Как да скрия пъпките от варицела по лицето ?

  • 3 614
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Въпроса ми е.......глупав Confused, или по -скоро е от суета Embarassed или от...незнам какво Thinking, обаче истината е следна. От снощи започнаха да ми избиват пъпки.Малкия тъкмо изкара варицелата и има все още малко срупчета, а аз не я бях карала и ме хвана.... Той нямаше много пъпки, даже хич....на гърба имаше само 4-5, по краченцата 3-4, и основно почти всички бяха по лицето, около 10-тина пъпки. За сега на мен само една ми е избила на челото, и по венеца започнаха:((((( Странно, чувствам се добре, нямам температура, не съм отпаднала....вчера бях много зле обаче и вечерта избиха. Но.....много ми е грозно:( Просто са ми гнусни пъпките!  SickНикъде не излизам и нямам намерение да излизам де, обаче...неискам в къщи мъжа ми да ме вижда такава:( Може ли по лицето поне да ги мацкам с фондютен и пудра? Ако не са разранени, има ли начин да се инфектират и изобщо могат ли?
 Ако някой се се е чувствал като мен.....да пише, как да се прикрия няколко дни, докато спрат да избиват поне:(
 А и още нещо.....ще се мацкам само за няколко часа....вечер той си идва в 18.00 от работа, и ние с малкия към 21-21.30 лягаме. През деня ще си ги оставям да си грознеят на воля:( Tired

# 1
  • Мнения: 7 106
Аз те съветвам да оставиш суетата за малко в почивка и да не се мацаш с нищо, защото ако ги инфектираш и си предизвикаш усложнение, после ще ти излезе на носа дето се вика. ти хубаво ще ги вамажеш с фон дьо тен, но нали после трябва да триеш за да го свалиш? Така неминуемо ще дразниш мястото и ще направиш беля.
А мъжът ти ще е достатъчно притеснен за теб, за да има време да му правят лошо впечатление пъпките ти  Wink.

Бързо оздравяване и малко пъпки  bouquet!

# 2
  • Мнения: X
Аз те съветвам да оставиш суетата за малко в почивка и да не се мацаш с нищо, защото ако ги инфектираш и си предизвикаш усложнение, после ще ти излезе на носа дето се вика. ти хубаво ще ги вамажеш с фон дьо тен, но нали после трябва да триеш за да го свалиш? Така неминуемо ще дразниш мястото и ще направиш беля.
А мъжът ти ще е достатъчно притеснен за теб, за да има време да му правят лошо впечатление пъпките ти  Wink.

Бързо оздравяване и малко пъпки  bouquet!

Уф значи! Права си:(
Ама много е грозно! Лошо ли е, че ми се иска да ме вижда хубава във всякаква светлина:( Whistling

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
До колкото си спомням от предишната ти тема, детенцето ти изкара доста тежко варицелата. Ти доста се беше ошашкала и останах с впечатления, че е имало доста пъпки. Така че, спомни си това и забрави за малко за суетата, тепърва ще ти излизат пъпки. Едва ли любовта на мъжа ти ще се изпари като те гледа 10-тина дни в такова състояние. Това за мен е леко....без да искам да те обидя, но повърхностно мислене. Ако намажеш пъпките с някакво козметично средство ще ги раздразниш и ще се инфектират, като рискуваш да си нанесеш трайни последствия за цял живот.

# 4
  • Мнения: X
 Гери, да малкия изкара трудно варицелата, но не заради многото пъпки, а заради това че вдигаше 39.5 градуса много дълго време, много отпаднал беше, без апетит и т.н....иначе пъпките бяха малко и дори не ги чешеше, но излизаха много бавно и дълго време.
А за любовта на мъжа ми.....не се сърдя разбирасе за това което казваш, но аз имам предвид друго - ясно ми е че никой няма да спре да ме обича заради няколко пъпки по лицето:) Въпроса беше че аз не се чувствам добре. Сама на себе си не ми е комфортно, чувствам се подтисната......
Може би все още мисля така, защото не ми е зле.....Пъпки имам на доста места, на лицето само една за сега. Нямам температура, имам апетит и се чувствам много добре. Лимфните възли около едното ми ухо са възпалени и болката е ужасна, преди малко се върнах от лекар, каза че е заради варицелата. изписаха ми витамини и нурофен и това е......За сега не ме сърби...в смисъл много леко и много рядко.....дано я изкарам леко. Ако се плесна като малкия с високте температури със сигурност няма да ми пука как изглеждам само и само да свърши всичко!:(

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Гери, да малкия изкара трудно варицелата, но не заради многото пъпки, а заради това че вдигаше 39.5 градуса много дълго време, много отпаднал беше, без апетит и т.н....иначе пъпките бяха малко и дори не ги чешеше, но излизаха много бавно и дълго време.
А за любовта на мъжа ми.....не се сърдя разбирасе за това което казваш, но аз имам предвид друго - ясно ми е че никой няма да спре да ме обича заради няколко пъпки по лицето:) Въпроса беше че аз не се чувствам добре. Сама на себе си не ми е комфортно, чувствам се подтисната......
Може би все още мисля така, защото не ми е зле.....Пъпки имам на доста места, на лицето само една за сега. Нямам температура, имам апетит и се чувствам много добре. Лимфните възли около едното ми ухо са възпалени и болката е ужасна, преди малко се върнах от лекар, каза че е заради варицелата. изписаха ми витамини и нурофен и това е......За сега не ме сърби...в смисъл много леко и много рядко.....дано я изкарам леко. Ако се плесна като малкия с високте температури със сигурност няма да ми пука как изглеждам само и само да свърши всичко!:(

Да, Кати - затова мислиш все още за пъпките и красотата, защото все още не ти е чак толкова зле. Дано и занапред да мислиш само за пъпките, в смисъл да не ти става изобщо по-зле. Пожелавам ти много леко протичане на болестта и бързо възстановяване. Не забравяй за лекарството ацикловир, ако не дай си боже се усложниш. Поговори с лекари те може да ти го изпишат. При брат ми то направи чудеса. Но само след предписанието му от лекар!

# 6
  • Мнения: X
Ами аз днес като ходих при личния за направление за уши нос гърло го питах за ацикловира.....каза, че може да съкрати като цяло протичането на болестта от примерно 10 на 7 дена. Чудеше се, чудеше се и каза, че няма смисъл да го пия....вика така и така 3-4 дена ще избиват пъпките със или без него, по-добре не го пий. Пък аз точно в предишната ми тема четох , ( някоя мама каза), че е ефективно ако се приеме до 24 часа след избиването на обрива. 24 минаха за мене.....Във вторник ми се появиха пъпки на които не обърнах внимание и сега повечето, та незнам.......абе дано не се налага да мисля, за други лекарства пък....

# 7
  • Мнения: 1 322
За да не останат белези от пъпките, след като зарастнат започни да ги третираш с Контрактубекс.

# 8
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И от мен съвет да не пипаш пъпките първо защото се разпрастраняват и второ защото остават белези. На  големия ми син му остана белег от една такава пъпка

Общи условия

Активация на акаунт