произхода и значението на името Жаклин

  • 11 066
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
 Здравейте, дами!   55
 Ако имам момиченце, живот и здраве, искам да я кръстя Жаклин.Много ми харесва това име, пък и да направим кеф на една от бабите.Някой знае ли произхода и значението на това име?Много ми е любопитно  Thinking
 Благодаря Ви предварително!   bouquet

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
Не му знам произхода нито значението,но на мен това име ми харесва!Пък и много силна жена го е носила Peace

# 2
  • Мнения: 4 965
ЖАKЛИН - женска форма на френското име Жак, което, от своя страна, е форма на Яков.

ЯКOB - който държи за петата (от иврит ya'aqov). В Стария Завет Яков (по-късно наречен Израил) е бащата на създателите на дванайсетте израилтянски племена. Според легендата, той се родил държейки петата на своя брат близнак (оттам и името).

Значението не ми допада особено, но името е страхотно и го свързвам веднага с Жаки Кенеди, която е била невероятна жена. Определено има заряд в името.

# 3
  • Мнения: 247
Честно казано не знам произходът му, но това е едно от любимите ми имена. Аз също бих кръстила бебето си така, ако е момиченце.

# 4
  • Мнения: 14 486
ЖАKЛИН - женска форма на френското име Жак, което, от своя страна, е форма на Яков.

ЯКOB - който държи за петата (от иврит ya'aqov). В Стария Завет Яков (по-късно наречен Израил) е бащата на създателите на дванайсетте израилтянски племена. Според легендата, той се родил държейки петата на своя брат близнак (оттам и името).

Значението не ми допада особено, но името е страхотно и го свързвам веднага с Жаки Кенеди, която е била невероятна жена. Определено има заряд в името.

ей, че интересно. не го знаех това. то яков на различните езици има много различно произнасяне. яков освен това значи и измамник, той измамва брат си да си продаде първородството за паница леща, а после и баща си за да получи благословията, която се пада на брат му. така или иначе, Господ предпочел "още от утробата" него, а не брат му.
а и е единственият в библията, който се е борил с Бога и Го надвил /израил означава борец с бога/:peace:

# 5
  • София
  • Мнения: 2 801
Аз пък предпочитам традиционните български имена. Свекърва ми се казва Живка и една приятелка беше предложила, ако имам момиче да се казва Жаклин или Жасмин. Е, имам син и не ми се наложи да избирам, но сега като разбрах и значението на името, не бих си кръстила детето така. Рзбира се въпрос на личен избор. В крайна сметка не името прави човека, а човека името.

# 6
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
И на мен ми е интересен произхода на това име Wink

# 7
  • Мнения: 11 003
Познавам мъж, който се казва Жаклин.  ooooh! Не е прякор, това му е името.

# 8
аз се казвам Жаклин и са ме кръстили така,  защото мама като ме е родила съвсем случайно е гледала филма за Жаклин Кенеди и харесало и името и решили с тати да ме кръстят така  Wink

# 9
  • Мнения: 2 558
тук пише, че означава "да предпазва" http://www.zelo.com/firstnames/findresults.asp?name=JACQUELINE

ето и тук http://en.wikipedia.org/wiki/Jacqueline_(name)
където е дадено и другият произход на името, означаващо "човек, който незаконно измества друг от мястото му", но пише и че повечето хора, носещи това име или тези, които кръщават децата си с него, предпочитат първото значение /разбираемо  Mr. Green/

тук има и друго значение - "завоевател" http://www.meaning-of-baby-girl-names.org.uk/first-name-meanings … of-jacqueline.htm

все едно, името е хубаво, така че ....  Peace

# 10
  • Мнения: 6 992
Да, френско е по произход. Женската форма на Жак.
Не го харесвам никак, твърде превзето ми е.
Малко бон шик, бон жанр... Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 641
Освен споменатите вече значения, друг вариянт за произхода на името Яков е от древното име יַעֲקֹבְאֵל (Ya'aqov'el) със значение "Нека Господ защитава".
От всичките значения това има най-положителен заряд

Друг много красив вариянт за женско име с Ж – Жанет. Френска форма на еврейското име יוֹחָנָן (Yochanan) със значение „Господ е щедър”

# 12
  • Мнения: 4
Аз понеже съм с арменска жилка... много арменки ги кръщават с името Жаклин... на мен много ми харесва Simple Smile А и познавам една Жаклин,която е истинска дама  Grinning

# 13
  • Мнения: 14 486
Освен споменатите вече значения, друг вариянт за произхода на името Яков е от древното име יַעֲקֹבְאֵל (Ya'aqov'el) със значение "Нека Господ защитава".
От всичките значения това има най-положителен заряд


това много ми хареса Peace

# 14
  • Мнения: 116
 Благодаря ви момичета!  Hug Както се вижда по подписа ми имам момченце. Силно се надявам Бог да ме дари с втора рожба и да се радвам на плитките на ЖаклинPraynig

Общи условия

Активация на акаунт