Въпрос за замразена кърма?

  • 555
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168

Как мога да позная дали кърмата от фризера е ОК?

Днес взех кърма от преди 2-3 дни от хладилника - не мирише лошо, но някакси ми се вижда солена на вкус.
Не съм я дала, но може би скоро ще ми се наложи да ползавам тази от фризера, защото след кърмене мойта бебка сякаш си остава гладна.

Мамите с опит - дайте съвет..

# 1
  • Мнения: 865
Солена?Странно.Кърмата обикновено е сладникава на вкус.Аз не бих дала ако е с променен мирис.Пробвай кърмата преди да я замразиш дали е странна  на вкус ,за да знаеш от замразяването ли и става нещо.

# 2
  • Мнения: 484
Ако е стояла в хладилника (не фризера) 2-3 дни не я давай. До колкото знам в хладилник може да се съхранява до 24 часа, макар че аз съм стигала най-много до 12. Във фризер държах около месец, месец и половина - нямаше проблеми.

# 3
# 4
  • Мнения: 1 170
Сладникава- може, със странен мирис- също, ама солена Shocked ... странно. А и ако говориш за хладилник, а не фризер, по- добре не я давай, 2-3 дена са много Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 9 481
Фризера ни беше пълен-3 чекмеджета с кърма Mr. Green
При -18градуса, беше годна година след замразяването Peace
Солена Rolling Eyesстранно..не ми се е случвало..е, не съм опитвала всичката..в общи линии преценявах на мирис и вид, но не съм имала проблем.
Размрарявах на водна баня и я правех предимно с каши и карт.пюре.

# 6
  • Мнения: 547
Толкова дълго в хладилник не съм я държала - събирах през деня и замразявах вечерта.
Във фризера съм я държала 9 месеца и беше ОК. След размразяването наистина има малко по-различен мирис, но не на развалено и не е била солена.

Общи условия

Активация на акаунт