детска психика

  • 1 328
  • 5
  •   1
Отговори
      Здравей те
 Интересуваме как ще се промени поведението  и  трансформира психическото развитие на деца който се чувстват предадени и изоставени от 1 си родител .
Как  може да им се помогне ?

# 1
  • Мнения: 1 737
С много гушкане!  Hug

# 2
  • Мнения: 76
Не съм психолог, но наистина е много важно тези чувства да бъдат преживяни, а не заглушени и "изтикани" назад. За проблема трябва да се говори, а детето (в зависимост от възрастта) трябва да е убедено, че то не е виновно. И да получава много обич!
Иначе  последствията избиват по-късно, когато ще е по - трудно да се помогне. Така мисля аз.
Искрено ви желая успех!

# 3
А когато децата се настройват срещу единия родител?Тогава какво става с тях? Thinking

# 4
  • Мнения: 76
А когато децата се настройват срещу единия родител?Тогава какво става с тях? Thinking

Срещу кой родител - срещу този, който го е изоставил, или срещу този, с когото остава? Често се настройват тъкмо срещу родителя, с когото са и смятат, че той е виновен за случилото се...  Все пак подходът зависи и от възрастта на детето.
Има добри книги за възпитанието на децата, но сега не се сещам за заглавия. Там има полезни съвети. Пробвай да потърсиш на Славейков. 
Във всички случаи трябва да се разговаря открито и честно, без нападки и настройване, но търпение: резултатът може и да не дойде бързо. От (почти) собствен опит....

# 5
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Векова,много зависи от възрастта на детето,а ти не каваш за каква възраст става въпрос за да ти отговорим  по -обстойно.

Общи условия

Активация на акаунт