Болка в едната гърда

  • 488
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 487
Здравейте!
Снощи, докато сучеше, синът ми си беше отпуснал главата на гърдата ми. Около час след това мястото започна да ме боли и до днес болката не намалява. Дали се е запушил някой канал? Досега не съм имала никакви проблеми с гърдите и се чудя какво да правя. Не ме боли цялата гърда, а само едно място отстрани. Не напипвам бучки. След кърмене не минава.
Ще се радвам, ако някой може да ми помогне със съвет. Предварително благодаря.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Възможно е да има запушен канал, да.
Можеш да опиташ с обичайние лекове за такъв случай:
- топъл компрес преди кърмене
- лек нежен масаж от основата към зърното
- изпразване на гърдата (кърмене+цедене, ако се налага)
- почивка

Можеш да слагаш хладен компрес след кърмене. Можеш да опиташ на всяко кърмене да предлагаш първо болната гърда, като брадичката на детето е насочена към болното място (ако стане, че е голям и може би има претенции).
Обезболяващи (парацетамол, ибупрофен) ако се налага. Лецитин, ако прецениш, че има нужда - 2 до 4 капсули от 1,000 или 1,200 мг./ден.
Можеш и по време на кърмене да гладиш леко от основата към зърното, да помогнеш да се разнесе, ако е запушване. Ако не мине до 24 часа или се влоши, ще трябват по-екстремни мерки. Виж и това.

# 2
  • Мнения: 487
Бу, мерси много за отговора. Преди месец се оправих бързо с топли компреси и лецитин.
Днес обаче пак много ме боли същата гърда, но на различно място - по-навътре и към зърното. Пия пак лецитин и правя масажи, но си мисля защо се повтаря? Дали няма да е по-добре да отида на лекар.. Този път не съм притискала мястото. Гърдата не е препълнена, не знам на какво може да се дължи.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Възможно е да има запушено каналче навътре - млечните канали са като гроздове, с много разклонения по цялата вътрешност на гърдата. Ако не се оправи до 24 часа или се влоши (температура, треска, грипоподобно състояние), отиди на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт