Синът ми не приема детегледачката - а сега н&

  • 1 454
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Здравейте, пиша ви доста притеснена. Преди време пуснах подобна тема, но сега положението е съвсем лошо.
От почти месец имаме детегледачка за малкия (от 9до 15 ч.). В началото като че ли тръгна добре, но от две седмици има регрес: всяка сутрин изпада в истерия, казва, че не я иска "махай се...", "отивай си", "не искам (...... името) й", "мами, не отивай на работа", плаче и с нищо не можеш да го разсееш, даже с любими неща. Дори ми се е будил през нощтта да пита къде е жената. Сякаш изпитва ужас. Преди за около 4 часа го гледаше идно момиче, от което бяхме много доволни, и малкия я обожава, но тя не може да идва за по-дълго време.
Новата жена е свястна, може да се разчита на нея, отговорна е. Само че вътрешното ми чувство подсказва, че може би трябва да се отнася по-топло с детето, да е по-изобретателна и да намери различен подход. Може би е много сериозна и строга. Малкия нищо не разказва за това какво са правили (а иначе го прави, когато му е било интересно...). Всеки ден започва с мъка и рев  Cry
Не знам колко време да изчакам или да приема, че не се получава и да мисля за друг вариант. Не съм сигурна дали неговото не е по скоро инат или се дължи на конкретния човек.
Ще съм ви благодарна, ако споделите вашия опит и съвет.

# 1
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Колко е голямо детето?

# 2
  • Мнения: 76
На 2г. и 3 месеца е

# 3
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Сменила съм 3 детегледачки. От първата и третата, с к сме и до сега мн. доволна. С втората изкарахме има-няма 2 месеца. Тогава дъщеря ми беше на 2г. и 8м. Нямах конкретни сериозни оплаквания, но и аз усещах някак повече студенина и резервираност... Детето понякога направо се държеше истерично с нея, от което тя пък съвсем губеше ума и дума. Когато се разделяхме се чувствах дори малко неудобно. Впоследствие обаче никога не съжалих. В началото на моя проблем си мислех, че детето е прекалено привързано към първата жена, к я гледаше от двумесечно бебе и пр. Сега знам, че тя просто не беше подходяща за нашето семейство.
Нямам идея дали разговор с нея би променил нещо, но ако не си категорична че ще търсиш друга, мисля задължително тр. да опиташ. Децата са чудесен "барометър" за човешките емоции. Особено щом казваш, че проблемът се появява не в началото, а след първите две седмици...
Това е мойто мнение. Със собственото си дете не бих рискувала да чакам дълго.

# 4
  • Мнения: 24 467
Гледам, че имаш по- голямо детенце. То не разказва ли нещо от ежедневието с бавачката, или не се вижда с нея?

# 5
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Гледам, че имаш по- голямо детенце. То не разказва ли нещо от ежедневието с бавачката, или не се вижда с нея?
към мен ли е въпросът?

# 6
  • Мнения: 24 467
Към авторката на темата. Видях по лентичката 10 годишно детенце, ако бъркам- извинявам се.

# 7
  • Мнения: 967
Децата безпогрешно разпознават хората. Аз веднага бих сменила детегледачката, особено щом не свиква един месец. Някой хора просто имат лошо излъчване. Може да се държи с него не много мило само когато са сами. Хора всякакви. Довери се на детето си, а ако е било фалшива тревога - какво толкова, детегледачки много.

Винаги съм избирала детегледачката на дъщеря ми с нея, като съм я питала след интервюто дали й е харесала какичката или леличката.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 783
 
Децата безпогрешно разпознават хората. Аз веднага бих сменила детегледачката, особено щом не свиква един месец. Някой хора просто имат лошо излъчване. Може да се държи с него не много мило само когато са сами. Хора всякакви. Довери се на детето си, а ако е било фалшива тревога - какво толкова, детегледачки много.
Това е и моето мнение. В краен случай и ако нямаш сериозна причина да не го правиш- детска градина.

# 9
  • Мнения: 76
Гледам, че имаш по- голямо детенце. То не разказва ли нещо от ежедневието с бавачката, или не се вижда с нея?
към мен ли е въпросът?
Да, понякога с дъщеря ми се "засичат" и тя ми разказва, че когато жената се скара на малкото за нещо, някак и на нея й действа "вледеняващо". Определено не се държи грубо и немарливо, но е дистанцирана и  според мене "не усеща" детето. То все пак не е войник, на който се дават заповеди. Понякога се налага да направиш малко театър....  Момченцето ни е обичливо и благо по характер, като цяло не е истерично и не се инати често. Вече почти реших - ще прекратим.
А за градина сме малки. На ясли ходихме, но миналата зима детето се съсипа от боледуване (пипна стафилококова инфекция), така че от есента сме на градина, по живо, по здраво.

# 10
  • Мнения: 5 877
Сменяй.
То това й е основното на детегледачката - детето да се чувства добре с нея, да му е топло и забавно. А, и да имаш доверие, разбира се.
Щом първият фактор не е изпълнен, за какво говорим?

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
На твое място бих я сменила, веднага.
Една приятелка смени 3 детегледачки, но детето и никога не е изпадало в истерия, личеше си обаче, че не ги харесва. Сега попаднаха на страхотна жена-смеха на детето като го връща от разходка оглася целия квартал, през цялото време се занимава с него, пълзи с него по земята, играят си. И винаги детето е чисто при нея, за разлика от предишните. Дано попаднеш на точният човек за твоето дете.

# 12
  • Мнения: 1 006
Сменяй!  Peace
Децата усещат хората много по-бързо от нас, възрастните!  Истината при нас е, че дъщеря ми на 1 год сама си избра дететгледачката и досега сме си с нея, дай боже и занапред!

# 13
  • Мнения: 455
И моето мнение е да смениш детегледачката. Да не говорим, че ако е жена на място, то тя сами би се отказала от работата, като вижда че детето не я приема. Късмет и дано скоро да попаднете на подходящата детегледачка. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 4 668
Веднага бих я сменила . Самата ти казваш колко добре се е чувствал с другото момиче ... не е нужно да стресираш детето си . Явно тази жена не е подходяща за вас  Confused

Общи условия

Активация на акаунт