Преносена бременност и НОИ ?!?!

  • 3 237
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Майчета, преносих детето си с 4 дни и лекарят, който ми водеше бремеността ми написа болничен за тези 4 дни, които се получаваха "дупка" от деня на термина до деня на раждането. Проблемът е, че сега НОИ правят проблем за този болничен (и съответно и следващия от родилното не може да влезе в сила!!!). Според тях болничните трябвало да се застъпват, т.е. ако първия преди раждането е до 22-ри (т.е. термина ми е 22-ри), то следващия трябва да е от 22-ри включително, а не от 23-ти както ми го е написал гинеколога ... или термина ми да е 23-ти?!?!
Каква е логиката и наистина ли да моля за нов болничен лекаря ми или да ходя да се разправям с НОИ?

П.П. Как пък не ги е срам тези хора, не стига, че майчинските са жълти стотинки и изобщо да родиш дете си е геройзъм в държава като наща, ами и при редовни болнични ми правят проблем, че не се застъпвали...  #2gunfire #Cussing out

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Значи термина ми беше на 19 родих на 22.Имах болничен от 19-22 и после от болницата от 22 до..
Значи ще трябва да ти го корегират..

# 2
  • София
  • Мнения: 242
От НОИ са прави, защото ако термина ти е бил 22, на болничния лист е пишело "да се яви на работа на 22". Деня на термина не е включен в болничния за 45 дни преди раждането. Дано да ти го оправят по-бързо  Peace

# 3
  • Мнения: 88
И аз имах същия проблем с болница Лозенец- бившата Правителствена. Термина ми беше на 04.11.2006. Първия болничен ми беше до 04.11 . Аз преносвах и на 07.11 влязох в гореспоменатата болница, обаче не родих там (поради причини, които няма да изреждам, описала съм ги в друга тема). На 11. 11 родих в Шейново и от там ми издадоха болничен от тази дата. За дните 04-10.11нямам болничен. Когато отидох в Правителствена да си поискам полагащия ми се болничен старшата сестра много компетенто ми заяви, че щом не съм родила при тях не могат да ми издадат болничен!!! А аз на всичкото отгоре лежаш в отделението им. Нямах време да се разправям и оставих нещатата така, за което сега съжалявам.

# 4
  • Мнения: 133
Момичета, много благодаря!   bouquet Говорих вече с гинеколога ми и той не беше много наясно (май не преносват много жени  Laughing ), но ще направи, каквото му кажа, така че проблема е решен!!!
Ядосвам се обаче, че както се е случило с mama_tery човек трябва да се занимава с глупости вместо да си гледа детенцето, а на тях (НОИ) им е пределно ясно, за какво става въпрос....  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт