За махането на серклажа.Помогнене!!!

  • 5 155
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Здравейте!Искам да попитам има ли мами ,на които им е правен серклаж по време на бременоста и това , което най вече ме интересува е кога да се махне той.Навсякъде по книгите пише две седмици преди термина, да но лекаркато при която ходя на консултация вижда едър плод и според нея трябва да го махна след 2 дена т.е. в началото  на 9 месец.Аз се страхувам да не би раждането да започне веднага след това и бебчо да е недоносен или знам ли да имаме някакви проблеми.На редовната  консултацията , която посещавам в болницата акушерките са на мнение ,че е рано за махане на серклажа точно поради тези причини.Но в интерес на истината човекът , който наблюдава развитието на бебето и го следи на видиозон е лекарката в частния кабинет , а тези в болницата  #Crazyте само ми пишат болничен и може да се каже нищо друго.Затова Ви моля ако някой е минал по този път нека да сподели мнение.

# 1
  • Мнения: 924
Здравей мила, минала съм по този път с втората си бременност и се надявам да съм ти от полза.
Аз изпитвах голям страх да не би раждането да започне преди да са ми махнали серклажа и неведнъж молих наблюдаващия ме лекар да го свали в 36г.с. Той беше категоричен, че няма да го направи преди 38г.с. Доверих му се и не съжалявам  Peace Много добър специалист е, с много раждания ежедневно и опитът му явно си казва думата.
Каквото и да решиш ти желая успех и леко раждане  Hug

П.С. Процедурата по махането е съвсем леко неприятна, но напълно безболезнена. Не се притеснявай!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 535
На мен също ми предстои тази манипулация. Доколкото разбирам махането на конците се прави без упойка или бъркам?
След това в болницата до раждането ли се остава или можете да се приберете в къщи? Лекаря, който ми го прави каза, че трябва да постъпя в болница 2 седмици преди термин, но за оставането забравих да го питам?

# 3
  • Мнения: 15 459
На мен също ми предстои тази манипулация. Доколкото разбирам махането на конците се прави без упойка или бъркам?
След това в болницата до раждането ли се остава или можете да се приберете в къщи? Лекаря, който ми го прави каза, че трябва да постъпя в болница 2 седмици преди термин, но за оставането забравих да го питам?

по принцип се прибираш вкъщи, но те оставят за наблюдение 2-3 дни, защото е възможно да направиш контракции - аз направих и стоях 1 месец  Rolling Eyes

след поставянето на серклажа трябва да се пазите много и да почивате и лежите повече, не за друго, а защото е лошо ако бебето тръгне да се ражда.

серклажа се сваля по принцип 2 седмици преди термина или преди датата за плановото секцио, но в моя случай ми го махнаха в деня на раждането, защото на малкия през цялото време главичката му беше на конеца, аз бях с 3 см. разкритие и имаше опасност да тръгне да се ражда нормално - при мен беше противопоказно

серклажа се слага с пълна упойка - процедурата е 10 мин. маха се без упойка - махането отнема 2 мин. - неприятно е, но не е страшно

успех момичета  Hug

# 4
  • Мнения: 27 524
На моя приятелка скоро й направиха серклаж в 24-та г.с. Казали са й да лежи до термин, но са й казали, че ще го махнат в момента щом влезе в 9-ти месец, след това когато и да тръгне бебето, няма проблем. Не се притеснявай, в 9-ти месец бебето вече не е недоносено. Аз също имах едро бебе, роди се само в началото на 9-ти месец и не е бил воден за недоносен и всичко беше наред. В 9-ти месец бебето е завършено, готово. Трупа основно само сланинки и расте.  Laughing Не се притеснявай. Стискам ти палци всичко да мине добре и да имаш леко раждане и здраво бебче.  Heart Eyes

серклажа се слага с пълна упойка

На нея й го направиха с епидурална.  Simple Smile

# 5
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Серклажът ми го махнаха в 34 г.с. - по медицински показатели и по преценка на лекуващите лекари (лежах в болница за задържане). Малко е "неприятна" манипулацията  Close
След няколко дни ме изписаха... а родих нормално в 38 г.с.
В 9-ти месец бебето е завършено, готово. Трупа основно само сланинки и расте.  Laughing Не се притеснявай. Стискам ти палци всичко да мине добре и да имаш леко раждане и здраво бебче.  Heart Eyes
Щом влизаш в 9-ти месец бебо може да се роди по всяко време със или без серклаж  Hug

# 6
  • Мнения: 5 391
На мен ми го махнаха в 38г.с.
По-рано не бих позволила, защото не е редно ако няма показания.
Иначе процедурата наистина е леко неприятна, но е за миг.

# 7
  • Мнения: 27 524
На мен ми го махнаха в 38г.с.
По-рано не бих позволила, защото не е редно ако няма показания.

Извинявай, че го казвам, но едва ли си в правомощия да позволяваш нещо, което виждат, знаят и се смята за правилно от лекари и специалисти.  Peace
И да, след 36-та г.с. няма и най-минимален риск за бебето  Peace

# 8
  • Мнения: 188
Момичета, извинявайте за въпроса - може да ви се стори тъп, но какви бяха причините да ви назначат серклаж

# 9
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Момичета, извинявайте за въпроса - може да ви се стори тъп, но какви бяха причините да ви назначат серклаж
1. Преждевременно родено първо дете  - 35 г.с.
2. Скъсена шийка на матката и отлепване на плацентата
Серклажът ми го направиха в 17 г.с. в МД София.
Бях с постоянни контракции цялата бременност, пиех шепа лекарства всеки ден. Лежах два пъти за задържане в болница по три седмици...
Но износих до девети месец едно хубаво момченце!  Hug
Поздрави!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 535
Благодаря на всички за отговорите   bouquet

Момичета, извинявайте за въпроса - може да ви се стори тъп, но какви бяха причините да ви назначат серклаж

На мен ми го направиха заради махане на доста голям (според думите на лекарите) полип и скъсяване на шийката заради полипа. Може би и като допълнителна застраховка заради възрастта ми (но това си е мое мнение). Лекарите ми казаха, че със серклажа имам по-големи шансове да си износя бебето, въпреки че с първа бременност не съм имала проблеми - дори преносих.

# 11
  • София
  • Мнения: 163
На мен ми го поставиха в 15г.с.. Бях с двуплодна бременност, постоянни контракции, в резултат на което и с изгладена шийка. През  цялата бременност лежах и бях на лекарства за задържане. Махнаха ми го в 36г.с., непосредствено преди секциото. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт