Как се прави бебешка клизма

  • 47 911
  • 47
  •   2
Отговори
  • Мнения: 113
Здравейте майчета, въпроса ми към мамита с повече стаж  Wink
Изчетах каквото намерих във форума...не беше много...
Бебо е на 40 дни и се е запекъл...педиатъра ни каза да дваме дуфалак, ама нещо не ми се иска още  Sad
Та пробвах да направя клизмата с термометър...значи почиствам термометъра( от тези за дупе с огъващия се накрайник) слагам малко вазелинче, пъхам връхчето в дупето и завъртам по часовниковата, като леко разширявам отвора...и нищо, пробвах няколко пъти  Sad
А му се ходи ,ей такива очи има от напъни Shocked
Та се чудех аз ли нещо не правя като хората, уж веднага ставало  Simple Smile

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
При мен термометъра винаги е давал ефект. Щом и той не помага, дай малко Дуфалак, не е кой знае какво. От един път няма да му станат лениви червата.

# 2
  • Мнения: 728
Аз натърквам връхчето на термометъра първо в малко бебешки сапун и след това в дупето-за сега този начин ни помага.

# 3
  • Мнения: 3 157
При нас пък термометъра изобщо не подейства-и аз си мислех,че не правя нещо както трябва,но и свекърва ми пробва и пак нищо не стана,а Марти се напъва и скимтя цяла нощ.Ако не си твърдо решила да правиш клизма пробвай с гимнастика или овесена вода-при нас гимнастиката свърши страхотна работа.Simple SmileУспех

# 4
  • Мнения: 911
Докато четох изпитах лек ужас, как си му ръчкала (извинявай за израза) в дупето.
Какво разбираш под "запек" - просто неакане от няколко дена, придружено с напъване, от което правиш заключението, че се е запекъл или наистина изкарва твърди изпражнения?
Защото ако е първото - остави детето на мира. Моя син по едно време започна да не ако по 5-8 дена и пуснах и аз тема...

# 5
  • Мнения: 188
На тази възраст имахме същия проблем. Термометърът изобщо не помогна. Но със сапунче за 5мин се изхожда. Изрежи малко парченце /1см/ от сапунчето, с което го миеш и му го пъхни в дупето. Ефектът е поразяващ. Действа безотказно  Peace

# 6
  • Мнения: 1 317
На тази възраст имахме същия проблем. Термометърът изобщо не помогна. Но със сапунче за 5мин се изхожда. Изрежи малко парченце /1см/ от сапунчето, с което го миеш и му го пъхни в дупето. Ефектът е поразяващ. Действа безотказно  Peace
Не ми се е налагало до сега, но го знам от майка ми това със сапунчето Simple Smile

# 7
  • Мнения: 113
Ами педиатъра ни каза,че има запек..ака  горе-долу веднъж седмично, не е твърдо но е малко като количество, не пърни памперса, а само го зацапва Sad
А цока през три часа...така че си мисля че не ака достатъчно

# 8
  • Мнения: 113
Мерси deskata  Hug Ще го пробвам

# 9
  • Мнения: 342
Със свещичка също става BISALAX,но колкото малкия ти нокът като количество.Най добре си се консултирай с педиатъра.....

# 10
  • Мнения: 581
michelle - пусни ако искаш съобщение в кырмаческя форум - по принцип ако смао го кырмиш, ще ака много по на рядко отколкото ако е на АМ, понеже по-добе се усвоява от стомахчето. Има и неща, които може ти да ядеш зада може то чрез кырмата да ги поема и може би да ака по-лесно. Питай там - хедра или Бу могат да кажат нещо по выпроса. успех.

# 11
  • Мнения: 2 908
Aз сапун не бих пробвала-сапуна дразни лигавицата на дебелото черво и може да направи поразия NaughtyВинаги ,когато не ми е помагал термометъра съм ползвала Дуфалак и бебето акаше безотказно.Не съм го ползвала много пъти-4-5 пъти общо,и въобще не е лекарство,като парацетамола например. Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 188
Aз сапун не бих пробвала-сапуна дразни лигавицата на дебелото черво и може да направи поразия Naughty

Сапунчето влиза само на 1см и всичко отнема не-повече от 5мин. Плюс това, това си е бебешко сапунче, а не агресивния сапун,  с който се мият мама и тати  Wink

Виж интересно на какъв принцип действа дуфалака, като минава и през стомаха и през червата?

# 13
  • Мнения: 911
На тази възраст имахме същия проблем. Термометърът изобщо не помогна. Но със сапунче за 5мин се изхожда. Изрежи малко парченце /1см/ от сапунчето, с което го миеш и му го пъхни в дупето. Ефектът е поразяващ. Действа безотказно  Peace

Трябва да се загладят ръбовете при изрязването и го намокри с топла вода. Сапунът да е дълъг колкото половината показалец и дебел колкото да влиза без проблем, но и да не се чупи. Вкарва се около 1,5 см максимум два. Не трябва да се вкарва насила, а по някакъв начин бебето да се разсейва, за да може ануса да се отпусне.
Не е добре да се оставя парче сапун в дупето, ако не се изака веднага или сравнително бързо - защото и това може да се случи, децата са различни - дразни лигавицата, но майката няма как да види, нито бебето да си каже.
Ако е на кърма наистина, както са ти казали ще ака по-малко.
За твое успокоение яж разхлабващи неща, дори да нямаш нужда - например активия.

# 14
  • Мнения: 146
Да сапуна дразни, но ако е бебешки - не. Бъди спокойна - натъркай термометъра със сапун - пробвала съм - не го дразни и става веднага - нито се е пулил нито ми е плакал.

Общи условия

Активация на акаунт