Спешно! Какво е това пиле?

  • 9 537
  • 107
  •   1
Отговори
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Момичета спешно ми е! Брат ми е намерил едно пиленце на тавана. Горкичкото беше доста премръзнало, ние го постоплихме, но не можем да разберем какво е за да му дадем подходяща храна. Моля ви ако някой има представа да ми каже, спешно е, малките пиленца трябва да се хранят много често! Ето и самото пиле:
 http://store3.data.bg/kukumen/eman/Pile.jpg

п.п. съжалявам за голямата снимка, но нямам време сега да я намалям, след малко като я намаля ще я сменя.

Последна редакция: пт, 23 ное 2007, 19:51 от Не съм

# 1
  • Мнения: 3 154
Гълъбче? Rolling Eyes

# 2
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
На гълъбче прилича, определено.

# 3
  • Мнения: 9 865
Много хубаво пиле. Прилича на това, може да е гълъбче.

# 4
  • 7800
  • Мнения: 243
Не се ли дава жълтък на малките пиленца?

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
Мъжът ми има сериозни интереси към птиците. Каза, че е гугутка. Давайте му жито, слънчогледови семки, просо...

Най-вероятно обаче няма да успее да оцелее Confused

Гугутките имат 4-5 поколения през годината, но това е доста закъсняло

# 6
  • Мнения: 2 401
Чааве? Много е сладко, дано оцелее.

# 7
  • Мнения: 8
Най-вероятно е гълъбче. Никоя друга птица не е би мътила през късна есен. Ако Овнерог е в САЩ, обади се на зоополицията. Те ще осигурят отглеждането му.

# 8
  • Мнения: 449
Обадете се на "Зелени Балкани". Те имат специални центрове за спасяване на пилетата  Peace
http://www.greenbalkans.org/contacts_bg.html
Ако пък не можете да се свържете с тях, пишете ми на лични, аз познавам координаторите в Стара Загора  Peace
Всъщност, и аз не знам къде е "овнерог". Ако е в България, тогава ще можете да последвате съвета ми

# 9
  • Мнения: 1 335
Питах мъжа ми, той разбира от пилета. Каза, че не му се вижда хубаво човката, за да го определи и още, цитирам:
"Ако проявява идея да си отваря чавката, за да яде
може с накиснати размекнати кучешки или котешки гранули, универсална храна за пилци."
Той отгледа това лято 7 врабчета с разкисната кучешка гранула (къде са орнитолозите да изпаднат в ужас!). Отлетяха си живи и здрави.

Потърсете на сутринта някое дружество за закрила на птиците или на животните в близост.

# 10
  • Мнения: 3 622
Дано да оцелее милото  Praynig

# 11
  • Мнения: 22 867
Може би някой от тук ще помогне. Дано оцелее милото. Много е мъничко.

# 12
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Благодаря много за отговорите. Пиленцето най-вероятно е гълъб или гугутка. В крайна сметка издирих телефона на една позната ветеринарка от Зелени Балкани и я питах нея. И тя каза да го храна с жито, слънчогледови семки, просо и каза, че храната за разните му там мишки в зоо магазините също ставала. За сега му дадохме малко разкиснат в топла вода хляб. То още не може да се храни самичко, но иначе проявява жив интерес към храната и с 300 зора 2 човека успяхме да му дадем няколко пипетки с храна. Та по този повод ще помоля по-запознатите да ми обяснят кой е най-лесния, удачен и полезен за пиленцето начин на хранене? Отново благодаря, ще се възползвам от съветите ви, а и още нещо - колко често трябва да го храним и колко трябва да яде новият ни Орел?  Grinning

# 13
  • Мнения: 1 671
Раде, зрънцата или трохите задължително трябва да са влажни.
Опитайте с трохи от бисквити или хляб, напоени мъничко във вода.

Така де, малките пиленца се хранят от човката на майката, която предварително е предъвкала /образно казано/ храната.

# 14
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И моля ви, стискайте палци пиленцето да оцелее! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт