За "свижданията" на детето с БНД и още нещо ...

  • 1 544
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Та ... да ви попитам, как протичат "свижданията"
(както аз ги наричам) между детето (децата) и БНД ?
Аз присъствам винаги на "свижданията" между баща и син
или 2 пъти в месеца за по 2 часа, 1. защото моят син е още
малък и 2. не съм сигурна в БНД дотолкова, че да поверя грижите
за Алекс на него пък било то и само за няколко часа.
Проблема е, че времето вече не позволява всеки път да сме на
открито, а у нас или у тях не е удачно, поради ред причини.
Не сме и в София, забавления много няма, по точно сведени са
до нула и в този ред на мисли - как протичат вашите срещи или
моля за идеи за места за прекарване, защото моите като че ли
се изчерпаха  Rolling Eyes
И ... какво мислите за наследствеността или опасявате ли се от
нещо, което може да наследи или да вземе пример вашето
дете/деца от БНД ?
Сигурно звуча неясно и объркано, за което се извинявам,
но ми е по лесно да ви чета отколкото да пиша.

# 1
  • Мнения: 9 990
Гена си го има, ти какво очакваш-грам да не прилича на баща си? LaughingМоите са му одрали кожата-и да искам и да не искам, не приличат на съседа hahahaА комай и от характер имат.Да са здрави като него също се моля.И за стабилна психика/дали е такава неговата newsm78, но да-в ситуации в които аз се разстройвам той има канско самообладание.В други-не, а ми се ще.../
Съвет-започни да гласуваш доверие на БНД и да оставяш дете и баща насаме.Освен ако нямаш наистина основателна причина за обратното. Peace
П.С.Радвай се, ако БНД иска и търси детето-възползвай се от свободното време за себе си тогава.Не живей чрез детето години наред и когато тръгне на градина да ревеш с него на портала Crazyщото то на теб ще ти липсва много.Щото тук има безнадеждни случаи, където БНД-то така се е покрило, че не знае даже на колко години е детето/децата му,много са..кака да кажа..нежни души и не искат да нараняват и д а се самонараняват срещайки се с децата си. ooooh!

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 15:34 от пенелопа

# 2
  • Мнения: 623
Гена си го има, ти какво очакваш-грам да не прилича на баща си? Laughing
Съвет-започни да гласуваш доверие на БНД и да оставяш дете и баща насаме.Освен ако нямаш наистина основателна причина за обратното. Peace

 newsm10

Детето е при мен от петък до неделя, понякога и повече...

# 3
  • Мнения: 62
Цитат
Детето е при мен от петък до неделя, понякога и повече...

Това при нас е немислимо, поне не на този етап !
А БНД търси Алекс, но точно 2 пъти в месеца и е
като часовник, но пък през другото време не се сеща.
Дори не се сеща да се обади и да попита, когато
детето е било болно, как е, добре ли е, оздравяли !?
Пресен пример за това е нашата "разходка" до София.
Бяхме с Алекс и БНД на преглед при пулмолог, която
постави диагноза АСТМА, е според БНД нищо сериозно.


# 4
  • Мнения: 9 990
Защо е немислимо?/да оставяш детето на бащата без теб/Обясни де, не е толкова сложно.

# 5
  • Мнения: 393
Е,как-да ти признае,че си направила нещо правилно и полезно,нещо значимо Naughty
 НЯМА,няма да стане ,мила-ще си виновна до дупка и за всичко-или че си го завела на лекар,или че не си,че си го пуснала някъде,или че си отказала...За всичко-само ти и никога той...
  Но и наистина,ако можеш-дай малко повече свобода-те ще имат техните мъжки разговори и тайни...Опитай-ако се възползва и прави глупости БНДто пак ограничи,ама поеми си малко въздух Flutter
 И по закона за гадостта-те това,дето най не си харесвала в него(или в родата) ще присъства като генче в детето...поне при мен е факт

# 6
  • Мнения: 623

Е,как-да ти признае,че си направила нещо правилно и полезно,нещо значимо Naughty
 НЯМА,няма да стане ,мила-ще си виновна до дупка и за всичко-или че си го завела на лекар,или че не си,че си го пуснала някъде,или че си отказала...За всичко-само ти и никога той...
 
Хайде малко успокоим топката и да четем какво е написано:



Бяхме с Алекс и БНД на преглед при пулмолог, която
постави диагноза АСТМА, е според БНД нищо сериозно.



А за астмата, може би просто се е опитал да те успокои (пък и себе си)

# 7
  • Мнения: 451
При нас няма свиждания,абсолютно свободен режим на срещи,но без преспивания при него.Първо,защото дъщеря ми не иска,тя е болезнено привързана към мен.Второ,защото при развода без БНД да се усети,подписа срещите да са до 20.00 ч.и на др.ден я взема пак,не че очаквах проблеми,но се подсигурих,щото всичко става Mr. Greenскъпата ми сестричка е адвокат,та се погрижи за всичко Crossing Arms
Пари ми дава повече от написаното,плюс разходи по извънкласни занимания. Ангажирам го за всеки проблем свързан с детето или мен,като му казвам,че ако е мъж и се уважава ще се грижи за детето си и жената,която му го е родила(ако има други-и за тях)
Наскоро нещо ме ядоса,взе да го кара по перваза ,аз избеснях и му казах,ако иска да го караме по съдебно решение,но това ще се отрази на връзката му с детето Twisted Evil,имаше ефект.
А иначе като вид "забавления"-ходим на пицария,вечеряме у нас,правим си разходки,по рожденни дни,на когото и да е от трима ни сме заедно.Така е най-добре за детето и той го разбира.Абе отсрани ако ни видиш,ще кажеш перфектното семейство Mr. Green Защото претенции големи-нямам,разправии-няма,само  просъсквам тихичко,понякога

Опитай се да запазиш приятелски отношения с него,ако поне малко го бива,щото все пак си е БНД,кръвта вода не става и никой друг няма да милее за него,както собсвенния му баща и майката Naughty Другото само по филмите ще го гледаме(от опит) Crossing Arms

Успех  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 6 477
При нас от самото начало има строен график за вижданките. Не съм пращала да нощува с БНД по ред причини - не знам реално къде и с кого живее, какви ги върши. Пускам я веднъж месечно БНд да я води при баба и дядо - тогава се е случвало да пренощуват заедно...Ама задължително да има и по-възрастни от БНД хора...щото той е малко над нещата и самият той се чувства несегурен. А "свижданията" в къщи - ми оставям ги двамата да се забавляват, излизат заедно и изобщо за времето, в което са заедно гледам максимално да си общуват.

# 9
  • Мнения: 62
Цитат
за времето, в което са заедно гледам максимално да си общуват
И аз започнах да ги оставям повече време заедно, е не напълно без мен,
ако сме в парка аз седя на пейка и чета или поне се правя че чета
(винаги "хвърлям"по едно око къде са и какво правят), когато сме на заведение
оставям БНД да се занимава с Алекс, което трудно се получава, защото той и за
секунда не може да му задържи вниманието-няма комуникация м/у тях.
Понякога едва ли не "насила съм бутала Алекс в  ръцете му" да общуват и да се
занимават заедно.
Цитат
Пускам я веднъж месечно БНд да я води при баба и дядо
Бабата и дядото нито са чували, нито са виждали внука си, но това си е техен
проблем. А за съвместното прекарване на БНД и Алекс, БНД си го представя
седене пред телевизора и гледане на филмчета, на което Алекс отвърна, че и в
къщи си има телевизор (много се смях, предвид възраста му).
Цитат
Ангажирам го за всеки проблем свързан с детето или мен,като му казвам,че ако е мъж и се уважава ще се грижи за детето си
Занапред и аз смятам да процедирам така !!!

# 10
  • Мнения: 1 559
Дори не се сеща да се обади и да попита, когато
детето е било болно, как е, добре ли е, оздравяли !?

Сигурна съм че се сеща..,и иска да попита,но може би в случая от голяма роля са и вашите взаимотношения Tired.Мога да ти кажа в нашия случай как е..мъжът ми има син от бившата си,който например доста боледува,все э хремав,кашля..,та както и да е.Много пъти не че не иска да пита как е,а просто поради факта че тя ще вдигне тел. и се отказва #2gunfire(те между другото са почти изцяло на смс-и,в колко да го вземе,в колко да го прибере).Той е още на 7,но още малко като поотрасне,ше му вземем gsm,и така да може лично на него да се обажда.
Най гадното е ,че отношенията на възрастните винаги рефлектират върху родител дете,било то баща дете,или обратното.
Но това е положението,каквото почукало,това се обадило. Whistling

# 11
  • Мнения: 9 990
Меган, извинявай, че ще го кажа, но за мен това, че бившата му ще вдига телефона не е оправдание.Той е наясно, че тя ще е посредника дълго време, няма как да е съседката, за да му е на него комфортно, а не неприятно, че и чува гласа.Тези неща би следвало да се преглъщат, ако имаш желание за всекидневен контакт да го осъществяваш.Това, естествено без да знам подробности за личностите и начина и причини за раздялата.Но колкото и да му е неприятно на твоя човек-редното е като иска-да вдигне телефона и да чуе детето и неща от сорта, че заради това не звъни-защото тя ще вдигне-са нелепи...

# 12
  • Мнения: 1 559
Ами може и да е нелепо..,но по лепо ли е ,да ме заплашва,че щяла да направи така,че да родя мъртво бебе #Crazy(това е с дъщеря ми) и т.н..сега дори още не знае че съм пак бременна,очаквам голям пожар да пламне Sick.Дори синът и е знае що за стока е,и крие от нея,че съм бременна. Thinking
Не винаги може да останеш приятел с бивш... Sunglasses
П.С за уточнение,не съм аз причината те да се разделят Wink

# 13
  • Мнения: 9 990
уточненията ти нямат общо с желанието на бащата да контактува с детето.т.е.-пак казвам, ако той иска, ще се пребори и ще намери начин и ще преглътне това да и чува гласа по телефона.най-често срещано е схващането  при раздяла разделените да са мноооого зли и лоши хора, повечето неща си имат предистория.честито за втората бременност-лека и споделена да е. Peace
П.П и аз по темата.Моят все още съпруг, ако стане бивш едно съм му обещала-ще драпам със зъби и нокти за контакт с децата.Даже ще е повече време с тях отколкото е сега напрактика.Лично ще се уверя, че ще живее в условия, където може да взима децата при себе си, да  има къде да преспиват и да живеят заедно, а не за по час някъде в някой клуб.Колкото и да ми е болно да му чувам гласа по телефона, ще му го чувам.Колкото аз съм родител на тези деца, толкова е и той и те завинаги ще ни свързват, макар и по друг начин.Въобще не казвам, че ще мога да съм приятел с човек, който толкова много ме е наранил.И не е задължително да ставаме приятели, аз имам с кой кафе да пия и клюки да нищя.Нещата се свеждат до комуникация на ниво-нуждите на децата.

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 11:09 от пенелопа

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
пенелопа, абсолютно съм на твоето мнение. Даже бих се изразила доста по-крайно...
Всички тези неща рефлектират само и единствено в/у детето.
На мъжа на Меган явно му е по-кофти, че ще чуе гласа на бившата си жена, отколкото че няма да знае как е детето му...

Лично аз си правя извода как ще се държат с мен по това как се държат с околните.

По темата: БНД вижда Дариа основно вкъщи или излизаме някъде тримата: на вечеря, по магазините, на разходка... Взима я, когато посещава роднините си и тогава тя спи при него.
Режимът ни е абсолютно свободен и той я вижда, когато поиска. Обаждам му се винаги, когато детето има нужда от него или когато аз имам нужда от помоща му за детето. Колкото и странно да е /за някои/ чуваме се по телефона всеки ден, а понякога и по няколко пъти на ден.

Общи условия

Активация на акаунт