Плащат ли се женските косултации?

  • 4 817
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
 Нещо ме човърка от известно време.   newsm78 Когато мили, бъдещи мами ходите на женска консултация, плащате ли потребителска такса от 1,80лв и ултразвука?Защото леля ми ми каза, че е чела някъде, че бременните когато ходят на женска консултация не трябва да плащат нито таксата, нито ултразвука.Друга позната пък ми каза, че не знае за потрбителската такса, но имаме право само на два безплатни прегледа на ултразвук през цялата ни бременност, а именно, когато ни правят картона, някъде към 12 - 14 г. с. и когато си в 6-ти мес.
 На мен лично доктора ми взима всеки път пари за ултразвук и потребителската такса.Даже ми направи впечатление, че последния път, когато ходих, за да ми даде направление за АГО отделение /а исках да полежа в болницата само за болничен и той знаеше това/, настоя пак да ме види на ултразвук и съответно ми взе десетака.При положение, че преди седмица съм минала на консултация и му е пределно ясно, че при приемането ми в АГО-то ме гледат на видеозон.Много се издразних тогава, но замълчах.
  Оффффффффф, улях се.И все пак. Плащате ли вие женските си консултации всеки месец?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Не се плаща потребителска такса, бременните са освободени. За УЗ - полагат ти се само 2 по ЗК, другите си ги плащаш.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 397
Не се плаща потребителска такса, бременните са освободени. За УЗ - полагат ти се само 2 по ЗК, другите си ги плащаш.

да така е  Peace  само, че на ме ми се въртят 3 УЗ  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 2 967
Не се плаща потребителска такса и никой няма право да ти иска такса Simple Smile Аз мисля, че са три ултразвука Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 321
Питах специално личния си гинеколог когато ходех на ЖК и той категорично каза че нито потребителска такса се плаща нито за ултразвука.Всеки път си ме гледаше и не съм му дала нито лев. Peace

# 5
  • Мнения: 85
Не се плаща потребителска такса, бременните са освободени. За УЗ - полагат ти се само 2 по ЗК, другите си ги плащаш.
Peace
Освен това се плащат някакви такси за изследванията. Като пусках кръв и урина май 2лв или някаква подобна сума.
За ултразвука ако док. ти е добричък може да те прегледа и допълнително без да ти иска пари, но от ЗК се поемат само 2.

# 6
  • Мнения: 240
И аз така знам, че касата поема само 2 или 3 прегледа с ехограф, но понеже и моят док си е пекан и ме гледа винаги аз съм си решила и му оставям на всеки преглед 10лв.
За изследванията ми даде направление и не ми взеха нищо.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
3 ултразвука са по здравната каса,но моята лекарка никога не ми е искала пари за допълнителни прегледи.Потребителска такса твърдо не се плаща на какъвто и лекар да отидеш докато си бременна.

# 8
  • Мнения: 306
Не се плаща потребителска такса! А безплатните УЗ са поети от здравната каса са 2. 3 са когато бременността се води рискова или много плодна.

# 9
  • Мнения: 178
И аз не съм плащала нищо. Спомням си ,че има определен брой прегледи с ултразвук и евентуално ако ти искаш допълнително да те гледат-тогава си плащаш.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 294
Не съм плащала нито потребителска такса, нито УЗ  Naughty

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Ако лекарят ти работи със здравната каса, бременните жени и децата НЕ заплащат потребителска такса или каквото и да било. Вярно е, обаче, че се полагат - при нормална бременност - само два прегледа с ехограф (което си е възмутително). Полагаемите се прегледи можеш да намериш на сайта на ЗК. А ако искаш да отидеш допълнително на ехограф, най-добре си отиди в частна клиника / кабинет, където си се плаща по ред. И... Бих ти препоръчала този лекар, който КРАДЕ от теб, искайки "потребителска такса" (много ми е интересно, как ли я оправдава? Що не вземеш да му поискаш фактура (имаш право) с описание на прегледа - ала-бала-на-бременност?), просто да го смениш. Едва ли можеш да му имаш доверие за всичко, както би следвало, щом очевидно те лъже.

Да допълня, че всички задължителни изследвания (които също са описани), също НЕ СЕ ЗАПЛАЩАТ от бременната! Платила си си ги, като си си внасяла вноските за здравно осигуряване. Нито кръв, нито урина, нито каквото и да било следва да се заплащат от теб - освен, разбира се, ако по някаква причина искаш да си правиш допълнителни изследвания без направление, или да потърсиш лаборатория, която да няма договор със ЗК. Само че тогава няма да ти излезе 2 лв., а дооста повече.

# 12
  • Мнения: 636
Цитат
Ако лекарят ти работи със здравната каса, бременните жени и децата НЕ заплащат потребителска такса или каквото и да било. Вярно е, обаче, че се полагат - при нормална бременност - само два прегледа с ехограф (което си е възмутително). Полагаемите се прегледи можеш да намериш на сайта на ЗК. А ако искаш да отидеш допълнително на ехограф, най-добре си отиди в частна клиника / кабинет, където си се плаща по ред. И... Бих ти препоръчала този лекар, който КРАДЕ от теб, искайки "потребителска такса" (много ми е интересно, как ли я оправдава? Що не вземеш да му поискаш фактура (имаш право) с описание на прегледа - ала-бала-на-бременност?), просто да го смениш. Едва ли можеш да му имаш доверие за всичко, както би следвало, щом очевидно те лъже.

Да допълня, че всички задължителни изследвания (които също са описани), също НЕ СЕ ЗАПЛАЩАТ от бременната! Платила си си ги, като си си внасяла вноските за здравно осигуряване. Нито кръв, нито урина, нито каквото и да било следва да се заплащат от теб - освен, разбира се, ако по някаква причина искаш да си правиш допълнителни изследвания без направление, или да потърсиш лаборатория, която да няма договор със ЗК. Само че тогава няма да ти излезе 2 лв., а дооста повече.
 
 

Абсолютно подкрепям това мнение Peace

# 13
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Не съм плащала нито потребителска такса, нито изследвания, нито УЗ, въпреки, че бяха повече от 3 (а доколкото си спомням, толкова се полагаха по ЗК). Но пред кабинета на моя АГ имаше табела, гласяща, че бременните не заплащат потребителска такса. Peace

# 14
  • Мнения: 669
не
плаща се ако ходиш на частно

Общи условия

Активация на акаунт