С биберон, чашка, лъжичка или как???

  • 384
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Мамички, налга се от януари да започна работа (за което ми е мн виновно Embarassed). Елена тогава ще бъде на 6 месеца и ще започваме захранване. За сега сме само на кърма. Така че ще се налага да се цедя и да оставям млекце. Та въпросът ми е как ще ме посъветвате да и дават кърмата - с шише и биберон, лъжичка, или....? Дали да започнем отсега тренировки с алатернативния начин на хранене? И още нещо да попитам. За какъв период от време след началото на захранването се разреждат кърменията? Защото тя сега си цока през около 2 часа.

# 1
  • София
  • Мнения: 418
Здравей,

Според мен може да се използва шише,когато те няма и да се кърмите,когато си у дома.Добре е да свикнете и с лъжица,за да е по-лесно яденето на пюретата и кашите.Така че,пробвай да даваш и по този начин поне част от кърмата.Не знам как си с количеството на кърмата,но мога да ти кажа от личен опит,че цеденето не е толкова лесна работа.Поне при мен е така.Успявам да изцедя не повече от 100гр. за целия ден (основно рано сутрин) и тово не стига дори и за едно хранене.Ако през деня нямаш възможност за поне няколко цеденета не знам от къде ще набавиш необходимото количество.
Относно захранването,не мога нищо да кажа.Ние се захранваме от 20 дни и за момента не сме успели да заместим ядене.Не очаквам и скоро да се случи.Мисля,че в началото по скоро се пробват нови храни и бебето не може да се нахрани само с тях.Интервалът на хранене при нас си е същия както преди 3-3,5 часа.

# 2
  • Мнения: 9 467
Предполагам че изпива към 200-ина мл кърма...а това да се дава с лъжичка ще е голяма мъка...ползвайте шише Peace
Можеш от сега да започнеш с приготовлението на запасите-във фризера Wink
А на работа ще се наложи да изцеждаш за да поддържаш лактацията и да не ти се препълват гърдите..
Относно храненето никога не съм налагала режим-водя се по апетита и желанието на бебето. Така той сам си разреждаше храненията...захраних на 6,5мес., а заместено хранене имахме към 8-ия.
Успех и дълго кърмене /във времето/ ви желая! Hug

# 3
  • Мнения: 842
Според мен няма смисъл да се мъчите с лъжичка, беба тогава ще е достатъчно голяма и вероятността да се отбие заради шишето е минимална. По-скоро може да ти откаже шишето изобщо, за това можеш още от сега да я тренираш от време на време с шишето.
Освен това пробвай дали ще иска замразена кърма преди да започнеш да зареждаш фризера; аз доста си играх да замразявам кърма за черни дни дет се вика, но накрая се оказа, че малкият категорично отказва да я пие и в крайна сметка се наложи да изхвърля всички запаси.

Общи условия

Активация на акаунт