? към мамите, чиито деца посещават частна ДГ

  • 695
  • 6
  •   1
Отговори
Мами, плащате ли пълна такса, когато децата ви боледуват? Ако не, на какъв принцип се изчислява колко да заплатите.
Мерси!

# 1
  • Мнения: 2 567
Когато моята посещаваше ЧГ , както и сега ЧУ плащаме пълната такса независимо дали ходи пълните дни.

Има случаи дори когато хората предпочитат да платят цялата такса още в началото на годината за да им е по евтино и тогава е изключено да им се връщат пари.

# 2
  • Мнения: 306
Детето на моя съученичка учеше в детската градина на "Ерих Кестнер" и когато си счупи ръката и не посещаваше градината им приспаднаха парите при следващото плащане.
Доколкото знам всички уважаващи себе си частни училища имат подобни клаузи в договорите си - при отсъствие повече от ... дни, се възстановява част от сумата.

# 3
  • Мнения: 2 567
Ами на нас до сега нищо не са ни приспадали, защото сумата си е фиксирана.
Това би значело , че и през ваканциите трябва също да ни приспадат , а това не са го правили никога.
Ето сега примерно този месец дъщеря ми няма да ходи две седмици от месеца и пак ни искат същата такса.
Затова казвам, че не съм чувала за приспадане .

# 4
  • Мнения: 306
Цитат на: Летисия
... Ето сега примерно този месец дъщеря ми няма да ходи две седмици от месеца и пак ни искат същата такса...

Може би при по-дълго отсъствие приспадат. Не вярвам да са отменили тази практика.
В нашия договор е 1 месец, но досега дъщеря ми не е отсъствала толкова дълго време. Тя посещава детска градина, която работи съвместно с "Ерих Кестнер" и до обяд обучението е на немски език от техен преподавател.
Виж договора, който сте подписали. Ще се радвам да споделиш дали има такава клауза, защото се замислям да я местя в Люлин.
Благодаря ти за информацията, която споделяш за училището.

# 5
При нас приспадат само парите за храната за времето, когато детето не ебило на градина. Другата сума си я плащаме.

# 6
  • Мнения: 2 567
Цитат на: ucu
Цитат на: Летисия
... Ето сега примерно този месец дъщеря ми няма да ходи две седмици от месеца и пак ни искат същата такса...

Може би при по-дълго отсъствие приспадат. Не вярвам да са отменили тази практика.
В нашия договор е 1 месец, но досега дъщеря ми не е отсъствала толкова дълго време. Тя посещава детска градина, която работи съвместно с "Ерих Кестнер" и до обяд обучението е на немски език от техен преподавател.
Виж договора, който сте подписали. Ще се радвам да споделиш дали има такава клауза, защото се замислям да я местя в Люлин.
Благодаря ти за информацията, която споделяш за училището.


Сега прегледах по обстойно договора и видях , че има клауза при ,която могат да се върнат 70% от дължимата учебна такса (като не става ясно дали се включва цената на транспорта, храната , дейностите и другите неща, които по принцип в договора са отделно от учебната такса).

Това става в случай, че детето отсъства повече от 120 учебни часа без прекъсване и то само по болест документирана с медицинско свидетелство. Като тези 120 часа отсъствие трябва да не включват период на някоя ваканция.

Общи условия

Активация на акаунт