за брачната церемония,а традициите не са това което бяха.........

  • 1 585
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
имам нужда от съвет...просто нямам представа как се постъпва.??!!
живеем с моя приятел/ако мога така да го нарека,защото имаме и бебе Hug /от близо 2 години без брак  ..и започваме полека лека да обмисляме варянта да се оженим и мн се радвам,само че се замислих....нали булката се взима от бащината къща,та как се прави в нашия случаи,защото малко глупаво ми идва да ме вземат от там,при положение че вече 2 год не живея там newsm78 newsm78 newsm78
знам че на мн от вас би се сторило тъпо всичко това...
ама моля даите идеи  bouquet

# 1
  • Мнения: 676
На мен като цяло това с взимането на булката ми е доста безсмислено.
А като вземем предвид и масовата практика да се взима с музики, тъпани и дъндании - направо селско.

Освен това размотаването на гостите насам натам из града ми се струва и непрактично, и изнервящо гостите.
В нашата сватба си спестихме всичко това, като ни подариха стая в хотела, в който беше сватбата - там се и облякох, от там ме изведе баща ми надолу по стълбите и се получи много красиво, нестандартно и на гостите им хареса много.

Успех с приготовленията.

# 2
  • Мнения: 146
На мен като цяло това с взимането на булката ми е доста безсмислено.
А като вземем предвид и масовата практика да се взима с музики, тъпани и дъндании - направо селско.

Освен това размотаването на гостите насам натам из града ми се струва и непрактично, и изнервящо гостите.
В нашата сватба си спестихме всичко това, като ни подариха стая в хотела, в който беше сватбата - там се и облякох, от там ме изведе баща ми надолу по стълбите и се получи много красиво, нестандартно и на гостите им хареса много.

Успех с приготовленията.

 
да аз по телевизията гледах така и наистина е мн хубаво smile3521

# 3
  • Мнения: 172
Поздравления за решението!  bouquet
Аз мога да ти кажа как постъпи моя леля в същата ситуация преди години.
Събра роднините у тях в деня на сватбата, а мъжа й отиде при майка си. Така по-късно той я взе от общия им дом. За нея това беше по-лесния начин. Надявам се да съм ти била полезна.

# 4
  • Мнения: 146
доста добро реш smile3521 smile3521 smile3521ение

# 5
  • Мнения: 3 322
Мен ме взеха от дома на кумовете - по същата причина... Въпрос на въображение, никой не видя нередности. При положение, че имахме 2 деца - спазихме доколкото е възможно традицията, пък и бяхме живели там известно време / по рано/. Ако държиш да те вземе от вашия дом - да отиде при родители, кумове, приятели... Мъжът ми не ме беше виждал в цялата ми булчинска прелест - пазехме тайна от него. Нито роклята, нито прическата ...

# 6
  • Мнения: 3 034
никой не ме е взимал отникъде, продавал, купувал и т.н. още на обяд се събрахме в сватбения апартамент в хотела с кумата, шаферки, приятелки. там се обличах, фризьора дойде там, гримьора и фотографа също. заедно всички се накачулихме в една кола под наем и се изсипахме пред църквата и си спестих всякакви роднински напъни и неприятни изненади  Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 567
Ние живеехме сприятеля ми заедно без брак. Когато се бракувахме, той и кумовете дойдоха да ме вземат от жилището, в което си живеехме тогава. Аз бях само с гримьорката ми тогава. Никой не ме е извеждал от къщи, нямаше тълпи, дандании и съседи, които да ахкат и охкат.
Абсолютно всички гости, включително и родителите бяха поканени направо в ритуалния дом.

Това е твоята сватба, направи я както на теб ще ти е най-хубаво.

# 8
  • Мнения: 1 172
Взеха ме от жилището на нашите, нищо че живеехме сами от не-знам си колко време.
Плюсове: не чистиш твоя дом, не ти се сурнат роднини из къщи.
Минуси: не си си у вас в деня на сватбата и се налага да пренасяш нужните ти вещи, дрехи и т.н.

Пожелавам ти един приказен сватбен ден, пък останалото са само организационни подробности  Wink

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ние живеехме сприятеля ми заедно без брак. Когато се бракувахме, той и кумовете дойдоха да ме вземат от жилището, в което си живеехме тогава. Аз бях само с гримьорката ми тогава. Никой не ме е извеждал от къщи, нямаше тълпи, дандании и съседи, които да ахкат и охкат.
Абсолютно всички гости, включително и родителите бяха поканени направо в ритуалния дом.

За момента това е и моята идея за бъдещата ни сватба Peace

# 10
  • Мнения: 1 517
Ние и двамата искахем сватба по  стар български обичай - с данданията и селянията  Mr. Green Не бяхме живяли заедно, нямахме деца. Имаме праекрасни спомени от цялото събитие във всичките му фази...
Сутринта роднините дойдоха у дома, грим, фризиране, ала-бала...младоженеца отива да вземе кумовете (хубавото при нас беше, че всички бяхме от едно населено място и нямаше разтакаване), после дойде да вземе мен; купуваше ме на вратата - колкото и селско да звучи на някои, на нас ни беше забавно. Купи ме, влезе той с родата си: хапка, пийка, танци-манци и баща ми ме изведе под съпровод на гайда и акордеон. Много се разчувствах, може би защото народната музика и традициите винаги са били част от живота ми (и на съпруга ми). После брачната церемония в народен стил, а не с менделсон, после църквата и ресторанта.

Не за всичко, но по принцип държа на традициите. Аз. А тези, които искат да ги променят и да опитат нещо ново - ами хубаво, лошо няма. Истината е, че няма значение дали имаш деца или не. Щом си решила да правиш сватбено тържество, а не само формален подпис в кметството - няма правила. От бащиния дом ли ще те изведат, от сегашния ли, сама ли ще идеш до църквата...важното е ВИЕ какво искате, направете го както го чувствате вие самите, а не да се съобразявате с хората. Сега варианти много...

С пожелание сватбата да бъде приказка   bouquet

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сама казваш, че традициите не са това, което бяха.
И ние нямаме брак. Ако се зажениме случайно искам изискана сватба с малко гости и семпла, елегантна рокля (в цвят екрю). Сигурно ще излезем 4-мата (с децата ни) заедно от къщи Laughing
Тъпани и гайди не ща да чувам Naughty

# 12
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Честито първо за взетото решение Hug

Ние живеехме заедно около година преди сватбата, но ме взе от моите родители, но все пак тогава не сме имали дете! Rolling Eyes

Не мисля, че има голямо значение от къде ще те взима и дали въобще ще те взима Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 322
А, защо трябва да има тъпани и гайди? Оставам с впечатление, че е задължителен елемент. Ще има това, което младоженците решат! Ако искат и духов оркестър, да спазваш традицията не те задължава да се държиш като цигански барон. Лично мнение!

# 14
  • Мнения: 317
Аз се омъжих наскоро и пред мен стоеше същия въпрос. Аз съм от Враца, но живея във Велико Търново от 6 години, а от две години живея с моя приятел, вече и съпруг Grinning. И за това решихме да ме вземат от едни приятели и то не за друго, а защото мъжете и старите приятели на съпруга ми да се съберат у нас на чашка преди сватбата. И аз да мога да се приготвя по-спокойно и да оставя елемента на изненадата преди брачната церемония. Пък за данданиите и ние бяхме против и нямаше оркестър там, от където ме взеха!

Общи условия

Активация на акаунт