Поникване на зъбки

  • 5 035
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Предварително се извинявам, ако има подобна тема - погледнах на бързо, но нямам сили да ровя много. Моля Ви споделете опит - тази вечер имахме страшничко преживяване. Както си спеше бебка - изкъпана и нахранена изведнъж към 20 ч като писна, ама писъци каквито не съм чувала до сега от нея. То не се носихме, не пяхме, не друсахме - нищо не помогна. Към 21 ч вече съвсем се паникьосах и се обадих на майка да дойде. Тя  успя след час дондуркане да я успокой. Мазахме зъбките с гел и дадохме Панадол,  защото предположихме, че на това се дължи плача. А бебка ще си глътне горката и двете ръчички от опит да ги вкара в устата. Днес повръща няколко пъти, лигави се страхотно, даже като я къпах се извърташе и се опитваше да гризе ръба на ваната.  Чувала съм, че бебетата мрънкат и са кисели докато им никнат зъбки, но за такива писъци часове наред не съм чувала. Най-странно ми е, че докато си пъха ръцете в устата се опитва да чеше назад по венеца, не отпред при резците.  Възможно ли е при никнене на зъбки, да изпитва такива силни болки и дали е така докато поникнат всичките?  Моля споделете Вашия опит със зъбките.

# 1
  • Мнения: 1 367
Възможно е,мила,и не само това.Може и температура да ти вдигне даже.Много хубаво си се сетила,въпреки паниката,да дадеш Панадол.Моят син започна да се плюнчи още като навърши 3 месеца,но първото зъбче излезе след почти още толкова.Пробвай с гумени чесалки,с гелче за венците,а ако и това не помага,има едно хомеопатично лекарство "Дентокинд",но задължително се посъветвай с лекар за него.На нас ни го изписа нашата лекарка,но още не съм давала.Следи също за зачервено дупе.Колкото и странно да звучи,това също може да е обвързано с никненето на зъбче.Дано му намалеят болките на детенцето и да се размине леко!

# 2
  • Мнения: 177
И при нас положението е подобно. Аз давам на бебока Дентокинд разтворен във вода и облекчава болките за сега.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 17
и при нас положението е подобно само дето моето бебче не хапе предмети а себе си и по точно горните си венци (двата доните зъба поникнаха)  дотолкова че почва да шурти кръв от устата . дайте съвет какво да правя Cry

# 4
  • Мнения: 674
 От няколко дни и при нас е същото!
 Събужда се в 12 вечерта и почва така да плаче, че нищо не помага. Така 1 час, после си играе още 1 час......
 Иначе днес изби първото зъбче!
 Ако при всички зъбчета е така, направо ще се побъркам. #Crazy

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 343
И аз имах подобно изживяване.Синът ми е изключително спокойно бебе и имаше вече 6 зъба,които излязоха почти безпроблемно.Но на седмия имахме кошмарна нощ.Както обикновено след банята и млякото си заспа и към 23.00 часа като писна,та така до 3.00 часа.Не помагаше нищо,нито гушкане,нито песни,нито игри.После заспа,но беше много неспокоен до сутринта.На следващата нощ само проплакваше на сън и след няколко дни излезе зъбчето.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Ако е от зъбките-да, възможни са големи болки.
Обаче тези писъци при нас не са от зъби. Пищи така насън от съвсем мъничко бебе. Заспива съвсем спокойно и след известно време /до 2 часа от заспиването/ се събужда с някакви нетипични писъци, много често и захласване. Съвета на педиатърката е-в никакъв случай да не се буди бебето! При нас това се случва често /дори в момента са три поредни вечери/, аз в началото се плашех и се опитвахме да го събудим и положението се влошаваше точно както го описваш ти -не мога да го успокоя с часове. След като педиатърката ни посъветва така спряхме да се опитваме да о будим, гушкам го, говоря му, галя го по гръбчето, давам биба и се успокоява точно за 5 минути. Оставям го да поспи няколко минути гушнат и завит в ръцете ми и го оставям в креватчето.
Дано не ви се случва повече, но ако се случи не будете бебето и всичко ще мине много бързо.

# 7
  • Мнения: 2 722
щом гризе и лапа ръце - сигурно са зъбките.
Не знам какво да те посъветвам - аз и до сега си ставам два пъти през нощта за да го мажа с калгел, да поне той да поспи.
При нас - 12 зъба до сега е кошмар със всяко зъбче + лиги навсякъде - кръстила съм го "маминото охлювче"

# 8
  • Мнения: 128
И ние сме така вдигна ми Т малко мънка и плачка но вечер си спи и аз не разбирам зещо си чеше венеца навътре е има 2 зъбчета вече да са здра ви пък ще избутаме някак Joy

# 9
  • Мнения: 1 367
и при нас положението е подобно само дето моето бебче не хапе предмети а себе си и по точно горните си венци (двата доните зъба поникнаха)  дотолкова че почва да шурти кръв от устата . дайте съвет какво да правя Cry
Не помагат ли гелчетата за зъбки?А биберон-залъгалка или гумена играчка?Защо не опиташ нещо хомеопатично,но разбира се след съвет с лекар. Писах по-горе,хапченца "Дентокинд" били много ефикасни.Имаме ги вкъщи,но слава Богу засега зъбките никнат без особен проблем и не съм ги ползвала.Едно хапченце се разтваря във водичка и детето пие.

# 10
  • Мнения: 3 069
Възможно е да е от зъбките, но ме притеснява повръщането.При зъбоникнене повръщане малко не ми се връзва.
Консултирайте се с лекаря си.

# 11
  • Мнения: 37
Днес на след обяд пак се почна с писъците е ревовете, отидохме на лекар и след щателен преглед заключението беше, че на бебка нищо и няма. Всичко било от зъбките и венчетата и били набраздени и подути. Сега вечерта пак много трудно заспахме - преспивахме се над 3 часа. Почнах да давам Дентокинд и се надявам да помогне поне мъничко. Леля ми сподели, че с единия и син и се е наложило да лежи 1 седмица в болница защото му подкарали 5-6 зъбчета наведнъж и получил страхотно разстройство, а с другия стигнали до антибиотици пак заради зъбките. Надявам се да нямам този лош късмет.  Милата ми бебка само гледа да докопа нещо и да си го напъха в устата. Сменям лигавници през час защото подгизват от лигавене. Дано пробият по-бързо, защото ми се струва, че страшно се мъчи детенцето и независимо от мнението на лекарката все се плаша да не е нещо друго. До вчера можех да кажа, че ми е доста кротичка бебинката и дори и сега се опитва през сълзи да ми се усмихне. 

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Само че го боли най-много в 4 през нощта. Това е положението, докато не изникнат гадовете. Щом се опитва назад да чеши, може би наистина да е много силна болката - ако са някакви кътници, които по малко травмират костта, и на това отгоре това може да продължи много месеци. Съжалявам, не мога да те успокоя, ама... и аз съм там.

# 13
  • Мнения: 1 367
Милото!!!Дано се отърве по-бързо!Трудно се става човек....

# 14
Ами и на мен на зъбки ми приличат-пожелавам и на двете ви бързо и лесно да избият  Peace

Общи условия

Активация на акаунт