Предупреждение за диетуващите без спорт

  • 943
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 484
http://www.letsgym.com/2007/11/11/skritite-maznini/
Понеже темите за диети са много повече от тези за спорт. Това е моят отговор.
Няма да се уморя да повтарям - здравословен начин на живот, постоянно и умерено спортуване (движение), добър хранителен режим - това е начинът да изглеждате добре и да сте здрави.
Внимавайте каква цена плащате за това да сте слаби.

# 1
  • Мнения: 958
Трябваше ли отделна тема да пускаш само заради една статия  ThinkingПък и не виждам как един външно слаб човек е възможно да има повече вътрешни мазнини от един пълен човек,втория има и отвътре и отвън,за съжаление това не е никакво успокоение за никой.А иначе да -спортувайте  Peace

# 2
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Това е напълно вярно. Не отдавна и аз четох подобна статия, базираща се на клинични изследвания и единични случаи. Не знам къде я затрих обаче, иначе бих я пуснала тук. Базира се на фактът, че привидно слаби хора могат да имат застрашително висок процент мазнини в области като сърце и черен дроб. Като превантивна мярка се препоръчва именно спортът.

Така без конкретни източници малко на изуст си говорим, дано поне повече хора прочетат статията от 'Здравея'.

# 3
  • Мнения: 484
 Jedira, статията беше само повод да пусна темата. Иначе не пропускам да обяснявам колко важно е да се спортува. атова мятам, че тази информация заслужава отделна тема, дори много повече отколкото поредната диета тип "10 кг за 10 дни".
Освен това никъде не е казано, че всички слаби хора са "дебели отвътре". Казано е, че и слабите хора, които не спортуват са застрашени от натрупване на мазнини около вътрешните органи.
 Интересно как реши, че пълните хора имат повече мазнини и отвътре? Може би си ги виждала? В статията се твърди, че има пълни хора, които спортуват и които не са застрашени от натрупване на тези висцерални мастни тъкани. Цитирано е и изследване, проведено в Лондон.

# 4
  • Мнения: 4 678
Здравото,силно сърце е от голямо значение за високия стандарт на живот и продължителноста му.В края на краищата,сърцето като" мотор"на живота е най-важният мускул на човека.Представете си само,какви неимоверни усилия прави сърцето:то бие 60-80 пъти в минута,тоест на ден около 100 000 пъти.В един седемдесет годишен живот това са около 3 милярда удара(да не говорим за такива като мен, които се стремят към безсмъртие) .На ден сърцето принася по тялото повече от 7000литра кръв.За 70 години това прави 350 милиона литра!Наистина гигантско постижение!!!
Спортуването,особено кардио тренировката,допринасят за здравето на сърцето.Сърцето е големия печеливш при тези тренировки.Редовната и дългогодишна тренировка води до неговото уголемяване.Обикновено сърцето тежи между 250-300 грама.За сравнение,трениращите усилено спортисти имат сърце,което тежи до 500 грама.С увеличаване на сърцето работата му става по-икономична,което значи по-голям обем на ударите и с тва се понижава чистотата на пулса в покой.За средна чистота на ударите на сърцето се приемат  60 до 80 удара в минута.Сърцето на добре трениращите спортисти пулсира около 40 пъти в минута.Голямото сърце на спортиста е в състояние с един удар да изпомпва в тялото по-голямо количество кръв,отколкото по-малкото на неспортистите.Нормалното изпомпване на кръв е около 70 мл на удар.Сърцето на спортистите работи в икономичен режим.Пример:
Ако успеете,като следствие на нагаждане към кардиото,да намалите чистотата на пулса в покой с 10 удара/мин.,напр.от 75 на 65 удара/мин.работата на сърцето намалява с 600 удара на час ,14400 на ден и 5 256 000 на година.От тва трябва да се приспадне повишената сърдечна активност по време на тренировка,което става примерно,3 пъти седмично,30 минути с чистота на пулса около 150 удара/мин.За сърцето тва прави наднормена употреба на сила за около 350 000 удара.Общо сърцето ще бие почти "само"5 милиона пъти по-малко за година
Дано с това написано , ви накарам да тренирате  ooooh!
Спорта е полезен,не диетите Peace

Дори и слабите трябва да тренират  bouquet

# 5
  • Мнения: 958
Не съм писала за диетите,против спорта,самата аз тренирам 4пъти седмично доста интензивно,просто си казах мнението за статията ,доколкото разбрах темата не е диета или спорт,а обсъждане на някаква си статия Peace

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 08:54 от jedira

# 6
  • Мнения: 4 678
Когато започнеш да пълнееш,първо напълняват вътрешните органи Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 177
jedira, а защо да не се пуска тема "само заради една статия"? Polinbg споделя информация, която е сметнала за полезна, и с която съм сигурна, че много хора, сред които съм и аз, не са запознати. Ясно е, че статията няма да заинтригува всички, но това се отнася за всички теми, пуснати във форума въобще.

Действително има хора, които смятат, че ако нямаш излишни килограми, е излишно да спортуваш. Чувала съм реплики от сорта на "Ти пък защо спортуваш? Накъде повече ще отслабваш? Защо се мъчиш" и т.н. Докато има хора, които мислят така, има нужда от такива статии.

# 8
  • Мнения: 958
Когато започнеш да пълнееш,първо напълняват вътрешните органи Peace
Съгласна съм с това,не виждам логика само да имам по-малко тлъстини по органите от някоя 50 килограмова мацка,защото аз тренирам,а тя-не,ето това казах,който иска да ме линчува,все още държа на мнението си  Whistling

# 9
  • София
  • Мнения: 177
А, никой няма да те линчува Grinning - и на мен ми звучи меко казано странно, но щом науката казва... newsm78

# 10
  • Мнения: 4 678
Както писах горе тренираш и сърцето,а това е важно  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт