Време за отбиване на детето. Кога настъпва то? - коментари

  • 528
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Време за отбиване на детето

Колкото и да чета, на мен лично не ми става ясно. Защото Маринка не ми показва с нищо кога иска да суче и кога - не. Ако й дам - добре дошло, ако не й дам - нищо. Важното за нея е да се нахрани, а с какво (дали кърма или твърда храна) - няма значение. Гърдата за нея не е задължителният начин за успокоение - намира си и други. Е, в такъв случай как ще разбера кога е готова за отбиване?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Petty, Мая започна по-ясно да показва кога иска да суче към годинката и след това. А сега вече толкова ясно показва, че не оставя никакво съмнение - когато наистина иска да суче, никакви разсейки и маймунджулъци не помагат и не я отвличат от мисълта за "ам-ам-ам".

# 2
  • Мнения: 934
Като става дума за отбиване след годинката...седя и си мисля как да постъпя в моя случай.... Thinking
Значи...кърмим се само вечер (като отделно си вечеря) за заспиване...и явно вече си е станало ритуал, защото в момента, в който легнем на спалнята тя почва да си отваря устенцата и да търси... Ако не я накърмя...значи по-рано от 1-1.30 няма да заспи, а така успявам да я приспя с кърменето към 22.30.
Та въпросът ми е: До кога да продължавам така? Rolling Eyes Не, че ми тежи това, но се страхувам, че няма да мога да я отуча от този начин на заспиване.... Thinking

# 3
  • Мнения: 3 161
Същия въпрос зададох на приятелка, която кърми до късно и приспиваше на гърда: сег асе приспиват с приказка, нещо, което не би било възможно при по-малко дете, защото още не разбира. Всяко нещо с времето си!

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Цитат на: sunshine3
Като става дума за отбиване след годинката...седя и си мисля как да постъпя в моя случай.... Thinking
Значи...кърмим се само вечер (като отделно си вечеря) за заспиване...и явно вече си е станало ритуал, защото в момента, в който легнем на спалнята тя почва да си отваря устенцата и да търси... Ако не я накърмя...значи по-рано от 1-1.30 няма да заспи, а така успявам да я приспя с кърменето към 22.30.
Та въпросът ми е: До кога да продължавам така? Rolling Eyes Не, че ми тежи това, но се страхувам, че няма да мога да я отуча от този начин на заспиване.... Thinking


Не мисля,че има от какво да се притесняваш - това няма да трае още дълго (макар че дълго е много относително понятие за всеки).Но за пример - съседката ми,която - независимо че абсолютно буквално спазваше всичко от бг-схемите и на кърмене,и на захранване (споменавам го като осмото чудо на света) и въпреки това успя да кърми година и 4 месеца! също се притесняваше как ще се научи това дете да заспива без цица,ми разказа,че една вечер дъщеря й просто я избутала настрани,легнала си и заспала сама и след този ден повече изобщо не е поискала да суче.На всяко дете си му идва времето в един момент - по-добре се радвай,че имаш безотказен начин да я приспиш Grinning

# 5
Не мога да реша дали моят проблем е подобен, но все пак.... Дъщеря ми е на 9 месеца и все още се кърмим сутрин и вечер, а през деня яде попара, пюре и каша/кисел. Сама се отказа от сукането в тези три часа - просто започваше да нервничи, да суче 3-5 минути, да се върти на всички страни и да си намира по-интересни занимания. Тогава посто и предлагах съответната храна и тя започваше да яде като за световно - започнах с пюрета на 6 и половина месеца, на 7 и половина пробвахме кашите и киселите, а от няколко седмици харесваме попарата. Вечерното кърмене обаче и при нас е ритуал за приспиване. Разликата е, че моята Цветина си спи самичка в леглото след това и нощем не търси мама, а само понякога - биберон-залъгалка:)
Проблемът ми е сутрешното кърмене. Когато беше на 3 месеца и половина коликите, които тъкмо бяха поотшумели, се върнаха със страшна сила и по съвет на педиатърката преминахме на 5-кратно хранене през 4 часа - иначе отказваше да суче и пищеше на умряло като ми видеше гърдата. Още тогава се налагаше да я будя сутрин за първото кърмене, защото тя не се будеше сама, а аз исках да има достатъчно време, за да яде по пет пъти, понеже и бездруго не наддаваше кой знае колко и се притеснявах. Въведох следната схема - будех я в 6 часа, тя сучеше, след което просто изплюваше гърдата и си заспиваше и аз я връщах в леглото. Будеше се сама към 10.30 ч. и тогава се хранехме втори път и после още три пъти до 10.30 вечерта, когато си заспиваше блажено. Случвало се е и да не я събудя и тогава се кърмехме по-късно, но после се объркваше целият режим и нерядко бяхме кисели по цял ден. Чудя се дали да продължавам така или вече е време да пропускаме това кърмене. Като я събудя, докато я вдигна от леглото й до спалнята, тя вече е опищяла света и търси цицата, после суче много здраво 5-10 минути и после отново заспива. това не показва ли, че все още има нужда от това? Или пък аз съм някаква луда майка, която държи на всяка цена детето й да суче? Ще ми се да изчакам още малко, понеже след месец планирам да се върна на работа за 1-2 седмици и после да ползвам изостанали отпуски и тогава това ще ми е единствената близост с Цвети.... Мислите ли, че съм права или изпадам в крайности?

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Цитат на: Deimi
Чудя се дали да продължавам така или вече е време да пропускаме това кърмене. Като я събудя, докато я вдигна от леглото й до спалнята, тя вече е опищяла света и търси цицата, после суче много здраво 5-10 минути и после отново заспива. това не показва ли, че все още има нужда от това? Или пък аз съм някаква луда майка, която държи на всяка цена детето й да суче?

Това показва, че детето ти още не е готово за отбиване!
Как можеш да се наричаш луда майка, след като инстинктът ти показва, че правиш добро за детето си Simple Smile

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: emem
Същия въпрос зададох на приятелка, която кърми до късно и приспиваше на гърда: сег асе приспиват с приказка, нещо, което не би било възможно при по-малко дете, защото още не разбира. Всяко нещо с времето си!


Моля, кажете ми, горе-долу, кога започват да разбират от приказки?

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Цитат на: malina_m
Моля, кажете ми, горе-долу, кога започват да разбират от приказки?

След година и половина сина ми започна да се заслушва и в текстовете на приказките, дотогава го интересуваха само картинките...и да се похваля, че сега е малко над две, а вече може и да разказва Sunglasses

# 9
  • Мнения: 4 629
За отбиването незнам, защото на нас ни е още много рано.
Но за приказките ние четем на сина си вечер преди да го сложим да си спинка. Вярвам, че разбира. Знае , че мама и тати правят нещо за него, гушкат го и му говорят преди лягане. Определено четенето му действа като приспивателно

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: Jade

След година и половина сина ми започна да се заслушва и в текстовете на приказките, дотогава го интересуваха само картинките...и да се похваля, че сега е малко над две, а вече може и да разказва Sunglasses


Охо, браво на детето! Как ми се четат приказки...Е, остават ми някакви си пет месеца  Wink

Цитат на: 11bobi11

Но за приказките ние четем на сина си вечер преди да го сложим да си спинка. Вярвам, че разбира. Знае , че мама и тати правят нещо за него, гушкат го и му говорят преди лягане. Определено четенето му действа като приспивателно


Чудесно! Пожелавам ви това да има благотворен ефект! Simple Smile
При нас това е невъзможно, защото малчуганът на едно място не се задържа по свое желание, дори и когато му се спи, та две не вижда... Та се надявам поне с приказки да му задържа вниманието, но по-нататък.

Да го гушкам? Какви са тези неща? Той първо ще ми издере лицето, очите, оскубе и т.н. и в мен, че и седнала, няма да се задържи повече от 10 секунди...

# 11
  • София
  • Мнения: 2 249
Между другото, от няколко месеца насам, по време на вечерното кърмене, му чета приказка. Понякога даже той си я избира предварително. Така предполгам, че в един момент ще остане само приказката. Sunglasses

sunshine3, спомням си разказа на една жена, как безболезнено научила детето си да заспива само - пеела му докато го кърмела и така детето асоциирало със заспиването и пеенето, постепенно кърменето отпаднало, останало за известно време песничката и т.н

Общи условия

Активация на акаунт