Туршия от дини

  • 16 907
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 269
Здравейте майсторки!

Имам цели четири динки и много искам да ги направя на туршия, но нямам рецепта Cry В детството ми съм опитвала такава туршия  и беше много вкусна.
Дали някоя от вас би могла да ми помогне?   bouquet

# 1
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
За първи път чувам за такова нещо.Какви са тези дини по това време,защо не си ги изядете така newsm78

# 2
  • Мнения: 25 572
Туршия от дини се прави от малки, зелени динчета. Слагат се цели, с кората. Не знам специална рецепта, но мисля, че задължително се слага синап, за да останат стегнати и твърди.
Защо не пробваш с рецепта за кисели краставички?  Thinking

# 3
  • Мнения: 5 001
Туршия от дини се прави от малки, зелени динчета. Слагат се цели, с кората. Не знам специална рецепта, но мисля, че задължително се слага синап, за да останат стегнати и твърди.
Защо не пробваш с рецепта за кисели краставички?  Thinking
Точно така  Peace И да добавя,че динчетата се надупчват с вилица.От зрели дини нищо не става(едно лигаво нещо се получава...).Иначе и аз съм яла такава туршия...много е хубава .

# 4
  • Мнения: 157
Някога баба ми правеше такава туршия от малки и зелени дини.Никога няма да забравя вкуса.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Аз лятото си направих от динени кори - обелени от зеленото, изчистени хубаво от розовата част и нарязани на кубчета. На 1 компотен буркан слаган по 1 супена лъжица сол, една - захар, 2-3 лъжици оцет и допълвам с вода догоре. Най-отгоре - 3 аспирина. Няколко дни стоят на топло, като всеки ден се разклащат и после се прибират на студено.
С подправките импровизирах - на всеки буркан - различни - чесън, лук, черен пипер, дафинов лист.
Скоро отворих първия буркан - много интересна туршийка, заслужава си, вместо да се хвърлят корите - от нищо нещо.

# 6
  • Мнения: 269
Благодаря ви за отговорите!
Абе, подозирах аз, че няма да я бъде моята, ама.... Laughing
Явно така ще ги ядем, защото са едни такива тънкокори ... newsm78
От село ми ги донесоха, но предполагам, че са малко поизкуфели и се надявах за туршийка да стават, но очевидно няма да стане така.
Е, здраве да е!

Пак благодаря на всички и спокойна вечер!

# 7
  • Мнения: 1 679
И аз много обичам такава туршия. Малко си закъсняла с приготвянето ...  Simple Smile

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Звучи ми ужасно да си призная Simple SmileКакъв вкус има тази туршия, сладни ли?Майка ми прави сладко от зелени домати, но не мога да се прежаля да го опитам.Но всички казват, че е много хубаво Confused

# 9
  • Мнения: 269
Не, не сладни. Солено-киселичко си е като туршия. Има специфичен аромат и хрупка много приятно! eat

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ммм когато бях малка съм яла. Много е вкусно , но за съжаление не знам рецепта ooooh!

# 11
  • Мнения: 7 640
Туршия от дини се прави от малки, зелени динчета. Слагат се цели, с кората. Не знам специална рецепта, но мисля, че задължително се слага синап, за да останат стегнати и твърди.
Защо не пробваш с рецепта за кисели краставички?  Thinking

има и от нарязани големи дини, в Плевенско я правят, има вкус на кисели краставички, много е хубаво.

# 12
  • Мнения: 52
Аз тази есен я направих така динчета,краставици,зелени домати,чер пипер на зърна,лук,чесън,целина и копър.За 3 литров буркан 4 с.л. сол,6 с.л. захар,12 с.л. оцет и 6 аспирина залива се с вряла вода затваря се буркана и се обръща.
Много е хубава Laughing

# 13
  • Мнения: 269
Аз тази есен я направих така динчета,краставици,зелени домати,чер пипер на зърна,лук,чесън,целина и копър.За 3 литров буркан 4 с.л. сол,6 с.л. захар,12 с.л. оцет и 6 аспирина залива се с вряла вода затваря се буркана и се обръща.
Много е хубава Laughing
Ммммммммммм!
Записвам си я за догодина.
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт