не ака 5-ти ден!

  • 775
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте,

Много съм притеснена.Дъщеря ми вече пети ден не е акала.От извистно време имаме проблем.И предните два пъте след големи паузи от 3-4 дена се принудих да ползвам термометър.Знам обаче,че е най-добре сама да свърши тази работа.Захранваме се от 20 дни.Ядохме на последък пюре от тиква с цел разхлабване,но нищо не се получи.Предния път с термометъра изходи гъстичко ако,но не на зърна.На глед не беше голямо усилие за нея.Храни се нормално предимно с кърма и малко зеленчуково пюре.Изглежда добре,но аз се тревожа.
Моля,посъветвайте ме какво да правя.Да чакам ли още и колко или да прибягна пак до термометъра.

# 1
  • Мнения: 545
Здравей,Марта!
Според мен няма нищо притеснително.Има доста такива теми,пусни търсачката! Peace

# 2
  • Мнения: 565
Не е хубаво да се прави клизма защото мускулите ставали мързеливи. Ние си нормализирахме акото с един чай Blevit L. Слагах по 1 кафена лъжичка в млякото 1-2 пъти и от тогава нямаме проблеми.

# 3
  • Мнения: 176
При дъщеря ми помагаше масаж на коремчето.
Прави се с длан, по посока на часовниковата стрелка.
А също и сгъване и разгъване на крачетата към коремчето, това се прави много внимателно.
А ако много се тревожиш - звънни на педиатъра.
Ние чак до 5 дни не сме стигали, но 2-3 дневни "безакови" дни сме имали.
Това с термометъра и аз го правех, но педиатърката ме посъветва да го избягвам.
Пюрето от тиквички разхлабва, спанакът също, броколи, все неща, които са подходящи неща при захранване.
Аз също захраних с тиква, не мисля, че я разхлабваше.По-скоро си е до дете - има съвсем здрави кърмачета, които се изхождат веднъж на 2-3 дни, без това да е проблем.
Но пак те съветвам - звънни на педи - тя ще даде най-добър съвет.

# 4
  • Мнения: 4 451
Когато детето е кърмено, е нормално да има по-големи паузи в изхождането.

# 5
  • Мнения: 447
И друг път съм го казвала, но пак да кажа. Дъщеря ми от пустия инат на майка й имаше "гладен" запек. Акаше веднъж на 10 дни, беше на кърма, сокове от грозде, круша и сини сливи, и плодови пюрета от същите плодове. Като си седнах на гъза и увеличих храната (давах АМ) детето почна да си ака по два- три пъти на ден. Опитай,може детето просто да е гладно.

# 6
  • Мнения: 1 225
И при нас имаше такъв момент - около месец Жана акаше по веднъж на седмица.
Ходих при трима различни лекари в това число гастроентеролог.
Всички бяха категорични, че детето е здраво. Даже пусках кръвна картина и урина - стерилна. Всичко си беше ок.
Гастроентероложката ме посъветва да давам пюре от круша - бяхме на 4 и половина , само на кърма.
Опитай - с круша. Аз на моята беба вече и давам да смуче направо сурова. И ние се захранваме от две седмици.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 693
И ние сме с ужасен запек и нищо не помага! Вчера обаче му дадох Дуфалак и се изака 2 пъти но гъстчко но пак по добре от преди когато беше на топчета и като камък! Давам пюрета само от тиква,круша и слива и чая на Блевит Л който малчо не иска да пие! Чудя се дали може да се слага в млякото newsm78 Ч!етох по горе ,че една мама така прави но се чудя  да не би да не е хубаво Rolling Eyes
Ние също ходихме на гастро и тя каза да давам тези пюрета също както ми каза и педи!

# 8
  • Мнения: 27
При всички кърмачета има такъв момент. На нас лекарката ни каза да дам сок от круша, който доведе до 3 дневни колики. Около месец ще е така, после нещата ще се нормализират.

# 9
  • Мнения: 1 536
Когато детето е кърмено, е нормално да има по-големи паузи в изхождането.
и щом изглежда и се чувства добре,мисля че няма проблем

# 10
  • София
  • Мнения: 5 693
Аз сок не смея да давам а само пюрета! Сокове въобще смятам да отложа поне докато навърши 6,7 месеца! Naughty
Ние ядем Фризовом и пак сме спечени а уж той помага и за това! Най-лошото е,че той от него си е все гладен! До като бяхме на Аптамил си беше сит и спокоен а сега е ужас и мисля пак постепенно да си започнем с Аптамил Peace
Дано само не се запечем повече въпреки че с аптамила не бяхме толкова зле колкото сега ooooh! Всяко мляко се понася различно при всяко бебче Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 589
И ние имахме запек, обаче ме беше страх да я оставям повече от 3 дни без да я изходя..
Знам, че ако е на кърма, може да я усвоява така добре, че да не ака дори цяла седмица, но пусто майчино сърце не изтрайваше ...

Пробвахме и чайове, и сок от сини сливи, и овесени ядки \което категорично не го препоръчвам, защото съдържа глутен\, правихме по няколко пъти на ден масаж и нищо ..

И накрая - с термометъра. Цял месец, през три дни - с термометъра. Опасявах се да не й станат лениви червата, но не - в един момент просто започна сама да си се изхожда, постепенно започна да го прави редовно и така ...

В най-общи линии, пробвай чайчетата и масажчетата, които ти препоръчват мамите, но наблюдавай внимателно детето и като се налага - термометърчето

# 12
  • Мнения: 1 672
Не е хубаво да се прави клизма защото мускулите ставали мързеливи. Ние си нормализирахме акото с един чай Blevit L. Слагах по 1 кафена лъжичка в млякото 1-2 пъти и от тогава нямаме проблеми.
ние след като се захранихме съвсем се оправиха нещата ( с плодово пюре )

# 13
  • София
  • Мнения: 5 693
Офф......... де да помагаше и на нас плодовото пюре и всички други неща които правя..... ooooh!

# 14
  • Мнения: 864
Когато детето е кърмено, е нормално да има по-големи паузи в изхождането.
И при нас имаше такъв проблем,но всичко се нормализира от само себе си  Peace

Общи условия

Активация на акаунт