ba6tata e british citizen a deteto e rodeno v balgaria

  • 5 513
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 421
zdraveite na vsi4ki! iskam da vi pitam ne6to a to e?az jiveia v london ot 5 godini no kato zabremeniah minalata godina dekemvri resih da si doida v bg i da rodia tuka.vaprosat mi e 6te polu4i li deteto mi ang grajdanstvo pri polojenie 4e ba6tata e s ang pasport.nie ne sme jeneni no toi go e pripoznal.mislim ianuari 2008 jivot i zdrave da hodim kam anglia i ako ima sans na ang pasport kade i kam kogo da se obarna .blagodaria predvaritelno Grinning

# 1
  • Мнения: 756
детето получава английско гражданство също , само поради факта че е баща му е англичанин , така че не виждам защо да се притесняваш - за паспорт най- добре е да провериш в сайта на английското посолство . Когато пристигнеш в Англия ще трябва да го регистрираш , за да получи национален осигурителен номер и паспорт - въпреки всичко виж как точно са нещата в посолството .Успех!

# 2
  • Мнения: 421
blagodaria za otgovora milichka 6te napravia tova koeto me posavetva dano vsi4ko e nared

# 3
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
zdraveite na vsi4ki! iskam da vi pitam ne6to a to e?az jiveia v london ot 5 godini no kato zabremeniah minalata godina dekemvri resih da si doida v bg i da rodia tuka.vaprosat mi e 6te polu4i li deteto mi ang grajdanstvo pri polojenie 4e ba6tata e s ang pasport.nie ne sme jeneni no toi go e pripoznal.mislim ianuari 2008 jivot i zdrave da hodim kam anglia i ako ima sans na ang pasport kade i kam kogo da se obarna .blagodaria predvaritelno Grinning


Факта,че детето има баща с англииски паспорт му дава предмиство.но факта,че е родено извън УК ти усложнява нещата. Ако беше родила тук в УК, с една снимка+апликация от Пост Офиса детето вече щеше да има паспорт.
Има и нещо друго - преди 1 Юли 2006 г дете в случаи като вашия(несемеини) не получаваше автоматично англииско поданство и нямаше право да получи.

Трябва ми малко време да попрочета тук/там за последно инфо,но според мен ще трябва да го регистрирате като Ук гражданин - форма МN1,плаща се и такса около 200 лири.....след регистрацията със сертификата се вади паспорт. Но както казах трябва да почета малко да видя да няма някакви промени..

# 4
  • Мнения: 421
ave, informaciata koiato mi dade mi varsi strahotno rabota znaeh si az 4e kato ne e rodeno v uk 6te ima uslojnenia no kakvo da se pravi az sam si vinovna ako nau4is o6te ne6to pisi plsssssssssssssssss Joy Joy Joy

# 5
  • Мнения: 535
Ами то май нещата са по сложни,защото нямате брак  newsm78 Иначе си носиш в британското посолство преведени и легализирни документите акт за раждане(удостоверение за сключен брак)но вие нямате такъв,неговия и твоя паспорт заплаща се такса.И документите са ти готови  Peace
Ако искаш звънни в посолството 933 92 90

# 6
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Ами то май нещата са по сложни,защото нямате брак  newsm78 Иначе си носиш в британското посолство преведени и легализирни документите акт за раждане(удостоверение за сключен брак)но вие нямате такъв,неговия и твоя паспорт заплаща се такса.И документите са ти готови  Peace
Ако искаш звънни в посолството 933 92 90



за какво трябва да ходят в посолството........еднствената институция даваща бритиш ситизен е Nationality Group(част от ХО) и оперира само с апликации тук в страната.....Въпроса може да се реши едва след като доидат тук...британското посолство може да издаде пасаван при изгубен бритиш паспорт,но няма оторизация да издава такива...И какви документи ще са готови,като на бебето дори не му трябва и виза да доиде тук..

# 7
  • Мнения: 421
mnogo se obarkah kajete samo ot tuka s kakvi dokumenti da tragna?i na deteto pasport 6te izvadiat li? to 6te e togava na okolo 5 meseca

# 8
  • Мнения: 421
a i 06te ne6to niama li da mi napraviat problem za6to 4ak sega otivam

# 9
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Никои няма да ти направи никакъв проблем тук,но бебето трябва да има БГ паспорт за да напусне страната(не знам дали има още практиката в Бг да се записват в пасса на родителите..имаи предвид,че ао пътуваш сама ще ти трябва декларация да напуснеш страната(БГ) сама с детето.....
както казах и по долу ще прочета как точно са нещта по новите закони,защото вие не сте женени...до преди 1 Юли 2006 само дете родено от семеини родители можеше да вземе бритиш ситицзен.Но след тази дата..дадоха възможност на дете при несемеини да вземе бритиш от бащата,но трябва да проверя дали има значение,че не родено в УК..

# 10
  • Мнения: 535
Ave, напротив!От консулския отдел ни казаха какво да занеса в посолството за да ни издадът британски паспорт на детето  Peace И аз още се мотая с документите,но този месец мисля да се заема с тази работа Laughing
Освен,ако нещо не съм разбрала  newsm78 Но мъжа ми говори с отдела и те са му казали,че с тези документи издават паспорт.Мисля,че в интернет също трябва да я има тази информация Peace


п.с то е ясно,че вече не му трябва виза.

# 11
  • Мнения: 421
jessy ti kade si jivees ina4e tuka ili v anglia?

# 12
  • Мнения: 535
За сега сме в БГ но не се знае докого ще сме  тук  Rolling Eyes Както и да е,аз се разрових в сайта на британското посолство и инфото на Ave се потвърди  newsm78 Незнам защо по телефона ни дадоха друга информация  Rolling Eyes тези дни ще се обадя пак да попитам Laughing За да знам дали има смисъл да превеждам и легализирам документите  Whistling

# 13
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Доколкот съм наясно , издават,подменят и тн паспорти в посолството само ако вече имаш бритиш ситизеншип..

ето тук повече инфо..:

http://www.britishembassy.gov.uk/servlet/Front?pagename=OpenMark … cid=1052496674873

# 14
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
За сега сме в БГ но не се знае докого ще сме  тук  Rolling Eyes Както и да е,аз се разрових в сайта на британското посолство и инфото на Ave се потвърди  newsm78 Незнам защо по телефона ни дадоха друга информация  Rolling Eyes тези дни ще се обадя пак да попитам Laughing За да знам дали има смисъл да превеждам и легализирам документите  Whistling

Ами какви документи имаш да легализираш освен акт за раждане.........според мен ще трябва да е преведен и легализиран......както  е и обратния процес - англииски акт за раждане трябва да има апостил от Форин Офис,преведен и и заверен за да важи в България.

Общи условия

Активация на акаунт