Пъшкане

  • 3 519
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте Simple Smile.
Някой знае ли защо пъшкат бебетата и дали е норално това? Моето е на месец и половина и от две седмици пъшка постоянно. Пъшка докато е будно, заспало полубудно и това е постоянно. Спира за малко и после пак. Напъва се все едно има запек ама няма. Ще откача вече. Пробвах да я оригвам и да не я оригвам след хранене и пак пъшка милата. На мене лекарката ми каза че ако има колики ще реве, ама бебето само си пъшка. Пъшка и повръща. SadSadSad

# 1
  • Мнения: 545
Лора пъшкаше постоянно от коликите,точно както ти го описваш с напъване,освен когато плачеше естествено Laughing
Според педито ти не е от коликите така ли?

# 2
  • Мнения: 26
Лера е на 2 месеца  и тя пъшка почти от раждане.Било колики,но не знам дали от тях.Но със сигурно е нормално,не се притеснявай Grinning

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 839
Има колики, затова пъшка и се напъва.

# 4
  • Мнения: 51
Педито каза че ако има колики съседите щели да разберат

# 5
  • София
  • Мнения: 2 658
изобщо не е задължително да реве, за да има колики. Давай и някои капки за колики. Ако някой път те е болял коремът ще разбереш защо пъшка.

# 6
  • Мнения: 2 553
Според мен пъшка от колики, или пъшка и повръща от преяждане   Thinking

# 7
  • Мнения: 51
И кога да го чакам да спре това чудо. На детето му се спи а мира нямат тези болки Sad Къса ми сърцето.  Cry

# 8
  • Мнения: 2 100
Педито каза че ако има колики съседите щели да разберат
Naughty Всяко бебе "преживява" коликите по различен начин. Щом твоето не плаче, са в по лека форма. Има много капки на пазара за колики. А за повръщането...оригвай я всеки път след хранене! Ако трябва по дълго време я дръж изправена.  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 606
Ние пъшкаме така от няколко дни. Не са колики, защото слагаме Инфакол и вече минахме през коликите. Днес бяхме на доктор... има газове много в червата. Било от адаптираното мляко. Сега сме на Аптамил и сега ще го сменяме с друго. Ще пиша дали му е повлияло.

Вашите бебета на адаптирано мляко ли са ?

# 10
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Педито каза че ако има колики съседите щели да разберат
глупости ooooh!
Алекс пъшкаше и вдигаше крачета като спи и като е буден също, но не  е плакал силно- просто не бяха много силни коликите при него Peace
На кръма е бил до 1 годинка!

# 11
  • Мнения: 581
Сыщо имаше пышкане - когато се изакваше в памперса а и отделно сыщо. Най-много выв втория месец, после през третия постепенно спря. Инач еколиките може и до края на третия да продылжат.

# 12
  • Мнения: 80
С баткото не разбрах какво са това колики, то казват, че ако се чудиш дали има колики значи няма.
Но бебка имаше категорично и те бяха точно като при вас. Пъшкаше денонощно от 18-я ден и това отмина някъде на около 2 месеца и половина. Не се напъваше и не пъшкаше само около 2-3 часа след вечерното и заспиване, но след това ooooh! Не плачеше много много, но напъните й бяха много силни. Непрекъснато й правех масажи на коремчето, за да освободи газове и и слагах топли пелени на коремчето. Капки всякакви, вкл. ми донесоха от Германия не й помогнаха, чай от анасон най вече и намалих консумацията на мляко(кърмех...и кърмя все още). Повръщаше доста до към 4 месец, но според мен си беше най-вече от преяждане.

# 13
  • Мнения: 581
Непрекъснато й правех масажи на коремчето, за да освободи газове и и слагах топли пелени на коремчето. Капки всякакви, вкл. ми донесоха от Германия не й помогнаха, чай от анасон най вече и намалих консумацията на мляко(кърмех...и кърмя все още). Повръщаше доста до към 4 месец, но според мен си беше най-вече от преяждане.

Абсолютно сыщото като при нас, и аз да подкрепя идеята с чай от анасон ( да си пие от майката) и бебето да го взима чрез кырмата - много ни помогна.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 750
И според мен пъшкането е възможно да е от колики. Не е задължително да плаче. Моята госпожица само се свиваше и скимтеше. Започнах да й давам Саб-симплекс преди всяко кърмене и определено спря да се мъчи.

Общи условия

Активация на акаунт