Постоянно иска на ръце.. Как се справихте?

  • 6 800
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168

Здравейте, моето бебоче е два месеца и половина и постоянно иска да се носи на ръце. Права и ходейки. Даже, като седна или спра, за да си почина се почва силен рев – иска само на ръце, с гръбче към мен за да гледа, ходейки из апартамента. Проблемът е, че ми тежи, а и ме боли от секциото още. Лесно се уморявам – направо ми се вие свят, като стоя дълго права.

До скоро майка ми я разнасяше постоянно и може би вече е свикнала така. Но вече тя няма да ми помага и аз се виждам в чудо.

Вчера, след обиколки от 1 час капнах и я оставих и не спря да реве неистово 20 минути, днес рева повече. После заспива събужда се и се почва наново.

Все си мисля, че сега е момента да я отуча от този навик. Четох, че някои майчета са се носили така по цял ден до към годинка - две.

Дайте съвет. Как се справихте?

# 1
  • Мнения: 3 376
Ами не съм търсила решение,за да се справя.
Щом детето ми плаче за мен,значи има нужда от мен.Никога не съм го оставяла да плаче.
Твоето е още мъчнико и има нужда да усеща мама.
Препоръчвам ти слинг,няма да усещаш умора изобщо. Peace

И какво значи да се отучи?Как може да се отучи дете да иска да е до майка си,когато има нужда от нея?

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Не съм се справила. И до ден днешен си го нося. Любопитен е и иска да разгледа всичко, а сам все още не може  Laughing. От време на време го оставям и сам да си играе, но това е отскоро. Докато имаше колики ми беше постоянно в ръцете. Почивах си единствено, когато спеше. Знам, че е трудно, но и това ще отмине с времето. Бебчо сега има нужда от близостта си и си я търси. Няма откъде другаде да я получи, освен от теб. Дано другите мами ти дадат някакъв друг съвет, защото аз не мога да ти кажа нищо по-различно, от това, което правиш в момента. За мен това е най-правилното.  Hug

# 3
  • Мнения: 405
Ох, това с болките от секциото е много неприятно.
Знам какво е да ти придърпва и понаболва от всяко движение свързано с коремни мускули  Peace

Моя бебок е същия- щом седна и мрънка  Crazy
Когато съм с кенгуро, коремните мускули не се натоварват и съответно издържам по-дълго време.
Опитвам се да не мисля за операцията.
Мисля, че като започне да пълзи ще иска сам да се придвижва, а дотогава какви мускули ще направим...  Joy Laughing

# 4
  • Мнения: 2 849
Може да има колики все още ,много сте малки .Свикват лесно на ръце ,но трябва да си сигурна,че не плаче и от болка .Аз още си разнасям Виктор ,като иска да го гушкам ,няма начин .

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
С кенгуро се справях по това време. Дъщеря ми беше същата, носих я много, когато ми омалееха ръцете я слагах в кенгуро. Така и тя беше доволна и аз малко си почивах. Повярвай ми олеква, когато не ти е в ръцете, а тялото ти пропорционално поема тежеста.

# 6
  • Мнения: 1 800
С кенгуру и аз. Не знам какво бих правила без него.

# 7
  • Мнения: 842
И ние до скоро постоянно се носехме; слагах го в слинга и така си вършех домкинската работа, иначе нямаше как, не мога да го оставя да реве. Вече е "по-самостоятелен" - заиграва се с играчките си, пълзи, скача в бънджито и въобще ми е по-леко.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 735
И аз цяла вечер съм като въртележка в стаята ,защото обикалям в кръг  и тя разглежда стаята/все едно никога не я е виждала/и ако седна започва да реве,но вече май истерията намалява,а понякога се редуваме с мъжа ми.По принцип тя така заспива и краката и ръцете ми се скапват,но трябва да издържим.Търпение Praynig,въпреки че понякога съм на ръба на нервна криза, особено малките часове.И съвета за слинга е добър.

# 9
  • Мнения: 6 029
Кенгуру или слинг.

# 10
  • Мнения: 37
кати и у дома е същия ужас и малко се поуспокоих,че има и други,защото почнах да си мисля,че му има нещо на детето.даже както си суче почва да реве,но стана ли да го разхождам из стаята млъква,седна ли пак рев  Sad  друг път заспиваше в 10,а сега след 12.можем само да се надяваме,че това ще бъде временно
p.s.сериозно се замислям за кенгуро,защото и аз съм със секцио,краката и ръцете не си ги усещам вече

# 11
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не съм се справила  Laughing
Още се носим  Wink

# 12
  • Мнения: 1 483
Малииии,ние никога не сме се носили.

# 13
  • Мнения: 6 029
Малииии,ние никога не сме се носили.

Завиждам. И аз не разнасях дъщеря ми. И си мислех, че бебетата, които са постоянно на ръце са разглезени. Но си е до дете... Защото сега синът ми е залепен за мен. В кенгуруто... заедно готвим, чистим, чинии мием. Голям тандем сме  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 168

Аз я гушкам винаги когато плаче, не съм я оставила без моята близост.
Просто разнасянето много ми тежи и се чудя с какво да я занимавам докато сме гушнати, за да не иска да я разнасям .. Мисля, че имам някакъв успех засега, но категорично няма да я разнасям.

Имам кенгуро – в него реве, защото е с лице към мен. А още е малка да е с лицето навън или поне на него така пише 4+.

Общи условия

Активация на акаунт