Панорамна снимка на зъби

  • 12 851
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 715
Въпросът ми е може ли да се прави при кърмене? Отделно зъболекарката каза, че нямало специални упойки, а бях чела, че за бременни и кърмачки има (без адреналин или нещо подобно) newsm78
Моля, посъветвайте ме!

# 1
  • Мнения: 9 467
Нямаш проблем и с двете Peace
И аз не съм чувала за упойки за бременни/кърмачки..стандартните се излъчват бързо от организма-не се притеснявай за бебето Wink

# 2
  • Мнения: 13 667
здравей
понеже по лошо стечение на обстоятелствата ми ясно какво значи панорамна снимка на зъбите и как се прави не разбирам къде е в цялата ситуация упойката. При панорамна снимка не се прави упока въобще.
Дали не става въпрос за нещо друго?

# 3
  • Мнения: 13 667
сега прочетох отново.
за панорамната снимка нямаш проблем.Опасна е само за бременни и кърмачета до година и половина  заради радицията.
Що се касае до упойките те са локални и бързо се "разнасят". Ако искаш да си по спокойна да ти я направят почти непосредствено след последното кърменр за да имаш 3 часа на разположение за усвояване.
Поздрави

# 4
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Когато ми правиха панорамна снимка, ми сложиха за всеки случай 'метална риза' или нещо подобно се казваше. Проблем нямаше и с упойката. Ти предупреди, че кърмиш, де    Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 896
Няма никакъв проблем - и на мен ми се наложи напоследък да проуча обстойно въпроса.
Няма проблем дори при рентгенови снимки на гръдния кош, нито при компютърна томография или магнитен резонанс, където облъчването е по-голямо от стандартна рентгенова снимка.
Тези неща не се отразяват върху кърмата.
А когато ти снимат зъбите, останалата част от тялото не се облъчва и без това.

# 6
  • Мнения: 902
къде си си правила тази панорамна снимка, че имам проблеми със зъбите и искам да си направя

# 7
  • София
  • Мнения: 1 715
Ако си от София и ти е близо сградата на Нипроруда на кръстовището на К. Величков и Стамболийски... Кабинетът е на 2рия етаж в същата сграда. Влиза се от задния вход. Има табела.

# 8
pi6a ot samokov.prastat ni za panoramna snimka i stomatologi4en fakultet.kazaha 4e imame zapu6en slun4en kanal.;za maja mi; dali ste se razbere ot tazi snimka.ako niakoi znae naka pi6e/blagodaria.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 715
Moже би в Здравния раздел ще ти помогнат повече. Аз не мога да кажа. Успех Hug

# 10
  • Мнения: 24
И аз скоро имах проблем със зъбите и се налагаше упойка. Стоматолога каза, че упойките са без адреналин, но ако искам да се консултирам все пак. Звъннах на педито и тя каза да прескоча 2 кърменета, тъй като беше 21ч. вечерта а през нощта ядем на по-голям интервал, се изцедих в 22ч., 24ч. и към 2.30ч., а понеже не бях подготвена с изцедена кърма в 12ч. и дадох АМ, така че за следващото и будене вече си я нахраних от гърдата.

# 11
  • Мнения: 191
Когато ми правиха панорамна снимка, ми сложиха за всеки случай 'метална риза' или нещо подобно се казваше. Проблем нямаше и с упойката. Ти предупреди, че кърмиш, де    Simple Smile

Аз също така.

# 12
# 13
  • Мнения: 1
pi6a ot samokov.prastat ni za panoramna snimka i stomatologi4en fakultet.kazaha 4e imame zapu6en slun4en kanal.;za maja mi; dali ste se razbere ot tazi snimka.ako niakoi znae naka pi6e/blagodaria.
Виж, понякога в слюнчените жлези (особено подезичната и подчелюстната) се образуват камъчета - подобно на камъните в бъбреците например. Та някое от тези камъчета може да запуши канала на жлезата. Ако вашият случай е такъв, на снимката трябв да се види камъка.

# 14
  • София
  • Мнения: 787
 На мен ми правиха зъб с упойка и не е имало проблем с кърменето. Peace

Общи условия

Активация на акаунт