Как почиствате филтъра на сушилнята?

  • 1 304
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 649
Имам сушилня от около месец и досега почиствам филтъра както е показано в упътването - с ръка само обирам влакната, а днес ползвах една четчица, която е за почистване от прахосмукачката. Забелязвам обаче,че се натрупал мъх и в самата сушилня в пространството, от което изваждам филтъра. И там почистих с четката.
 А вие миете ли с вода филтъра? В инструкциите е показано, че само кондензатора се измива веднъж месечно с вода.Вие как почиствате?

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
По същият начин. Филтъра- след всяко сушене. Кондензатора - периодично под струя вода. И вътре чистя от мъховете- в пространството , където се слага филтъра.

# 2
  • Мнения: 649
Джемма,
мисля, че моят модел сушилня е като твоята - Аристон. Много ми беше полезна темата, в която обсъждахте сушилните при избора на моята bouquet

# 3
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Надявам се, доволна си от избора си. Laughing  bouquet

# 4
  • Мнения: 649
Досега нямам оплаквания- има всички функции, които исках, дрехите не са намачкани. Ще чакам първата сметка за тока Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 2 181
Преди всяко пускане почиствам власинките с ръка и измивам под струя вода.Там където е кондензатора по рядко го мия.

# 6
  • Мнения: 2 529
По същият начин. Филтъра- след всяко сушене. Кондензатора - периодично под струя вода. И вътре чистя от мъховете- в пространството , където се слага филтъра.

И аз така  Simple Smile не плакна с вода там, където стои филтъра и не съм забелязала мъхчетата, които все пак не се изчистват идеално, да ми се залепват обратно за дрехите.

# 7
  • Мнения: 575
Досега 1-2 пъти съм измивала филтъра с вода, иначе само обирам с ръка, когато се е събрал мъх.

# 8
  • Мнения: 1 172
Всеки път пускам филтъра под течаща вода, всичкият мъх си пада така.

За над 1/2 година не изглежда да съм й причинила кой-знае какви вреди с това миене.

Не знам какво пише в нашето упътване. Мъжът ми го е чел, и той мие филтъра под течаща вода.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всеки път пускам филтъра под течаща вода, всичкият мъх си пада така.

същото.

Общи условия

Активация на акаунт