Гранитни мивки

  • 13 231
  • 4
  •   1
Отговори
  • На село
  • Мнения: 873
Композитни мивки ги водят на сайта на Лексгруп, силгранит са мивките на Бланко, но по същество са едни и същи... Прегледах една тема от преди година, където се обсъждат и мивки от полимермрамор, но предвид цената на полимермраморните, изглежда не са същите като гранитените.
Интересува ме какви са предимствата и недостатъците на гранитената мивка спрямо мивка от алпака. С какъв препарат се почиства? Сегашната ми мивка от алпака я "жуля" вече 6 години с абразивни препарати и продължава да е в добър вид.  Наистина ли запазва добрия си вид дори след години употреба?
Спряла съм се на един модел на Евролукс, дали са добри гранитените им мивки, защото цените им са доста високи?

Моля ви, споделете впечатления, ако имате такава. Всяко "за" и "против" ми е в помощ.

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 12:20 от Маринова

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
дай снимка да ги видим. Най-добрата им черта ще да е, че няма да личи мизерията по тях ....

# 2
  • Мнения: 3 640
Имам вече 8 месеца гранитна мивка Elleci от Лексгруп, цвят титан. Моделът ми е този:



Невероятна е просто. Смесителят ми е от същия материал и в същия цвят. Почистването е толкова лесно. Просто измиваш с вода и малко препарат за съдове. Варовик изобщо не й личи. Изсъхва много бързо. Изглежда повече от добре по всяко време, дори да не съм я мила. Дори да се наложи един ден да я сменям, отново ще си взема такава.  Peace
Единствените против са:
1. Внимавай с острите предмети - един път ми се отплесна ножът, като рязах ананас и ми направи едно малко прорезче, добре, че е на място, което не се вижда.
2. Не оставяй никога горещ съд отгоре й - обезцветява се. Отново имах късмет - беше се допряло само ъгълчето на един тиган.  Laughing Но, ако гледа някой, който не знае къде е петънцето, никога няма да го забележи, ако не му го покажа аз.

# 3
  • На село
  • Мнения: 873
Благодаря много за отговора, Sun! От Лексгруп е тази, която мисля да взема. Сега обаче ме притесни поставянето на горещи съдове - обикновено поставям горещата тенджера под налягане или тиган, в който току-що е пържено, да се охлаждат в мивката... Не се сещам за друго по-безопасно за деца място, където мога да ги оставям.

Каква точно е твоята - Granitek, Metaltek или Vitrotek? И знаеш ли дали тези Vitrotek са по-издържливи, предвид почти двойната им цена спрямо Granitek?

# 4
  • Мнения: 3 640
Моята е Metaltek - титан. Ето я: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=112175&photo=10
Metaltek имат добавени и алуминиеви частици, а Vitrotek - стъкени. Не знам дали са по-издържливи. За тенджерата под налягане, може би ако я облееш хубаво със студена вода и после да я оставиш вътре, сигурно няма да е проблем, просто да не е съвсем от котлона. Аз моята я изпускам директно на котлона, като й намалявам степените и накрая напълно я освобождавам, но не знам каква е твоята и дали има такава опция.  А тиганите вече първо хубаво ги обливам със студена вода и тогава ги оставям в мивката.
Ето малко информация за различните видове материали на мивките: http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=2&i=14

Общи условия

Активация на акаунт