нерводермит?

  • 5 700
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
преди три месеца ми поставиха диагнозата невродермит.Единственото което разбрах  за болестта от лекарката ми, е че е на нервна почва и много трудно се лекува ,и сякаш за да ме "успокои " започна  да обяснява че съм била много малада за тази болест и какво ли щяло да бъде след години..., но че трябвало да се старая да се успокоявам.Чудна докторка беше,както и да е повече в кожния диспансер няма да стъпя.Молбата ми е ако някой също страда от това заболяване ,да сподели какво лечение е прилагал и има ли ефект,защото при мен става все по-зле.

# 1
  • София
  • Мнения: 285
На мен ми поставиха такава диагноза, кожен лекар ми изписа Тридерм крем. Мазах, облекчи симптомите. Трябва да ида на контролен преглед, че не бива да се мажа безкрай. Около 7-10 дни се мазах, като в началото два пъти на ден, а след това понеже забравях по веднъж. Върви на кожен лекар, не прилагай сама каквото и да било лечение. От това, което прочетох по разни форуми, разбрах, че понякога се активира, сезонно или при стрес, но не съм разпитвала съвсем подробно лекаря. Мисля да го направя сега при контролния преглед. Иначе сърбежът беше ужасен.

# 2
  • Мнения: 47 970
майка ми има , а детето ми има атопичен дерматит, който е доста сходен
общото е в лечението- тридерм, елоком и др подобни кортикостероиди, плюс силно овлажняване , а през зимата може и омазняване на кожата- избор има много, насочи се към медицинска козметика за алергична кожа
другото е при къпане да не се ползва сапун, а специални овлажняващи медицински сапуни и течни сапуни, които не изсъшават а омазняват кожата
третото е материите- ясно е че трябва да са естествени
с времето може и да се влоши, ама може и да не се влоши
стреса е противопоказен за всичко, вкл и за невродермита Wink

# 3
  • Мнения: 2
на мен ми беше предписан дипрозон,само дето лекарката не ми каза колко време да го прилагам върху кожата си и аз се мазах към 20 дни с него,в смисъл докато отшуми сърбежа.В релултат на това се обринах на местата където съм се мазала,то това си е едно от противопоказанията на дипрозона.Отидох при друг кожен лекар за акнето което ми изби.....след около три месеца лекуване с какво ли не и за какво ли не  най-накрая си видях кожата здрава....за две седмици,сега сърбежите пак почват и въобще сякаш тези лечения не са били.Нямам вяра на никой лекар вече,не знам при кого да ходя.

# 4
  • Мнения: 903
Мила kiflichka, с тази диагноза съм от вече година и нищо не ми помага. Ако ти изброя колко мазила съм измазала и колко хапчета съм изпила ще се хванеш за главата от ужас Sad. Все още съм си с яки рани по ръцете, а цепнатините са толкова дълбоки, че не мога да си свия пръстите. Имам го и на краката. Ходих през цялото време в 29 (кожния диспансер) и ефект никакъв. Преди 1 месец ходих на минерални бани в Сапарева баня и имах подобрения докато не се прибрах в София. Не трябва да пипаш нищо с голи ръце, всичко върша с ръкавици. Мажа се с кремове за ръце на билкова основа с много глицерин, къпя се със специален гел на юсерин и какво ли още не, но проблема си остава. Сега съм се насочила към един лекар на частна практика срещу 20 лв. прегледа и на 7 януари съм на преглед. Ще видя какво ще каже той и ще пиша. Вече съм отчаяна и незнам дали въобще ще мине. Не мога да се закопчавам , да си отворя бутилката с вода, да преобличам детето... веднага започва да тече кръв от раните. Пия бирена мая, мултивитаминен комплекс и сироп- мента, глог и валериан, но подобрения няма.
Надявам се при теб да мине всичко и не прави никакво самолечение, защото не се знае какво вреди и помага в този случай.

Общи условия

Активация на акаунт