Бебето ми е огромно, а дори го недохранвам по всички показатели

  • 2 613
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Бебето ми (момченце) е огромно, а дори го недохранвам по всички показатели! В момента е на 4 месеца, а тежи 7.660 кг и не е много дълго - 60 см, но изглежда си доста дебеличко...
Незнам къде сбърках с храненето, на смесено хранене сме, но аз имам съвсем малко кърма - като изцедя е 60-80 мл и от двете гърди, ако не е сукало 5-6 часа стига до 90-100 мл, и му додавам обикновено по 60 мл мляко NAN, рядко по 90 мл, а ако ми се наложи да заменя цяло хранене до скоро му давах 120 мл само. Мисля, че дори го храня по-малко отколкото му се полага, а е като едно "гюле"!
Дали е изиграла роля водата, която му давах - доскоро пиеше по половин литър на ден, и на всеки 100 мл по една лъжичка захар - значи по 5 лъжички захар на ден!
Или това дето втори и трети месец като беше не можеше да ака и съм го изаквала с термометър през 2 дена, за 2 месеца е акало 3-4 пъти самичко, а може би трябваше всеки ден да го изаквам...
Или това дето пиеше сутрин и следобяд по 50-60 мл сок от ябълка, круша или грозде, които също са много калорични, уж да му помогнот да ака...
Какво да правя отсега нататък? Много се тревожа, не искам да ми е дебело човечето?!!!

# 1
  • Мнения: 473
Спри захарта изобщо. Няма да слагаш захар във водата, защото от малък ще го научиш да яде сладки неща. На моя приятелка бебето доста наддаваше от Аптамил. Аз от Нутрилон съм най-доволна. Но си мисля,че доста захар изпива детето с водата на ден, затова просто недей да му даваш.

# 2
  • Мнения: 1 701
Не мисля, че всичко изброено е причина за "надебеляването" на бебока - да ти е жив и здрав!  Laughing Но си попрекалила с тези неща - нито едно от тях не е полезно за бебето!  Naughty Храни си го спокойно с мляко, просто такава му е физиката на човека, като проходи, ще отслабне.  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 5 940
И нашето бебе е едро, само, че е доста висок-72 сантиметра на пет месеца и половина, 9 килограма. Бях пускала тема, няма да ти отговорят хората, защото и те не знаят какво да кажат. Ген. Това е. Никога не съм давала и грам захар, няма и да дам до годинка, че и повече, ама пак си расте и качва доста. Да не би да имаш повече кърма, бебетата сучат по-ефективно от помпите. Пробвай да не додаваш. Въпреки, че ние сме на адаптирано мляко, защото аз наистина нямах почти никаква кърма, аз съм за кърменето, когато е възможно.

# 4
  • Мнения: 55
Аз слагах захар във водата до 40-тия ден и оттогава си пие чиста преварена вода. Чувала съм, че нана така действа-надуващо бих казала. Ако можеш смени и млякото.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 343
здрасти,като става въпрос за големи бебета да се включа и аз-ние сме на 5месеца и половина,а сме 10кг-аз също не прекалявам с яденето,даже отскоро сме на 5-кратно храненеи яде по 150мл.За протокола на 4мес. синът ми беше 8.100кг-така че не се притеснявай...но...страшно ме озадачи как може толкова малко бебе да му даваш толкова много вода,и за какво,по дяволите е тази захар #ShockedНякой ти е казал ли,що ли?А иначе АМ запича малко или много,но според мен трябва да се консултираш с педи затова нещо!

# 6
  • Мнения: 46 437
Дъщеря ми на 4 месеца беше 7.500 кг. и 65 см., не е изглеждала огромна.

Детето ти е на горната граница и ако ми спреш захарта, предполагам ще мине някъде към средните стойности.

Соковете, които изброяваш нито са калорични, нито засищат.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Мисля, че основният проблем на бебето, е че има майка-параноичка. Нищо му няма на детето, чудесно си е, радвай му се и н е се чуди какъв кусур да му намериш.

# 8
  • Мнения: 3 376
Ами след толкова много захар...То аз не консумирам по толкова на ден какво остава за едно бебе!

Спри я тази захар изобщо,недей да му даваш на детето,то няма нужда от нея.Единственото,което се случва са празни калории и пристрастяване към сладкото.
Също и за сокчетата- не виждам смисъл изобщо от тях.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Първо детето ти в никакъв случай не е огромно. За да не съм празнословна, разгледай таблиците в линка - http://www.moetodete.com/content/view/131/2/ Едва на 4 месеца е, сега само спи и яде. След 2-3 месеца като се раздвижи ще спред да качва килограми, а само сантиметри и тогава нещата ще се нормализират.
След това- захарта е напълно излишна, може само да навреди, клизмите, които правиш също. Сокът е напълно излишен също, но той не е калоричен, така че не е причина за теглото. Храни си нормално детето.

# 10
  • Мнения: 1 701
Мисля, че основният проблем на бебето, е че има майка-параноичка. 
Еее, по-кротко, де!  Shocked

# 11
  • Мнения: 781
Не мисля, че имаш чак огромно бебе. И ние сме доста едрички и бяхме на вашата възраст горе-долу така, само че по дълги/7.900кг, 70см/. След 5 месец започват да качват доста по-малко, така че споко.Млякото си е калорично, като започнете захранването, ще се регулират нещата

# 12
  • Мнения: 1 640
Значително намали захарта във водата.Чувала съм,че се прави постепенно-всеки ден  поред се намалява с по малко количеството захар .Пробвай с 1/2 л.захар на 150 мл примерно и постепенно намаляй,докато детето ти привикне с по-несладката вода.ЗА соковете-защо гроздов сок на малко бебе?????Аз знам от курса за бременни,който посещавах,че гроздето е за след 1 г.!!!Сок от круши или от сливи,или от кайсии може,но да не го подслаждаш допълнително!Не прави и тази грешка.
 И друго-пробвай да сложиш с 10-20 мл вода повече от указаното при проготвянето на адап.мляко,т.е.-малко по-разреден го прави този НАН.Знам,че точно тази марка мляко запича децата.Така стана и с моя племенник.Моето дете бе на Нутрилон,а после на Аптамил.
И напиши как сте!

# 13
  • Мнения: 5 940
Според мен такова количество вода за толкова малко бебе, пък и сокове допълнително е вредно. Захарта пък е абсолютно ненужна, само празни, безсмислени за организма калории. Млякото трябва да се прави според указанията, иначе рискуваш да докараш стомашни проблеми на бебчо.

# 14
  • Мнения: 1 467
Аз бих го оставила само на мляко известно време.
Наистина решението за вода със захар ми се вижда доста странно, най-добре е да се спрат, и то не толкова заради напълняването. Соковете също. Разхлабващо действа сок от слива. Може би само, ако има запек, изчаквай го 3 дни сам да се изака, не 2.
Наистина не е толкова дебело човечето, вероятно си е до гените, а после ще си влезе в нормата като проходи:)

Общи условия

Активация на акаунт