Запушени канали - Сандопарт

  • 2 919
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 625
От вчера вечерта поддържам температура 37.3-38 с болки в лявата гърда. Прочетох написаното за запушените канали, слагам топли компреси, слагам бебето често да суче, топли душове, а довечера ще и слагам зеле. Засега твърдото място си стои дори когато е мека гърдата. Съседка ми каза, че тя имала същия проблем преди 17 години и лекарите в болницата и давали Сандопарт под езика половин час преди кърмене /бил съвместим/ за отпушване на каналите. Някой чувал ли за него или за някакъв негов заместител?
На кого да се обадя на педиатъра или на мойто джи пи?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 249
Това е препарат от групата на окситоцина. Мисля, че не го произвеждат в бг вече. Прегледай статиите и темите за запушените канали и маститите. А за това, че мястото е все още болезнено, не се притеснявай - трябва му малко време, за да се разсее напълно, но продължавй с топлото, студеното и честото кърмене.

# 2
  • Мнения: 455
И аз бях така- два дни не можах да смъкна температурата. Не съм чувала за това лекарство. На мен ми изписаха антибиотик - Оспамокс - бил широкоспектърен и нямало проблем за бебо.
Аз се обадих на личната ми лекарка и тя ми каза да пия този антибиотик, ама аз не и се доверих и ходих на гинеколог и той също ми го предписа. Звъннах и на педито на бебо, и тя ми каза, че намало проблем, да съм го пиела спокойно...

Аз вече три пъти съм имала запушени канали и се оправях с Окситоцин (инжекции), Лецитин (хранителна добавка) и с често кърмене на бебо..  Но само веднъж вдигах Т и тогава ми се наложи да пия антибиотици. Тогава така и не си усетих втвърдяването на гърдата, явно е било в по-вътрешни канали (ако има такива)....
Забравих да кажа, че винаги ми се случва на една и съща гърда..

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Albena9
И аз бях така- два дни не можах да смъкна температурата. Не съм чувала за това лекарство. На мен ми изписаха антибиотик - Оспамокс - бил широкоспектърен и нямало проблем за бебо.
Аз се обадих на личната ми лекарка и тя ми каза да пия този антибиотик, ама аз не и се доверих и ходих на гинеколог и той също ми го предписа. Звъннах и на педито на бебо, и тя ми каза, че намало проблем, да съм го пиела спокойно...

Аз вече три пъти съм имала запушени канали и се оправях с Окситоцин (инжекции), Лецитин (хранителна добавка) и с често кърмене на бебо..  Но само веднъж вдигах Т и тогава ми се наложи да пия антибиотици. Тогава така и не си усетих втвърдяването на гърдата, явно е било в по-вътрешни канали (ако има такива)....
Забравих да кажа, че винаги ми се случва на една и съща гърда..


По принцип, антибиотик се препоръчва, ако температурата не се смъкне до 24-48 часа при взето мерки - често кърмене, изцеждане, компреси. А колко време пи антибиотика и след това имала ли си запушване? Препоръчва се минимум 10 дни, а най-добре 14, за да не се получи само омаломощаване на бактериите и съответно развиване на резистентност.

За това последователно запушване на 1-та гърда е хубаво е да пиеш лецитин известно време.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: Albena9
Забравих да кажа, че винаги ми се случва на една и съща гърда..

Когато кърмех първото си дете аз също запушвах постоянно едно или няколко каналчета (няма как да знам  Embarassed ) на едната гърда. Вторият път се притеснявах, че може да се повтори същотото, но за щастие шест месеца и половина не ми се е случвало  Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 625
Благодаря ви момичета за отговорите! Днес съм по-добре. Нямам температура. Зелето много ми помогна! Май ще мина и без лекарства, но гърдата все още ме боли при допир!

Общи условия

Активация на акаунт