Има ли килими в детската градина?

  • 1 626
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 494
Искам да ви попитам- Има ли килими във вашата детска градина?
В нашата има, но самo един. Останалият под е покрит само с балатум и децата често играят седнали на земята. Това малко ме притеснява. Попитах директорката, а тя каза, че от пожарната не давали да има килими. Въпреки това у мен остава надеждата, че може да се намери някакъв алтернативен вариант. Затова питам тук. Като не говорим за подови изолации и други такива скъпи и неосъществими в нашите условия неща. Вярно е, че безопасността е важна, но 3-4 годишни деца, седнали на земята посред зима не ми се вижда много здравословно.
Кажете как е при вас?

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 11:42 от abigale

# 1
  • Мнения: 1 520
Има килими, да.
Във всички помещения.
Но и отоплението им е подово.

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 13:15 от SmaRt

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
Има килим в помещенията за игра. Не покрива целия под. Настилката е ламинат.
Не ме притеснява седенето на пода. Моите деца и у дома седят на пода и ходят боси, а килими нямаме.

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами както е при вас, има килим, но голяма част от помещението е само с балатум. Даже това ми е и проблемът, защото синът ми беше настинал и пишкаше много често. Вече се чудя с какво да го обличам, за да му е топло на дупето... Госпожата ми каза, че колкото и да ги карат да седят само на килима, когато си играят на земята, все пълзели и извън него, карали коли и т.н. Не знам да има забрана от пожарната за килими...

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
В нашата има, но сами един. Останалият под е покрит само с балатум и децата често играят седнали на земята.
И в предишната ни градина, и в сегашната е така.

# 5
  • Мнения: 4 406
нямат килим само в зоната за хранене, вероятно за да се почиства по- лесно след хранене...

# 6
  • Мнения: 522
И в нашата градина не навсякъде е застлано с килим,както и у дома Wink.Това не ме притеснява изобщо,не виждам нищо нездравословно,ако помещението е добре отоплено.

# 7
  • Мнения: 3 456
В нашата има, но сами един. Останалият под е покрит само с балатум и децата често играят седнали на земята.
И в предишната ни градина, и в сегашната е така.
И в нашата е така.

# 8
  • Мнения: 4 841
Има килим, един доста голям - в зоната за игра. В зоната за хранене няма, сигурно да се почиства по-лесно. Преди настилката беше балатум, от тази година е ламинат. Нямам никакви притеснения, защото като цяло температурата в помещението винаги е една идея по-висока от тази, която бих избрала аз. Обикновено сина ми е от най-леко облечените деца в групата.

# 9
  • Мнения: 1 172
В групата - да. Много хубави и големи килими, децата си сядат на топличко.  В градината - мисля, че не. Поне в другите зали, които съм виждала, не е имало килими. Това ме навежда на мисълта, че някой родител ги е подарил на нашата група. 

# 10
  • Мнения: 46 434
В средата на стаята има килим, останалото е балатум.

Мен лично не ме притеснява, не мисля, че води до проблеми, у нас от бебе играе на плочките и паркета, само в детската част от стаята в покрита, вкъщи е доста по-студено от градината.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 294
Когато голямата щерка ходеше  на градина, имаха в тяхната група 2 килима.

За другите групи в градината незнам, не съм влизала.

# 12
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
И в нашата градина не навсякъде е застлано с килим,както и у дома Wink.Това не ме притеснява изобщо,не виждам нищо нездравословно,ако помещението е добре отоплено.

 И при нас е така,но това не ме притеснява особенно.

# 13
  • Мнения: 7 831
В средата на стаята има килим, останалото е балатум.

Мен лично не ме притеснява, не мисля, че води до проблеми, у нас от бебе играе на плочките и паркета, само в детската част от стаята в покрита, вкъщи е доста по-студено от градината.
И при нас е така. Не ме притеснява това.

# 14
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
И при нашите има килим, където играят и при шкафчетата с дрехите. Доста е топло в групата им и не ме притеснява. Даже не знам дали килима, който събира толкова прах, не е по-вреден.

Общи условия

Активация на акаунт