Помогнете ми да разчета кръвния си тест?

  • 16 175
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
Здравейте,
имам нужда от Вашата помощ.
Последния ми цикъл започна на 23.10 продължи около 6 дни. Цикъла ми средно е на около 30-31 дни. В дните около предполагаемата овулация съм имала полови контакти. Днес ми е 32 ден и си направих кръвен тест. Резултата е 57,4. Не мога да разбера това положителен или отрицателен резултат е. Много ще Ви благодаря за всяка помощ.
Всичко най Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 270
Честито - бременна си!  bouquet

# 2
  • Мнения: 712
Честито и от мен!   bouquet

# 3
  • Мнения: 251
Това сигурно ли е, защото лаборантката каза, че над 90% е сигурно, че не съм.
Ще се побъркам вече!

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Повтори теста след 48 часа....трябва да се е удвоил.

# 5
  • Мнения: 251
Оф сигурно звучи абсурдно - ама кръвен тест струва 50 лв без направление и някак не мога да си позволя да го повторя Sad

# 6
  • Мнения: 225
За стойностите не мога да те посъветвам, защото незнам, но направи обикновен тест - той поне е евтин и след като имаш закъснение би трябвало да отчете.
Успех Peace

# 7
  • Мнения: 1 209
Solange честито и от мен!!!   bigdance2

Какво пише в резултатите на изследването за референтни стойности? В различните лаборатории съм срещала стойности като 0 - 3 или 0 - 5 отрицателен и над тях вече е положителен...

# 8
  • Мнения: 194
Solange, мила, честито! Бременна си   bouquet  Аз също първия път като си правих кръвен тест, резултатът ми беше 49,2, като го направих след 48 часа показателите се бяха покачили на 167. По принцип за положителен се брои тестът, ако резултатът е над 5. Няма ли някъде по-евтини кръвни изследвания? Аз без направление си ги правех за 15 лв и то в доста скъпарска клиника... Дано всичко е наред  Hug Успех   bouquet

# 9
  • Мнения: 251
Здравейте!
Проблема се състой в това, че имам ужасно силни болки в кръста. Освен това имам слабо кърваво-кафеникаво течение, което се чудя цикъл ли е или какво. Наистина се побърквам от притеснение. При отрицателен нормален тест и при 57,4 дали все пак е възможно да съм бременна?

# 10
  • Мнения: 251
Танита, ти в коя седмица си направи теста? Или по-точно на кой ден от началото на предходния цикъл?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 220
Според мен теста ти е положителен и въпреки всичко може да ти дойде цикъла, затова най-добре отиди на лекар, ако е тръгнало де го задържите с медикаменти.. Praynig

# 12
  • Мнения: 251
Здравейте отново,
благодаря на всички за подкрепата. Кръвотечението ми се засили и вече доста наподобява лек цикъл. Не съм на 100% сигурна все още, но май лаборантката се оказва права и 90% няма бебче.
Мерси отново!

# 13
  • Мнения: 989
Соланж, според мен си пусни още един кръвен тест утре сутрин. Може да не късно да задържите положението. Гледам, че си от Варна - в Лаборекспрес струва 12-13 лева, излиза след 3-4 часа и може да си провериш резултата по интернет. Ти къде го прави тоя кръвен, че ти взеха 50лв.  #Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 1 220
Ето нещо важно....
Хормонът на бременността - ЧХГ (hCG)
дата: Wednesday, January 12 @ 13:57:50 EET
тема: лабораторни изследвания


Хормонът, наречен човешки хорион-гонадотропин, по-често срещан като ЧХГ (hCG), се произвежда по време на бременността. Това е хормонът, чиито нива отчитат и уринните тестове за бременност. Той се произвежда от клетките, които изграждат плацентата (плацентата изхранва ембриона и е закрепена за маточната стена). ЧХГ може да бъде регистриран най-рано с нормален кръвен тест около 11 дни след зачеване, а с обикновен уринен тест най-рано след 12 до 14 дни. В общия случай ЧХГ ще се удвоява на всеки 48-72 часа, като нивата му ще достигнат своя пик (връхна точка) в 8 до 11 гестационна седмица и след това ще намаляват през останалата част от бременността.

Какво трябва да запомним за нивата на ЧХГ?

• При около 85% от нормално протичащите бременности хормонът ЧХГ удвоява своите стойности на всеки 48-72 часа. С напредване на бременността нивата на ЧХГ стават по–високи, като времето за удвояване на стойността може да нарасне до 96 часа.

• Трябва да се внимава с изводите, които се правят само от стойностите на ЧХГ. И нормална бременност може да има ниски нива на ЧХГ и да доведе до раждането на здраво дете. Резултатите от ултразвуковия преглед след 5-6 гестационна седмица са много по-точни от анализа на нивата на ЧХГ.

• Нива на ЧХГ по-ниски от 5mIU/ml се разглеждат като отрицателен тест за бременност, и всяко ниво по-високо от 25mIU/ml се разглежда като положителен тест за бременност.

• ЧХГ се измерва в международни единици на милилитър (mIU/ml).

• Чрез трансвагиналния ултразвук може да се види най-рано гестационен сак, когато ЧХГ нивата достигнат 1000 - 2000mIU/ml. Тъй като нивата могат да варират много и не може да бъде установена с точност датата на зачеване, то диагностицирането с ултразвук не може да бъде направено докато нивата на ЧХГ не достигнат поне 2000.

• Разглеждането на еднократно изследван ЧХГ е недостатъчно като информация за диагностика. Когато има въпроси касаещи здравето на бременността, многократното изследване на ЧХГ през 2 дни дава много по-точен поглед на ситуацията.

• Нивата на ЧХГ не могат да бъдат използвани за определяне на термина заради така широкото вариране на стойностите.

• Съществуват два общи типа на тестване на ЧХГ. Качествен ЧХГ тест просто регистрира наличие на ЧХГ в кръвта. Количествен ЧХГ тест (бета ЧХГ) измерва сумарното количество на ЧХГ, действително намиращо се в кръвта.

Насочващи ЧХГ нива по време на бременността: Насочващи ЧХГ нива по време на бременността:

ЧХГ нива по седмици от първия ден на последния менструален период (ПРМ) или в гестационни седмици*:

• 3 седмици от ПРМ: 5 - 50 mIU/ml
• 4 седмици от ПРМ: 5 - 426 mIU/ml
• 5 седмици от ПРМ: 18 – 7 340 mIU/ml
• 6 седмици от ПРМ: 1 080 – 56 500 mIU/ml
• 7 - 8 седмици от ПРМ: 7 650 – 229 000 mIU/ml
• 9 - 12 седмици от ПРМ: 25 700 – 288 000 mIU/ml
• 13 - 16 седмици от ПМП: 13 300 – 254 000 mIU/ml
• 17 - 24 седмици от ПМП: 4 060 – 165 400 mIU/ml
• 25 - 40 седмици от ПМП: 3 640 – 117 000 mIU/ml
• не бременни: <5.0 mIU/ml
• След менопауза: <9.5 mIU/ml


Общи условия

Активация на акаунт