От червена - руса

  • 12 697
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Няколко години се боядисвам с червена боя за коса. Сега обаче ми се иска да се изруся. Моля споделете опит или ме насочете към продукти и специалисти.

# 1
  • софия
  • Мнения: 2 140
От червена,за да стана руса 2 пъти си правих руси кичури и след това се боядисах.Но става бавно,а иначе директно да станеш руса е много драстично и много агресивно към косата.

# 2
  • Мнения: 4 292
Или трябва да се обезцветиш, или да приемеш факта, че няколко месаца косата ти ще е с неопределен цвят. Но пък вероятноста да останеш без нея, е значително по-малка. Прехода от червена към руса - задължително при фризьор, в никакъв случай не прави експерименти на своя глава, да не съжаляваш.  Peace

# 3
  • Мнения: 240
Аз пък да ти кажа, че това е почти невъзможно...

Известно време първо спри да се боядисваш с червено, защото иначе ще стане много зле!

# 4
  • Мнения: 274
Тук ще си позволя да дам съвет първо, защото аз самата съм го правила и второ - защото от 13 години съм омъжена за фризьор. Съветът на смехорана не е за пренебрегване, това е най-щадящият метод - правиш кичури, и то по гъстички, желателно през шапка, а не с фолио. Изчакваш около седмица и боядисваш русо. Известно време ще ходиш шарена, но става красиво и най-важното - няма да си изгориш косата. След месец можеш да повториш процедурата. Другият вариант е да спреш червеното и да се боядисваш светло - кестеняво, докато ти поизрасте косата.

# 5
  • Мнения: 581
Фризьорката ми свали червения цвят с един продукт на Перма, който щади косата и не я гори (забравих как се казваше).После ме намаза с малко по-тъмно русо и след около месец аз сама се боядисах много светло русо.Косата ми изобщо не пострада.

# 6
  • София
  • Мнения: 426
свалиха ми червения цвят с платине и после постепенно се изрусих

# 7
  • Мнения: 128
От червена,за да стана руса 2 пъти си правих руси кичури и след това се боядисах.
И аз така! Стана сполучливо!

# 8
  • Мнения: 10 758
Аз пък да ти кажа, че това е почти невъзможно...


Напротив, възможно е.
Бях огън червена.Исках да се изруся.Първо започнах с кичури.После се боядисах цялата отгоре, а след 2 седмици и отдолу.
Уф, дали го обясних разбираемо newsm78

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 135
Абсолютно възможно е. Аз дори от черна станах руса, което е най-бруталния вариант. Разбира се, изисква време и няма да стане веднага желания цвят, но аз си мисля, че след като се харесваш с червена коса и ти отива, преходът през оранжево и разни други отенъци няма да те дразни толкова. Защото за някой, който не е свикнал с тези нюанси, това е най-трудното при смяната на цвета.
И при мен фризьорката ми започна с кичури с шапка и римувър, а след това постепенно се изсветлява цялата коса. 
Успех и да се похвалиш с новия цвят  Hug

# 10
  • Мнения: 240
Аз пък да ти кажа, че това е почти невъзможно...


Напротив, възможно е.
Бях огън червена.Исках да се изруся.Първо започнах с кичури.После се боядисах цялата отгоре, а след 2 седмици и отдолу.
Уф, дали го обясних разбираемо newsm78

И аз бях по подобен начин и точно затова казвам, че не е възможно....има мнооооого дълъг период до постигането на нормален цвят!  Wink

# 11
  • Мнения: 10 758
Аз пък да ти кажа, че това е почти невъзможно...


Напротив, възможно е.
Бях огън червена.Исках да се изруся.Първо започнах с кичури.После се боядисах цялата отгоре, а след 2 седмици и отдолу.
Уф, дали го обясних разбираемо newsm78

И аз бях по подобен начин и точно затова казвам, че не е възможно....има мнооооого дълъг период до постигането на нормален цвят!  Wink
Дългия период при мен беше 2 месеца.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 181
Аз също от червена станах руса,отне ми около година.Първо се боядисвах в домашни условия с пепеливи цветове,за да неутрализирам червеното,постригах си доста от косата също така.След това при фризьор си направих кичури и с няколко забърквания на бои се получи равномерен цвят.През тази година не винаги бях с хубав цвят на косата,но го предпочитам пред това да стане от раз и да ми се изтощи косата.

# 13
  • София
  • Мнения: 518
Аз пък преди бях черна и сега съм на кичури-косата ми е кестенява на много светло-кестеняви кичури,така съм от месец сега вече имам малко израстнала коса която е доста по тъмна и не знам какво да я правя сега-първо мислех да си боядисам само корените в по светъл цвят,от някои чувам че трябва да си повторя кичурите вече не знам какво да я правя моля ви споделете как да я боядисам целта ми е да стана тъмно руса надявах се до коледа да съм успяла да се направя ако някоя от вас знае нека ме посъветва трябва ли пак да я обезцветявам с нещо между другото кичурите си ги правих на фризьор и ако знаете добър такъв в София кажете Peace

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
От раз не може да стане.По-скоро ходиш известно време с оранжеви нюанси,като лукова глава Laughing

Общи условия

Активация на акаунт