някой правил ли е аборт с хап4ета или с аспирация?

  • 4 098
  • 4
  •   1
Отговори
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
интересува ме вси4ко като организация, кога, как е прецедирано, какво е усещането и какви са мерките  вси4ко да е наред, за бг не успях да намеря инфо?кои са медикаментите?ако е правен такъв в 4ужбина също ме интересува?

# 1
  • Мнения: 1 335
В България доколкото знам това е незаконно.
Ако погледнеш в темите назад, мисля, някой споменаваше нещо за медикаментозно прекъсване на бременността, но хипотетично.

# 2
Медикаментозно:      у нас е незаконно и поне в момента няма подходящ препарат на пазара. Приложим до 7 седмица. Рядко се практикува и пациентките сами си набавят медикаментите, които не са регистрирани на нашия пазар - обикновено от Гърция. Рисков и несигурен метод.
 Бабешките методи са с още по-голям риск, дори за живота на майката
 Преди години се говореше за антигестагенен препарат, който май после се изведе от употреба поради странични ефекти.
Аспирация:
1) тук влиза и класическия метод - вариант с вакуум кюрета - задължително с анестезия; до 12 седмица; практикува се почти навсякъде
2) метод на Карман - обикновено без анестезия, защото няма дилатация на маточната шийка. По-малко нежелани ефекти, но малко по-голям риск от неуспех. Тук срока е по-ранен ( до 7 седмица ). Доколкото знам се практикува полулегално

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дакис, кажи ми пове4е за карман метода и антигестагенния, който е законен в франция и белгия и мисля,4е е на принципа на RU 486, и сикотек, дилатиращ шийката! искам да съм наясно със възможностите!за бг ми казаха за инжекции без проблем се правят на 4астно в ранен стадий на установен сак!иска ми се някой минал по този път?

# 4
Карман се прави на доста места. Използва се вакумна канюла с малък диаметър - въвежда се без дилатация(разширяване) на шийката. Естествено не е приятно, но не е толкова болезнено.( принципно болката при такива манипулации, както и при раждането е от дилатацията на шийката)  Ехографски се локализира къде е имплантиран ембриона и се аспирира. Провежда се няколкодневна антибиотична профилактика. Имам познати, които са минали по този път.
За медикаментите - и аз имах предвид RU 486 (мифепристон) и простагландини за разиряване на шийката (конкретни марки Сиктек или др. няма да посочвам). Доколкото ми е известо прави се и без RU486. Но не мога да споделя опит

Общи условия

Активация на акаунт