Словоизлиянията на една изкукала вече жена!

  • 2 208
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 218
Здравейте! Не знам как точно да Ви обясня как се чувствам и защо въобще пускам цяла тема за това,но е факт ..............просто не издържах! Ако модераторите я сметнат за излишна,моля да я изтрият!
Ами снощи ми се случи следното нещо. Едно от най-близките ни приятелски семейства снощи ни бяха на гости.Жената си пийва по принцип "порядъчно" и снощи пак, и в течение на разговора,който провеждаме на по цигарка под аспиратора, тя ми казва-ох,закъснява ми с 10 дни,ако до понеделник не ми дойде отивам на лекар,дано да не е киста или нещо лошо.Тук е мястото да кажа,че тази ми приятелка роди второто си детенце през януари тази година.
и аз на майтап й казвам-Момиче,ти си бременна.Тя отговаря-абсолютно невъзможно,точно в "опасните дни"  не сме имали контакти. И тъй като аз си имах 1 закътан тест,който така и не успях да оползотворя,й го дадох и й казвам-направи го все пак. И тя го направи и лъснаха 2 черти. Shocked
И аз шок-за пръв път виждам 2 черти,и то изключително ярки,на тест,който бях купила за себе си.
Тя избухва в рев и хлипа и намила нещо си, и аз избухвам в рев и хлипам и нареждам нещо си.Тя ми вика-ами сега,какво ще правя? Аз и викам-Честито,бе момиче.Тя ми казва-ама трето няма да понеса.Аз й викам-само мога да си мечтая за така изглеждащ тест и толкова се радвам за нея,а в същото време  сърцето ми кърви. Тя ми вика-ето на, ти много искаш и пожелаваш на всеки,а аз "прихващам".
Момичета,чувствам се много радостна за нашите приятели,особено когато казаха,след първоначалния шок,че смятат да го задържат все пак,обаче аз днес,цял-целеничък ден не съм спряла да плача и да пия бира и да си задавам въпроса -защо така и що за иронияяяяяяяяя

ПП: Забравих да честитя днешния празник на всички,които носят прекрасното име Екатерина,както между другото се казва и въпросната ми добра приятелка,за която написах по-горното, и тайно се надявам да не влиза в този форум,за да не разбере,че съм я "изклюкарила"

Последна редакция: сб, 24 ное 2007, 17:01 от tedybearbg

# 1
  • Мнения: 7 201
Здравей tedy!Не е излишна темата ти,според мен!Разбирам как се чувстваш-колкото и да звучи като клише,заучена фраза и т.н.
Преди да родя моето момченце имах подобна случка на твоята!Наши приятели дойдоха един обяд ненадейно у нас с бонбони и уиски.И обявяват,че момичето е бременно и ще се женят,защото бяха само гаджета.Тя-студентка и изобщо не и е до това, дори не беше радостна(поне не и личеше).Няма да ти описвам как сдържах сълзите,които напираха в мен и какъв рев му ударих като си тръгнаха.Ние вече женени с моя мъж и зад гърба ми 2 спонтанни аборта и правим нови опити,а те хоп...без планове,без сметки!
Животът е несправедлив,винаги съм го казвала,но и на нашата улица ще изгрее слънце!Вярвам го!
Та така 1 или 2 седмици след тяхната новина дойде и моето щастие и аз бях бременна!
Затова не спирай да се надяваш и да вярваш!Щастието те дебне и ще те споходи точно тогава,когато най-малко го очакваш! Hug Hug Hug

# 2
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Мила,Теди,напълно те разбирам как се чувстваш! HugОколо мен е пълно с познати ,които забременяват непланирано ,да не кажа и нежелано....а аз....мен щъркела все ме забравя.Ти поне се радваш за своята приятелка,аз вече и на това не се радвам,мога да кажа ,че съм озлобяла към подобни новини TiredТе,хората не са ми виновни,че аз не забременявам,но животът е несправедлив въпреки това ConfusedКакво да ти кажа?Бъди силна- и ти ,и аз  и всички момичета ще успеем рано или късно,за съжаление не точно както сме си го планували,но по-важното е да стане.Прегръщам те и не искам да униваш Hug Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 41
Здравей,Теди!И аз преживях същото като теб преди 2 месеца.Станахме кръстници на много добър приятел на мъжа ми,бяхме си говорили с тях и те казаха,че скоро няма да опитват за бебе.Мина сватбата и след 2 седмици ни съобщиха,че е бременна.По същия начин цял ден рев и цял ден странни въпроси в главата ми,изпаднах в депресия и незнам как излязох от нея.
Но както е написала Мамче76 живота е доста несправедлив и там където искат нестава,а където го искат не Sad
Но ще доиде и нашето време и аз ти пожелавам от цялото си сърце да скоро  Hug
 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51

# 4
  • Мнения: 1 284
Теди,горе главата момиче!Пожелавам ти да обявиш в най-скоро време че си бременна! HugИ повярвай ми, няма да плача,а искренно ще се радвам за теб!Една голяма прегръдка Hug Hug Hug

# 5
  • Мнения: 2 422
ТЕДИ коте мило знам колко е гадно и аз правя като теб ти поне ме знаеш наливам си се с биричка белкем ми улекне ама неееееее. Затъжила съм се за теб трябва скоро да си направим срещичка Hug Hug Hug Hug Hug Heart Eyes

# 6
  • Видин
  • Мнения: 961
Мила, Теди, много добре те разбирам нищо че имам едно дете.
Миналата седмица една вечер, както си вечеряхме и мъжът ми казва, че един негов приятел чака второ дете и майка ми и  тя казва, че една братовчедка и тя била бременна и аз направо изтръпнах.Помълчах малко и изтърсих- Всички забременяват само аз немога Sad На тях им стана много неприятно, а аз излязох от стаята и си поревах едно хубаво. Embarassed
Но после си казах, никага повече няма да правя така.Вярвам че и при мен ще изгрее слънце и наистина ще видя така желаниет две чертички. Пожелавам ти го от сърце и на теб!Имай вяра и ще стане! Hug Praynig
:

# 7
 И при теб ще дойде това щастие, не губи кураж. Прегръщам те!  Hug

# 8
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Moмичета  Hug  Hug  Hug, идва Коледа, време е да си пожелаем по едно Коледно чудо! Вярвайте, ще се сбъдне!  Hug

# 9
  • Мнения: 218
Благодаря на всички ви,че се отнесохте с разбиране кам деликатното ми прихическо състояние Hug Hug Hug Думите ви ми подействаха успокояващо и си рекох нов цикъл-нов късмет.А и някак си ми стана по-леко да разбера,че има  и други,които се чувстват като мен! Благодаря Ви от сърце!!!  bouquet

# 10
  • Мнения: 202
Теди-и аз съм от тия, дето много добре те разбират и дето преживяват същите усещания и емоции; всъщност аз за разлика от теб доста съм озлобяла на тая тема, както нееднократно писах из форума Cryи все пак-кураж, трябва да вярваме, нали?какво друго ни остава Hug

# 11
  • Мнения: 36
И аз да се включа, със съпруга ми сме заедно от близо 5 години, едва миналата година се подписахме, а тази направихме приказна сватба с църковен брак.... Винаги сме искали да имаме дете, но аз все отлагах докато мине сватбата, за да сме спокойни и тн...
Като се прибрах в България да подготвям сватбата бях меко казано втрещена. Най-добрата ми приятелка беше брменна с близнаци, а тя никога до тогава не искаше да чуе за деца... След няколко дни се разбра, че един приятел, който от 5 месеца има приятелка, също чака бебе. След още няколко дни разбрах и за още 1 двойка гаджета, както и за още 2 семейни двойки много близки до нас. Междувременно срещнах и моята бивша съквартирантка, а тя даже беше родила преди 4 дни- от срещата ни!!!!!! Най-тежко ми беше, защото повечето бременни отказаха да дойдат на сватбата ни, защото им било зле.... А аз в този момент бях сама, мъжа ми не се беше върнал още и нямаше кой да ме утешава. Миналата седмица ни се похвалиха и нашите кръстници и аз за всеки толкова се радвам и такъв рев му удрям, че все едно е мое бебето. Оказва се, че всички около мен са бременни, това много ме радва, не бих казала, че съм озлобена, сигурно само малко към тези дето едва се познават и вече са с бебе, ама такъв е живота.... Ние вече трети месец се трудим и вярвам, че и нашето толкова чакано бебче ще се появи. Пък нали казват, че бременността е заразна, поне мен има мнооого, които да ме заразяват.
Моля ви момичета, не се отчайвайте, а се радвайте на тези моменти, за да сполетят и вас.
Целувки и успех на всички ни.

# 12
  • Мнения: 1 765
Все се надявам, че и нас ще ни изберат нашите бебенца....лошо качество на характера ми е, че предпочитам да си самовменя вина, отколкото да предпочета да мисля, че вината е във всичко друго, но не и у мен, затова, си мисля, че явно не съм все още достатъчно добра, за да стана майка...което знам, че е глупаво, но е част от разсъжденията ми в тази връзка.

В крайна сметка, нямаме право да се предаваме и отказваме, винаги има начин, нали така... Hug

Ако ми стана мъчно си казвам: "Няма да плача!" и толкова....лошото е, че както повечето момичета ми е трудно да се зарадвам на сполучилите...съвестно ми е, сигурно би се сметнало за злобно, за коравосърдечно...но не е честно, някак си...

Хайде, стига съм драскала несмислени дрънканици...а да ходя да правя вечерята  Mr. Green

Прегръщам ви и ви обичам много  Hug Heart Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 1 248
И ние скоро ще почувстваме това щастие. Достатъчното в случая е да не спираме да вярваме в него, да бъдем все по-добри всеки ден, да се усмихваме и в трудните моменти и да продължаваме напред, въпреки разочарованията...В природата е така всяко нещо следва някаква последоователност. Някои събития се случват спонтанно, за други минава определено време, но когато искаш, когато даваш всичко от себе си, когато се надяваш, когато повярваш и не сираш да следваш целта си ще я достигнеш, колкото и да прилича на мираж понякога...

# 14
  • Мнения: 340
Колко до болка познато... Аз затова не искам и да се прибирам в България, а повечето ми приятелки тук ( и някои там) нямат ни първо и аз някакси нямам право да съм тъжна и да се нуждая от нечия прегръдка, дори да кажа какво ми е. Нали си имам син. Приятели се развеждат, разделят, нямат къща или работа и тябва да слушам и съчувствам на историите им. А навсякъде из въздуха витае, че аз нямам моралното право да направя същото, тъй като моят проблем, може да е и техен някой ден или е прекалено интимен... по интимен от това да разбера чия половинка се проваля в леглото...  Но никой/никоя от тях не иска да си даде сметка, че не си се представя себе си бездетна, и всеки случай не само с едно дете, и в никакъв с такава голяма разлика. Не съм заслужила почти ничия искрена подкрепа и разбиране. Една приятелка, която от над 10 месеца беше в течение на историята ми и нямаше думи, просто ми пожелаваше успех, но в отношението и се четеше колко няма подобни тревоги... ами скоро ми каза, че е бременна. И то, станало когато вече се била сериозно притеснила след 5 неуспешни опита. Даже си била издействала направление за консултация при специалист по стерилитет. И докато е можела да ми сподели тези свои си тревоги преди това, (както направих аз) и да си бяхме подкрепа една на друга, тя явно е предпочела да не излага своята уязвимост дори пред някой, който би я подкрепил, но затова пък не се поколеба да ми съобщи новината пост фактум в много ранна седмица и да оголи моята уязвимост на показ (на публично място беше, малко или много).

Общи условия

Активация на акаунт