Към майките на момиченца???

  • 2 463
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
Малката госпожица е на 2 годинки,  днес се изпусна малко в гащите/ако/ ..измих я  с детския и сапун ,може би  с малко по-топла вода ...и след 10 минути като седна на гърнето да пишка се разплака .... когато я попитах къде я боли тя сложи ръчичката си на пишата. Започнах да я разсейвам и след минутка  вече не плачеше. Исках да погледна да не се е зачервила / все пак е седяла около 40 минути с ако./, но не ми позволи.
Случвало ли ви се е такова нещо и какво сте правили в този случай?
Благодаря

# 1
  • На гарата
  • Мнения: 163
 Simple SmileАз също имам момиченце на 6г и преди често се случваше да е зачервена когато се наака в памперса трябва да я измиеш и да я намажеш с крем за подсичане въпреки че вече е голяма това се случва често при момиченцата.Моята дъщеря има много чувствителна кожа и сега когато ходи на градина и не се избърше хубаво когато ака пак се зачервява и аз още купувам кремчета за подсичане така че не се притеснявай!

# 2
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Не се притеснявай! Почти на всички малки момиченца се случва след акане в памперс. Понякога се получава, дори, когато детето вече е с гащички и ходи в гърне. Аз след такива случаи съм мазала дъщеря ми с Бочко! Слагам по доста навсякъде.

# 3
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Не се притеснявай! .... Аз след такива случаи съм мазала дъщеря ми с Бочко! Слагам по доста навсякъде.
Peace

# 4
moito momi4ence e o6te mnogo muni4ko i ne sum imala takiva problemi,no si spomnqm,4e kato bqh malka se e slu4valo da mi pari kogato pi6kam i maika mi mi prave6e mnogo bled raztvor ot kaliev permanganat i me kara6e da sqdam za malko v nego i naistina me oblek4ava6e.toi uspokoqva.moita bebka se be6e izrinala ot edno olio,s koeto q mazah i sled kupane q oblivah s takuv raztvor i dosta burzo i mina.ne znam dali 6te pomogne,prepora4vam vi go,no ne znam dali nqma da e po-dobre parvo da se posavetvate s pediatar.maika mi be6e pediatar.

# 5
  • Мнения: 433
Аз също като бях малка и като ми се появеше сърбеш майка ме поливаше с раствор на калие перманганат - мнго блед и слаб, че иначе гори.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Наблюдавай детето - ако продължава да дава индикации за болка при уриниране, пуснете стерилна урина за изследване.

# 7
Правя бледорозов разтвор с калиев перманганат и я карам около 5 минути да седи в легенчето с него.

# 8
  • Мнения: 1 753
Нормално е да се е подсякла леко от зацапването на акото. При тези случаи е хубаво да се измие добре (без сапун, или с течен и мек сапун) и аз мажа обилно, ама много обилно с крем Здраве. В повечето случаи за едно мазане минава.

# 9
  • Мнения: 46
Ние сме на шест и имаме много често подобни проблеми от това, че в детската не може да се подсушава хубаво,когато пишка. Измиваш я хубаво, но без сапун (задължително). В аптеките и магазините се продават листа от смрадлика. Сваряваш според описанието, разреждаш 1:2 - смрадлика към вода и я слагаш да поседи малко в коритцето - не повече от 10 минути. Така 2-3 пъти на ден и сте готови. Успех!

# 10
  • Мнения: 302
Запарка от смрадлика, правят се подмивания всяка вечер няколко дни. Възможно е да не е болка от подсечено от акото, а лека инфекция на пикочните пътища. В този случай смрадликата ще помогне.

# 11
  • Мнения: 122
И ние от време навреме имаме такива проблеми въпреки, че отдавна не сме с памперс. Мия я хубаво мажа с крем Здраве или Медико идеал, също и запарка от смрадлика или разтвор (но не силен) от калиев перманганат , просто редувам. Но все пак ако много я боли и не и е комфортно можеш да се допиташ и до лекар. Успех! Peace

# 12
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Мойта дъщеричка е на 5 годинки и има мн. чувствителна кожа. Аз я мия и я мажа с крем -Бочко, а слагам и пудра /бебешката на Орифлейм/ и това мн. й помага когато е зачервена! Peace

# 13
  • Мнения: 51
Аз имам две момиченца на 8 и на 3 години и двете се зачервяват с много чуствителна кожа са.Аз ги мия с интимен сапун и ги мажа с бадемово масло и отгоре с Бочко.Мия ги и с йодна вода.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Аз имам две момиченца на 8 и на 3 години и двете се зачервяват с много чуствителна кожа са.Аз ги мия с интимен сапун и ги мажа с бадемово масло и отгоре с Бочко.Мия ги и с йодна вода.

Какъв интимен сапун за такива малки деца, бре?! Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт