какво знаете за гредореда

  • 9 430
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 518
ремонтираме гредореден апартамент , строен около 1940г. и покрай всички други трудности , не можем да решим каква камина да сложим . тези ,които харесвам са с тегло 130кг. , но като се напълни с дърва , като се облицова , като се сложи камък на съответното място на пода сигурно ще станат поне 200кг. !!! обмисляме облицовката да е с гипскартон , но има места на които си трябва камък !

досега не сме живели на гредоред и изпитвам някакъв ужас да не се изтърсим у съседите отдолу.
моля , кажете какво чудо е това гредореда и дали може да е проблем слагането на такава камина !
благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 46 492
Спокойно, това не е хартиена сграда все пак, достатъчно устойчива е да водиш нормален живот  Simple Smile

П.П. Ако ти трябват реални примери: Кумът ни е 130 кг. и без проблеми гостува в къщата на родителите ми, в стаята имаше още около 20 човека   Joy

# 2
  • Мнения: 764
Гредореда може да бъде достатъчно здрав,ако е направен както трябва ,когато е строена къщата.Зная,че гредите,които се слагат са от много здраво дърво,което не гние.И понеже в момента правим ремонт в къщата на майка ми,който се състои в махане на гредореда между 1 и 2 етаж и отливане на плоча на негово място,ще ти  кажа какво се установи,за да го имаш предвид.Значи имахме камина на 1 етаж,комина на камината е минавал точно до една греда и тя беше прегоряла.Майстора каза,че малко е оставало тавана да падне на главите ни.Надявам се при теб този проблем да го няма,но провери все пак да не би да се пада греда до комина  на камината ви.Успех!

# 3
  • Мнения: 284
Свекитата живеят в къща,която е гредоред-като ходят по пода и се тресат чашите в секцията.Затова лятото сложиха арматура и отгоре бетон.Сега нищо не се тресе и не се чува на първия етаж.

# 4
  • Мнения: 518
момичета благодаря за отговорите  Hug!
и на мен ми се щеше да отлеем плоча , но имаме още 4ма съседи и вс. е мн. сложно .
pipilota viktualia  ,
благодаря за предупреждението. ние сме на последен етаж и над нас е само покрива , който сменихме изцяло преди седмици , но пък има др. прблем - не знам дали височината на комина е достатъчна , а фи (диаметъра) на комина е 130мм. по някакви стари стандарти , а фи на камините нормално 180-200мм.

и.... чакам още инфо Mr. Green!

# 5
  • Мнения: 25 571
Щом сте на последен етаж, можете да си направите сами комин, където и както си искате. Стига да не минава през нечие таванско помещение. Малко скъпичко, но... По-добре, отколкото после да имате проблем с тягата. Най-добре се консултирайте с майстор, той ще ви посъветва  какво можете да направите.

# 6
  • Мнения: 284
Това,че имате съседи не е проблем.Свекитата сложиха плоча в коридора,кухнята и хола.Двете спални останаха с гредореда.Просто се получи праг.Стига да решите,може да си сложите плоча само вие. Peace

# 7
  • Мнения: 192
Е това последното ако го решите се консултирайте с инженер или опитен строител.

Гредореда на метални греди ли е или изцяло на дървена конструкция?

Ако е на метални - никакви притеснения за камината! И в другия случай би трябвало да няма проблеми но всичко зависи от много фактори и пак най добре е да го погледне специалист.

# 8
  • Мнения: 46 492
... Гредореда на метални греди ли е или изцяло на дървена конструкция? ...

Ако е с метални е пруски свод, не е гредоред  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 192
Точно така се вика, ама не исках да вкарвам още терминология Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 323
Има си преходи от ф ... към 130. Първо викайте специалист да види тягата. Изолацията на тавана - знаеш задължителна.... Каменна вата има и други средства.

# 11
  • Мнения: 518
като правихме проекта за покрива платихме 600лв. на архитект и конструктор . та решихме ,че не е нахално да питаме за камината . конструкторката , след ден размисъл , отговори " че вие нали ще имате мебели , хладилник , пералня и т.н. , те също тежат , какво се притеснявате ?" #Crazy #Crazy #Crazy егати компетентното мнение !
смятах ,че специалистите трябва да кажат какъв точно гредоред е по наличните строителни планове или при оглед на място , ама нееее! очаквах информация за някакви технически характеристики напр. - якост , разпределение на тежестта и т. н.
а майстор за камини търсим . ако някой знае да казва и за това!
имаме изолация на покрива - каменна вата 10см. и пак проблем - за нашите керемиди няма съответстващи паропускащи , дишащи или незнам още как ги наричат керемиди.

абе направо лудница ви казвам ! не знам за кое по-напред да мисля !

# 12
  • Мнения: 1 679
Гредореда може да бъде достатъчно здрав,ако е направен както трябва ,когато е строена къщата.Зная,че гредите,които се слагат са от много здраво дърво,което не гние.И понеже в момента правим ремонт в къщата на майка ми,който се състои в махане на гредореда между 1 и 2 етаж и отливане на плоча на негово място,ще ти  кажа какво се установи,за да го имаш предвид.Значи имахме камина на 1 етаж,комина на камината е минавал точно до една греда и тя беше прегоряла.Майстора каза,че малко е оставало тавана да падне на главите ни.Надявам се при теб този проблем да го няма,но провери все пак да не би да се пада греда до комина  на камината ви.Успех!

Да, гредореда е опасен. Трябва да се излее плоча.

# 13
  • Мнения: 518
проектоплочата на нашия под е същевременно таван на съседите отдолу . сменихме целият покрив , който е обща част по закон и който течеше не само у нас ами и у тях , изцяло за наша сметка .  ще спомена ,че само изхвърлянето на боклука излезе около 350лв. труд , чували , транспорт...ноооо поправката на покрив носи някои рискове , съответно щети и би трябвало да се компенсират от вс. собственици , нали !? една неточна прогноза за времето , покрива разкрит и протече до долния етаж . до тук сме им платили близо 1000лв. ,за неща които и грам не са повредени от водата . не стига това , ами се опитват да ни изнудват с отказ да дадът съгласие(за одобрение от общината) за ремонта.
бъдещето ще покаже , но на този етап не мисля , че е възможно да се спогодим с тях за плоча.

така че трябва да се съобразявавме с даденостите - гредореда !

# 14
  • Мнения: 2 266
На село подът ни е гредоред-достатъчно здрав.На мъжът ми в селото подът също е гредоред-на места пропаднал.Всичко зависи от това как е направен.

Общи условия

Активация на акаунт