hug

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Ехаа  Hug И аз се записвам.
Имам смешен спомен от тази програма  Laughing
Преди време кандидатствах за една работа и към края на интервюто ме попитаха - а с Corel Draw работиш ли?  Shocked
И аз изненадах себе си като казах - да, оправам се, мога да правя разни неща ...  Crazy (еми исках да ме изберат  Embarassed ).
След два дни ми се обадиха, че съм одобрена  Shocked
И моменталически изпаднах в ужас - почнах да свалам програмата, да купивам книги, да чета .. по цяяял ден  Tired
Незнам какво бях научила, всичко беше една огромна каша...
Оказа се, че Корела въобще не ми е нужен за работата  Laughing но пък енергията която вложих да опитам да разуча програмата сама беше огромна  bowuu

Сега вече на спокойна глава съм готова да се запозная официално с Корела  Peace

# 6
  • Мнения: 2 433
момичета - много се радвам че отварята тази тема Hug ама много.
За съжаление я отваряте в най-неподходящото време Mr. Green Mr. Green
В рекламна кампания съм и много трудно ще се включвам ежедневно... Но пък обещавам че всяка свободна минутка ще влизам и ще помагам с каквото мога! Hug
Хайде на добър час в дебрите на Корел Дрол-а  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 884
Също се наемам да помагам - работя във фирмата предимно с Корел, така че сигурно има с какво да помогна. 

# 8
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
На мен Корела ми е пръв помощник и другар, само искам да вметна, че е песен в сравнение с усвояването на ФШ. Те са и на съвсем различна основа де, но все пак да се знае  Mr. Green.
Професионалистите в бранша казват, че по-добрата програма за обработка на векторни изображения е  Илюстратор, но за мен Корел Дроу е много по-юзърфрендли  Crazy
И тъй - аз бачкам с X3 - основно векторизирам растерни изображения, които подготвям за печат, но и другите му функции не са ми непознати.
Така че, ако имате въпроси - насреща съм.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 743
Въпроси имам много.
Но за да е по=лесно да отговаряте, нека да правим нещо заедно.Например визитка.
Ще замоля стъпка по стъпка някой да обясни, а и както беше направила SheDevil за ФШ, ако може някой да обясни с по една дума бутоните, които са на работния плот след като отваориш програмата - поне основните  Embarassed Blush Embarassed
За протокола, аз съм с Corel Draw X 3

# 10
  • Мнения: 178
Привет и от мен!   bouquet

За разлика от ханна, мен не ме питаха дали владея Корел на интервютата за работа. За сметка на това се оказа, че често-често ще ми се налага да я ползвам. Вярно, вече се понаучих да правя някакви елементарни неща (английският много помага, шъ знаете  Wink), но за истински умения и дума не може да става.

Ще следя разискванията тук, защото освен за работа, програмата ми е интересна като цяло. Peace

# 11
  • Мнения: 2 379
WOW! Най_накрая тема за векторна програма Grinning Записвам се!
Аз работя и на Corel Draw (с това започнах), но сега много, много повече предпочитам Adobe Illustrator. Peace
Мисля, че за хората, които са на "ти" с PhotoShop, ще бъде по_лесно да разучат Illustrator, защото интерфейсът, където е възможно, е еднакъв или много подобен.
Ще се опитам да помагам и за двете програми, но май ще се вклЮчвам повече, ако има питания за Illustrator. Simple Smile

И сега един въпрос към вас. Simple Smile Наясно ли сте, всички, желаещи да се учат, що е то вектор и какъв му е смисълът?
Ами така де, нека започнем от А, преди да стигнем до Б. Simple Smile

П.П. Ето поздрав от един човек, който си пада по векторна графика. Simple Smile http://www.jason-brooks.com/portfolio/

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 11:31 от sciura piccolina

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз ще изчакам темата за Илюстратор. Rolling Eyes

с Корел се бях захващала преди време...не ми допадна Rolling Eyes

sciura piccolina, отваряй тема за илюстратор Praynig

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ще следя темата. Работила съм на Корел преди 5-6 години и от тогава - застой, та ще ми е интересно

# 14
  • Мнения: 2 379
sciura piccolina, отваряй тема за илюстратор Praynig
Нека за сега темата да е една. Да видим как ще потръгнат нещата, дали ще има достатъчен интерес и към ИлЮстратор...
А и началнте неща са по_лесни, така че мисля, че можем да боравим с две програми в една тема.

Общи условия

Активация на акаунт