как се справяте с повръщане

  • 3 156
  • 4
  •   1
Отговори
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Здравейте днес ни исписаха arsenikum album 30ch против повръщане.Ако някой го е ползвал моля да пише.Благодаря

# 1
  • Мнения: 1 559
В рубриката "повръщане" има показани 177 лекарства (Arsenicum album е на най-висока степен наред с още доста лекарства). Това лекарство има голяма картина от симптоми - то би помогнало, ако покрива цялостната картина от симптоми на пациента в момента. А това може да прецени само хомеопатът, който е наясно с конкретния случай.
Не виждам с какво би ви била от полза информацията дали някой друг е взимал същото лекарство - всеки случай е различен сам за себе си.

# 2
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
понеже още съм в началото с това лечение и не съм много наясно.Но все пак ти благодаря.

# 3
  • Мнения: 1 984
вомитусхиил на капки не е лошо.... за първа помощ... имаче на щерката съм давал нукс вомика ама неиното повръщане беше по особено.

# 4
  • Мнения: 1 559
вомитусхиил на капки не е лошо.... за първа помощ... имаче на щерката съм давал нукс вомика ама неиното повръщане беше по особено.

Вомитусхил е смес от хомеопатични лекарства, което не го прави хомеопатично лекарство. Ако "се лекувате" с него, не приписвайте резултатите от "лечението" на хомеопатията! Погледнете тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=180659.msg3654983#msg3654983  ("За комплексните препарати" и "Няма специфични хомеопатични лекарства").

А Нукс вомика е показан на най-висока степен в рубриката "повръщане" наред с Арсеникум албум и още 30-тина лекарства. Друг е въпросът, че това само по себе си нищо не означава - не е нужно лекарството да е показано на най-висока степен, за да е подходящото. Дори не е нужно лекарството непременно да покрива определен физически симптом, ако обхваща цялостната картина в момента - това по принцип.
Във всички случаи по интернет няма как да се дадат конкретни препоръки за лечение. Всеки, който има желание да се лекува с хомеопатия, си има хомеопат - той е този, който може да прецени кое лекарство е подходящото.

Общи условия

Активация на акаунт