Епидуралната упойка

  • 937
  • 9
  •   1
Отговори
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
Първото ми раждане беше нормално - без упойка и се възстанових доста късно.Сега се замислям второто да е с епидурална упойка- все си мисля, че като си спестя болките около раждането после няма да съм толкова изтощена и възстановяването ще е по-бързо?Моля за съвет майките родили с епидурална-колко време след това се възстановихте-знам че при някои дори има странични ефекти като болки в гърба след това???

# 1
  • Мнения: 126
Преди 7г. раждах с епидурална упойка.Странични ефекти при мен нямаше,възстанових се бързо.

# 2
  • Мнения: 240
Ако анестезиолога е добър, няма за какво да се притесняваш.Родих с такава упойка и след 4 - 5 часа бях на крака. Ако имам второ дете бих родила по същия начин. Peace

# 3
  • Мнения: 539
Второто родих с епидурална. Прсосто съвсем различно протече раждането, аз бях много спокойна и слушах докторите. Раждане абсолютно без стрес. Никакви оплаквания или последствия след това. Възползвай се ако можеш.

# 4
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
преди 3г. раждах с епидурална упойка, и съм много доволна нямах никакви странични оплаквания и самото раждане беше песен.Ако имам второ дете пак така ще раждам.Успех...

# 5
  • Мнения: 191
Епидуралната упойка е чудно нещо и много улеснява нещата, но анестезиолога и гинеколога трябва да са добри  - да я сложат в точния момент, за да не се забави родилния процес и да я сложат добре, за да не засегнат някой нерв. Аз родих първото дете с епидурална - много бързо, никакъв проблем с възстановяването. Второто родих без никакава упойка - така пожелах и трябва да кажа, че се възстанових по-бързо от първия път. Важно е, обаче че и двете мо раждания бяха леки. 

# 6
  • софия
  • Мнения: 257
Епидуралната упойка обезболява раждането, но няма отношение по възстановяването след това.И двете си деца съм родила с епидурална упойка при първото се възстанових много бързо- станах на 3 час ,а седмица след това все едно не бях раждала. Но второто мина вече месец и все още имам болки.Така че при възстановяването имат отношение много други фактори. Но епидуралната определено си заслужаваше.

# 7
  • Мнения: 516
Първото ми раждане беше кошмарно,дори не исках да чуя за второ дете. Страхувах се от упойката,но когато стана напечено и викнах анестезиолога(при второто).Насладих се на появата на дъщеря ми.Имах сили да и кажа Добре дошла!

# 8
  • Мнения: 8 505
И при мен нямаше странични ефекти.Всъщност ако анестезиологът си е свършил добре работата,не трябва да ги има.На крака бях след 2 часа,възстанових се доста бързо.
Ето ти и малко информация-цък,цък.

# 9
  • София
  • Мнения: 13 204
Раждах със спинална упойка. Нямах никакви странични ефекти. Нито главоболие, нито нещо с гръбначния стълб. Пак бих родила с упойка   Grinning Моето лично мнение е, че няма нужда от излишни геройства при нивото на медицината в момента. Геройствата оставих за след като се роди детето  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт