За плодовия чай

  • 2 332
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте,
знае ли някои дали е вреден плодовия чай на гранули.Вчера взех и мисля да давам на дъщеря ми,тя е на 1г. и 1м. ,която пие много течности и вместо сок мисля да пробвам с този чай, но не знам дали няма да и навреди. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 27 524
Няма да й навреди.  Simple Smile
Но имай предвид, че и плодовите съдържат черен чай, който действа доста възбудително.

# 2
  • Мнения: 48
мерси Peace 6те го имам в предвид,но поне така 6те и заменям сока 4е тя маня4ка на пиене за разлика от яденето.Аз по принцип и го разреждам сока с вода,4е малката пие по много по 1-2 литра,което незнам дали е нормално. Rolling Eyes newsm78

# 3
  • Мнения: 27 524
Литър е добре, два ми се виждат доста, но има много деца, които пият по много течности, нужда някаква. Нека пие.  Simple Smile

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 380
Защо не вземеш на Хип? Има с малини мисля, дори няма нужда от подслаждане. Моя син пие този който е с лайка през ноща като се събуди.
Другите плодови чайове имат черен чай, действа като кофеин.

# 5
  • Мнения: 231
Няма да навреди. Руми пие само чай, понеже това е единствения начин да приема вода.

# 6
  • Мнения: 48
То и тоя е малина и аз не му слагам захар ама не е на хип,а мисля че беше Еколанд (незнам дали са хубави).Иначе и аз мисля че пие много ама какво да правя то през нощта си изпива сигурно 500-800 мл течност,а през деня е двоино.

# 7
  • Мнения: 15 379
давай тези на Хипп, но имай предвид, че са с доста захар...

# 8
  • Мнения: 915
Извинявам се, че се намесвам в темата, но искам да попитам някой знае ли дали се продава детски шипков чай, има ли проблем да давам ако е примерно на Биопрограма или Билкокооп. Благодаря .

# 9
  • Мнения: 15 379
няма проблем да се дава от пакетче, но трябва да се прецеди преди това за всеки случай. Заради власинките на шипките.

# 10
  • София
  • Мнения: 663
аз давам и на двете ми деца от тези на пакетчетата. педито съм питала и можело... малкият бе на 2 седм и започна с чайовете, вместо чиста водичка (против диария- шипки)  Peace
каката пие по 2-3 л. течности - боза, чай, сок, айран и вода отделно. не си пада много по храната  newsm78

# 11
  • Мнения: 106
Честно да ви кажа, не разбирам защо му е на човек да купува за дете чай на гранули, не естествен продукт, като от аптеката може да се купи изсушената билка или плод... Да не говорим, че през лятото не е проблем да се отиде на планина и да се отделят един-два дни човек да си набере, изсуши и после да знае какво дава на детето си. А ако пък няма време, да цакне някоя от бабите да свърши тая работа - като е за ''доброто на унучето''  Crazy никоя няма да откаже  Peace
За пакетчета аз съм резервирана за детето, защото имам проблемен стомах и съм случвала кофти партиди, дето не съм спала цяла нощ от болки /не знам дали сте скъсвали от пакетчетата нарочно преди да правите чай, но в някои могат да се видят треви, дето хич не е ясно какви са и дали им е мястото там/ , здравия стомах се справя, но пък трябва да се има предвид, че детския не е пригоден за всякаквите боклуци, дето ги продават на магазина.

към tiina: Иначе с шипката няма проблем, имай предвид, че запича.

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 380
Да бе, ей сега тръгвам за планината да набера лайка и шипки  ooooh!

# 13
  • Мнения: 106
Какво да ти кажа, след като съм видяла как циганите сушат билките на улицата директно и ги газят коли, животни и т.н, ринат ги с лопатата заедно с пръст и каквото има на пътя, преди да ги предадат в пунктовете, имам някакси голям стимул да си ги набера сама, когато става дума за детето ми - иначе и аз пия на пакетчета  Mr. Green , но за малката съм впрегнала бабите да я свършат тая работа - а и така или иначе лятото през отпуската гледаме да забием нанякъде, поне за една-две седмици да се оттървем от ''полезния'' начин на живот, който водим в софия...  #Crazy
А и в аптеките се продават хартиени кесии с билката, поне виждаш какво слагаш, можеш да измиеш допълнително, ако се налага, не е чак пресовано.

# 14
  • Мнения: 508
Няма да й навреди, племенникът ми пиеше много вода и нищо му няма вече е на 7 год. така че не се притеснявай.а за чая бих ти препоръчала хип,защото съм им фенка Grinning,но съдържат захар-ти си реши.

Общи условия

Активация на акаунт