Трудности при захранването - помогнете със съвети!

  • 574
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Здравейте мами. Ние сме на 5 месеца и срещаме сериозни трудности със захранването. По препоръка на педиатъра ни, след навършване на 4 месеца, започнах да давам на бебка пюренца. Оказа се обаче, че тя прави обриви от круши, моркови, тиква, сливи и какво ли още не. Единствено ябълката й понася добре. В същото време имаме проблем с хапването и наддаването - малко изоставаме с килограмите. Уж не е слабичка (има си бузки), но след третия месец наддаваме под 300 гр. месечно. Дайте съвет - с кашички ли да пробвам. Има ли шанс с възрастта да преодолее алергичните си реакции към плодовете и зеленчуците, които в момента не й понасят?

# 1
  • Мнения: 4 564
според мен 1 спри да пробваш или да приемаш съвети от неквалифицирани
съвсем нормално е с възраста да преодолее алергията
сега трябва да  отидете при алерголог който да направи тест и според резултатите се изключват за известен период алергизиращите храни , и така алерголога или друг конпетентен специалист ще ти води захранването и всичко ще е наред
успех

# 2
  • Мнения: 1 467
Здравей, не мога да те посъветвам нищо за алергията, наистина трябва при специалист, само знам, че 300 гр. на месец наддаване въобще не е малко. На мен едва ли не ми се карат, ако бебето ми наддаде с 400 гр. тук, и то за след 3-ия месец си е супер.
А сигурна ли си, че е от плодовете? Може ли да е от млякото? Не знам, наистина трябва спец в тая област.

# 3
  • Мнения: 451
Аз знам, че на тази възраст биха могли да се определят алергии примерно към белтъка на кравето млеко, към глутенови храни и т.н. Но към толкова определени храни на тези месеци мисля е ненужно такъв тип изследване. Отиди на лекар, а пък най-лесното е да спреш тези пюрета, да даваш само от ябълка. След известно време пробвай отново,даже с друг тип храна. За наддаването- Реа качваше доста повече, но и това не беше добре. Щом лекар не ти е казал, че е проблем- значи не е.

# 4
  • Мнения: 16
Конкретно на въпроса ти: според мен може да пробваш захранване с каша - оризова или елда.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Да,ти сама си си отговорила.Започни с кашата/безглутенова/ и след 2-3 седмици след като всичко отшуми започни пак захранване с изброените храни.Направи го бавно с изчакване за реакция,за да разбереш точно от коя храна се обрива.

# 6
  • Мнения: 6 029
Не прави никакви кръвни тестове за алергии, не стига че са скъпи, ми не са и верни. Давай оризова каша. Елдата е алерген - нея не я давай!

# 7
  • Мнения: 5 940
Конкретно на въпроса ти: според мен може да пробваш захранване с каша - оризова или елда.
Елдата е много полезна, но някои деца са алергични. Внимавай с нея. Не съм чувала за алергия от картоф, пробвай с него.

# 8
  • Мнения: 148
Благодаря ви момичета! За сега давам само пюре от ябълка. Днес за първи път дадох няколко лъжички картофено пюре и чакам с нетърпение реакцията. Междувременно ходихме на лекар и това, което той ни посъветва е да изчакам известно време и после отново да опитам да й давам от тези храни (моркови, сливи, круши...). Обясни ми, че в 90% от случаите с възрастта тези реакции отшумяват. Това обаче подсказва, че детето по-принцип е склонно към хранителни алергии и трябва много внимателно (и по-късно) да се въвеждат различните храни, особено риба, яйце и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт