Много ранна бременност и кървене

  • 11 483
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 274
Здравейте момичета, пиша по повод това, че вместо да се радвам за евентуалната си бременност (най-накрая) , аз си поплаквам цяла вечер, защото кървя и неистово ме боли корема ниско долу. Цялата история е, че ми закъснява вече 10 дена, след дълги опити с моя съпруг да забременея и най-накрая след 4 положителни теста (правя ги от 4 дни - вече по 1 всеки ден) вчера бях и на лекар, но тя каза, че все още нищо не се вижда и да отида пак след седмица, каза ми и също, че за нея съм бременна след като видя трите положителни теста и прегледа. НО днес изпитвам ужасно силни болки ниско в корема и цял ден кървя, по-точно зацапвам, течението е тъмно кафяво, а не цикъл. Звъннах на гинеколожката ми по телефона, но тя каза, че нямало смисъл да ходя, защото още нямало установена бременност и било рано да се види, но можело и да изхвърлям оплодената яйцеклетка, с две думи каза ми да си чакам да ми дойде М и след това като свърши да отида на преглед. Момичета, не знам какво да правя!!! Не ми се чака ей така да ми идва, особено след като днес видях 4ти положителен тест  newsm45 Моля ви, кажете ми какво да правя, не мога да чакам до понеделник, а няма към кой да се обърна през уикенда. Ще откача от мъка, а и от болка. Мислех си да си купя Дуфастон за задържане, ако ще и на своя глава! Моля ви само ми кажете "Да, не е рисковано" и как да го пия и още утре го почвам. Отчаяна съм, искам го това бебе повече от всичко друго!!! Толкова много го чакахме и така се радвахме до вчера, а днес......  newsm45  Weary

# 1
  • Мнения: 740
Cat, съжалявам за това, което ти се случва. Не взимай на своя глава каквито и да било лекарства. Потърси второ лекарско мнение, по възможност веднага.
Успех!

# 2
  • Мнения: 4 324
Дуфастона няма да навреди, но все пак мисля че е добре пак да звъннеш на лекарката си и да я питаш!
Аз бих си го купила и бих го пила.
Пий но-шпа за болките.
В понеделник ако все още нямаш менструация, а само зацапване, направи един кръвен тест, пък ако намериш сега отворена лаборатория действай.

Стискам палци.

# 3
  • Мнения: 7 716
То наистина не може да се направи нищо на този ранен етап. Изключително съм против изписването на лечение през интернет.
На твое място аз обаче бих си слагала утрогестан вагинално 2 х 2, както и бих пила но-шпа 3х 2 таблетки, и магнерот /магнезий/ също бих взела.
Лежи и не ставай от леглото.
Обаче ако болките на нетърпими и продължават независимо от но-шпато трябва да мислиш за извънматочна и да търсиш лекарска помощ, преглед с вагинален ехограф.

Последна редакция: сб, 24 ное 2007, 14:13 от Lali

# 4
  • Мнения: 72
Не искам да те плаша, но това, което разказваш прилича на извънматочна.
Мисля, че трябва да постъпиш в болница и да си под наблюдение до откриване на плоден сак в матката. Казвам ти го от опита си с  2 извънматочни.  Св. София или Токуда която си избереш и където те вземат, не знам за Майчин дом и Пирогов там не съм ходила.
Пусни си Бета ЧХГ събота е, така, че в Торакс - излиза  за 2 часа  и лабораторията им е денонощна с кръвен тест за бременост и подобни симптоми нито една болница не би следвало да те върне, защото  можеш да ги осъдиш след това, ако се окаже, че нещо не е  било наред.
Другата страна  на нещата е, че е възможно  едно таков кръвотечение да се дължи на много фактори и въпреки тях плода да се развива нормално. Аз след един кръвоизли си бях отписала бебето, реших, че цикълът ми е дошъл мощно,  ама на живичко е бебочето  и скоро влизаме във третия месец.
Така, че още нищо не е загубено, но трябва да се погрижиш за себе си.
Желая ти успех!

# 5
  • Мнения: 274
Момичета, аз не съм от София. От Бургас съм, а тук са, с извинение, от некадърен по-некадърен за съжаление. Няма изобщо към кой да се обърна от лекарското съсловие особено в събота. Днес болки нямам, да речем ПОЧТИ никакви, само много леко дърпане от време на време, но зацапването продължава, аз също продължавам с тестовете - днес 5 ти положителен! В аптеката ми отказаха Дуфастон без лекарска рецепта. Така, че засега са ме оставили на произвола на съдбата. Звънях пак на лекарката ми, отговорът беше да отида в сряда, ако още зацапва и няма цикъл. До сряда сигурно ще направя още 3 теста от страх да не остана без така чаканото бебе   smile3518
Благодаря ви, все пак за отговорите. Просто ми стискайте палци и дано да пиша в сряда за нещо хубаво  newsm17
Всичко е Божа работа....

# 6
  • Мнения: 72
Вместо да правиш уринарни тестове направи си кръвен в понеделник.
Уринарните отчитат, че в организма има  ниво на Бета ЧХГ над определена концентрация. Кръвният ще покаже какви са стойностите и след 48 часа вторият кръвен тест трябва да покаже, че почти са се удвоили. Според Американската асоциация за бременност това е едната диагностична процедура за потвърждаване на жива, нормално развиваща се бременност в матката.
Уринарните тестове ще ти покажат положителен резулат и след аборт, защото нивата в кръвта на Бета ЧХГ пак ще са над определена стойност. Трябва да минат поне няколко дни от края на бременността, за да започнат да спадат.  Не мога да си представя, че в бургас няма работеща лаборатория в 16.30 в събота, но сигурно си права.

# 7
  • Мнения: 72
Бургас Медицинска лаборатория Бургас, ул."Цар Симеон 1" 16 тел: 056/ 4-20-77 или ж.к."Братя Миладинови" 132 срещу хотел "Космос" тел.: 056/ 80 19 41

Бургас Поликлиника "Ел Масри" гр. Бургас, ул. "Александровска"№57 тел: 056/ 84-47-37
http://www.el-masri.org

# 8
# 9
  • Мнения: 274
Благодаря ти, Katalina_rus. Още утре ще отида в Ел Масри. Наистина нямах идея, че работят в неделя. Но в Здраве не стават, от личен опит го казвам, те дори с един елементарен бронхит не се справиха преди....
Сега май ще е по-добре да си полегна.

# 10
  • Мнения: 72
Пиши после на лични като се разбере какво ти има. Ще се радвам да разбера как си.

# 11
  • Мнения: 7 716
Добре е тук да пишеш както става, а не на лични, защото така ние получаваме нужната информация и после можем да помогнем на някой друг.
Този форум съществува благодарение на информацията  събирана дълго време.

# 12
  • Мнения: 6
здравей  аз също съм от бургас и моята бременност започна по същия начин и накрая се разбра че е извънматочна. това е дълго чакана бременност и историята ми е описана въж форума извънматочна бременност. след три положителни уринарни тестоже и след два кръвни, през ден на преглед с вагинален ултразвук д-р Дорийска каза че е извънматочна и ме изпрати в болницата. така че съветвам те утре да намериш работеща лаборатория и да си пуснеш кръвен тест а ако болките и течението се засилят веднага в болницата директно в гинекологията на четвъртия етаж. ще стискам палци всичко да се размине и да успееш да задържиш бебето си.
Ще следя темата за да разбера как си и как са се развили нещата при теб.
Мира

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 260
Още в понеделник иди при д-р Калчева. Кабинета и е с/у пожарната. Там се чака със седмици за час, но ти кажи какво те притеснява и тя ще те приеми. С най добрия видеозон в града е. Ако е извънматочна (недай си боже Sad ) ще можеш да реагираш бързо.  Praynig Praynig Praynig Praynig Дано да ти се размине . Стискам палци  Hug

# 14
  • Мнения: 274
А до колко часа работи тя, kpematopka? По кое време мога да отида при нея в понеделник? Дали ще ме приеме, ако има много чакащи? Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт