Наддава много малко-трябва ли да се притеснявам?

  • 1 375
  • 20
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Беба е на 3 месеца само на кърма когато си поиска.Първия месец наддаде 900г(от най ниското тегло),втория 460г,а третия едва 400г.Прочетох статията"Гледай бебето не кантара"Покриваме всички показатели-тя е едно жизнено и весело бебе,ака си  по 4 пъти на ден...ит.нИ според педито сме наддали малко не ми препоръча АМ,каза да си се кърмим.Опитвам се да и махна залъгалката към която е пристрастена-давам и я само за да заспи.
Няма ли някоя тънкост която пропускам???

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 22:33 от _MEGI_

# 1
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Хайде аз тук ще ти отговоря  Peace
 Мегинце вие се родихте големички и мисля, че бебка си наддава съвсем нормално... щом се храни и не нервничи значи всичко е наред  Peace Не се притеснявай...   bouquet

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Мегита Hug и това мие минавало през акъла,но като не се вижда колко изяжда все го мислля.

# 3
  • Мнения: 569
   Здравей! Ние наддавахме и продължаваме да наддаваме дори и по- малко от вас Cry
   На 7 месеца едва прехвърлихме 7 кг, даже и захранването не му повлия по някакъв начин на наддаването , а хапваме каша всеки ден... За сметка на това обаче е толкова жизнен и за секунда не се спира. Аз също се тревожех и продължавам на моменти да се притеснявам , особено след консултация , когато отново видя 300 гр, за месец например...но все повече се обеждавам , че наддаването в никакъв случай не е критерия за това колко здрав , жизнен и весел е бебо! Просто всички са различни , както сме и ние...Някъде бях чела , че дори и 100 грама наддаване е добре- до там до колкото не задържа или не губи тегло бебо.Пожелавам ти да се избавиш от притесненията , защото на мен ми отне много време , а е излишно!

# 4
  • UK
  • Мнения: 1 351
Мегита Hug и това мие минавало през акъла,но като не се вижда колко изяжда все го мислля.

 Ами ако сама пуска гърдата и се оглежда доволно значи всичко е наред  Heart Eyes...

 А аз какво да кажа за моя  Shocked като ходя на консултация се моля да не сме надвишили един килограм  Rolling Eyes
 

# 5
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
А бе,момичета... тегловния прираст е важен за прасето,не за детето.  smile3521 Да не отглеждате коледно меню? #Crazy Вие виждали ли сте 4 месечно бебе на диета? Щото аз съм. Проста аритметика-на година бебо трябва да е около 10 кг.
Аз си имам френско маце-височко и фино.От 4 мес ми наддава с около 400 гр. ииии това си е. Не мога да я моделирам като топка пластелин.Важно е да са здравички

# 6
  • UK
  • Мнения: 1 351
А бе,момичета... тегловния прираст е важен за прасето,не за детето.  smile3521 Да не отглеждате коледно меню? #Crazy Вие виждали ли сте 4 месечно бебе на диета? Щото аз съм. Проста аритметика-на година бебо трябва да е около 10 кг.

  Joy Joy Joy

# 7
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Въй,въй, той юнак за трима... smile3501Тц,тц...като се захраните как ще се изхранвате..... feeding

# 8
  • UK
  • Мнения: 1 351
Въй,въй, той юнак за трима... smile3501Тц,тц...като се захраните как ще се изхранвате..... feeding


  Embarassed Rolling Eyes Laughing

# 9
  • Pb
  • Мнения: 1 183
С всички съм съгласна. И това за прасето е добра аналогия.
Не винаги "повечето", означава, че е по-доброто.
Меги, не виждам повод за притеснения!

# 10
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Въй,въй, той юнак за трима... smile3501Тц,тц...като се захраните как ще се изхранвате..... feeding


  Embarassed Rolling Eyes Laughing

Ние сме по-зле и от Мегита, ама не ща да казвам размери, чеееее...

# 11
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
ЕЕЕЕЕ......Каквото донесъл щъркела,такова. Като проходят позаслабват. И мамите и те. Май....

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Сигурно моята кърма е от "нехранителната" hahaha
Вие направо ме разбихте клюмна ми гребена Crazy

# 13
  • Мнения: 90
Споко!Всяко нещо с времето си:))И моята Миша от раждането започна-900.700.600,400,400,0-На 6 месеца беше 6,800кг,на 7-пак толкова,нито грам.Но познайте-попарата ли дето въведохме-на 8 месеца -7,800кг.Сега намалих сухарите от 3 на 2 да не би пък сега да започне да качва по едно кило на месец.
П.С:Е ,ако сега ми кажете ,че има угодия-ами няма!! smile3533

# 14
  • Мнения: 842
Споко, и моят много малко наддава. Педито само клати глава, че кърма не му достигала, че гладувал....... според мен си е такова детето. И аз като теб много се тормозех и депресирах след всяка консултация едва ли не, но сега като го видях, че и пюрета и каши не иска  и със захранването сме на практика до никаде, се убедих, че въобще не е недохранен, ами си е злояд  Twisted Evil Иначе на лекарите им е много лесно - не се ли вмества в графата за месеца в таблицата за килограми, веднага крещят, че било гладно и изписват АМ; и за миг дори не се замислят, че родителите и те дребни и няма как това дете да е едро като комшията.
А аналогията с прасето, много ми хареса  Joy

Общи условия

Активация на акаунт